Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Borisz76

    veterán

    válasz Ombi5 #36439 üzenetére

    Okos TV ? Milyen rendszer fut rajta ?

    2 lehetőség van alapból :

    1. DLNA képes készülék esetén a Médiaszerver.

    2. Video Station és a DS Video alkalmazások.

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • Szaszabond

    aktív tag

    válasz Ombi5 #36439 üzenetére

    Hát figy, nekem is otthoni felhasználásra van. Raidet sem használok, viszont szerettem volna ha olyan NASom van ami nem szorít korlátok közé, ha esetleg meggondolom magam valamiben a jövőben. Arra a felhasználásra amit írtál teljesen jó a legalapabb és legolcsóbb Synology NAS is , azírt írtam ezt a márkát mert (egyrészt ebben a topicban vagyunk) nagyon felhasználóbarát a kezelőfelülete és egyszerű használni.

    A DS218+ tapasztalataim: Intel processzoros, van rá Plex (bár nem használom), gyors, nem lassul, szép, ledek fényereje szabályozható, memóriával bővíthető, és elvileg rakható hozzá (külön kötetként csak) bővítő egység is...

    Amire én használom:
    - Torrentezem vele (távolról mobilról is tudok hozzáadni torrenteket DS appal)
    - Filmeket, képeket, dokumentumokat tárolok rajta és ezeket bárhonnan elérem (főleg a dokumentumok miatt fontos néha, mobil appal feljelentkezek, meg tudom nyitni, emailben tudom küldeni, stb)
    - Biztonsági mentést készít a számítógépemen található képekről, dokumentumokról automatikusan
    - Filmeket, sorozatokat könyvtárba rendezve egy Mede8er 600 media playerrel (mintha PLEX vagy KODI lenne) borítókkal, leírással együtt streamelem a TV-re (LAN), ezzel egyidejűleg egy WD TV (LAN) , valamint egy okosTV beépített medialejátszója (LAN), valamint 2 Tablet (WiFi) és 3 okostelefon (WiFi) is tud róla anyagot, filmet leszedni.
    - Telefonok automatikusan töltik fel rá az elkészült képeket, külön megadott mappákba

    ....szóval szerintem ezek pont otthoni felhasználás....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák