Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • C0RVUS

    tag

    válasz Mercutio_ #177786 üzenetére

    Köszönöm az exkluzív tanácsot, de az én saját tapasztalataim nem indokolják, hogy megfogadjam.
    Számomra az egyik momentum, ami az órázás irányába indított, hogy megtaláltam apám 25 éve fiókban lakó, valami Ivánnal már eleve használtan csencselt, kézihúzós Amfíbiáját, ami érdeklődő szemlélődésem hatására elindult, uszkve stabilan járva. Olajcsere után pedig nem csak uszkve, hanem atomstabilan. Azóta beszereztem három másikat. Ebből eggyel volt eddig problémám, de azzal sem újonnan, ugyanis gyárilag 1-2 mp sietéssel az eddigi legpontosabb órám volt, amíg egyéves korában el nem kezdett részegeskedni. Mint kiderült, ugyan az olaj sem volt valami fitt, de a problémája állítólag a nem elég gyengéd dátumállító ide-oda csavargatás következménye volt. Azóta az is jó, bár 1-2 mp-re nem volt türelmem belőni, megelégedtem 5-6-tal. Az SE-m különösen megbízhatónak bizonyult eddig, különösebb pozíciós eltérést nem vettem észre rajta, amióta megadjusztáltam, minden körülmények között 3-4 mp sietést produkál, és a dátumot továbbra is pont éjfélkor kluttyantja - ezeket valószínű, hogy tényleg újra összerakják Meranomék. A legújabbnál valóban kicsit soknak tűnik a lerakott és hordott eltérés közti különbség, úgyhogy ennél sanszos, hogy megérdemelne egy olajozást, bár hordva ez is stabil +9-10-et hoz jelenleg, sőt 40h körüli a járástartaléka (a specifikációban 31 van), úgyhogy még az is lehet, hogy csak elméretezték a rugót :DDD . Mindenesetre ezek a tapasztalatok nem tűnnek rosszaknak az amúgy nagyon jónak elkönyvelt 7s26/7s36-okról szóló eddig látott beszámolókhoz mérve.
    Ha mindent összevetünk, a mérleg egyik serpenyőjében van egy hanyag minőségellenőrzés, azonban megjegyezném, hogy az elégtelen vagy hiányzó olajozáson kívül más problémáról még nem nagyon hallottam. Ez, ha az ember biztosra akar menni, és eleve belekalkulál egy "nullrevíziót" 3-4(5-6) ezerért, a 65 dolláros árral együtt még mindig elég barátinak tűnik. Főleg, ha megnézzük a másik serpenyőt:
    Írhatnám külön, hogy "inhouse" szerkezet (amiről szerintem senki sem tagadhatja, hogy - megfelelő kenés esetén :U - egy masszív, megbízható, jó szerkezet), de igazából az órák minden eleme (legalábbis a standardok esetében biztosan) ugyanabban a nemkínai gyárban készül, amire, valljuk be, olyan sok egyéb példa nincs manapság. Ettől, egyéb esetben, hasra szokás esni. És ez nem csak amolyan dejólhangzik dolog, mert ebből ered ezeknek az óráknak a számomra kedves, sajátos "mink így szoktuk" többlethangulata, szemben a "mi itt Kínában bármit legyártunk neked amit megfizetsz" globális egyenérzésével. Azonban ami valóban, használati értékben, párjukat ritkítja, az az, hogy nehéz elképzelni olyan külső hatást, ami árthat nekik. Ha még az árat is figyelembe vesszük, akkor nem nagyon találni másik ennyire frusztrációmentesen hordható órát. A Dzsísokkokkal lehetne maximum összevetni, de hát egy ilyen mégiscsak más, mint egy műanyag bumszli. És akkor hozzá lehet tenni az igencsak széleskörű módolhatóságot (pl. melyik órához lehet beszerezni gyári, valóban hőkezeléssel kékített mutatót?).
    Azonban a lényeg, hogy én összességében többet, és szívesebben hordom őket, mint az Orientjeimet, pedig azokat is kedvelem, meg kétségkívül patentebbek mint ezek a "szar ruszkik", de nincs mit csinálni, valahogy mégis ez a statisztika. De a WUS Amfíbiás topikjainak népszerűségét nézve, rajtam kívül is akadnak páran, akik megelégedéssel csatolják ezeket a csuklójukra. Nem tartom értelmes dolognak, hogy az olajozás esetleges gyári hiányosságait, mint az ezekkel kapcsolatos voltaképp egyetlen ismert, ráadásul teljes mértékben orvosolható problémát unalmasan ismételgetve gondold, és állítsd, hogy ezek szart sem érnek, pláne, hogy úgy tűnik, saját tapasztalat nélkül. Úgyhogy én kérek elnézést, de az általad rendszeresen (és időnként Mriya által), csípőből elkövetett sztereotip fikázásokat tényleg nem tudom másnak tekinteni, mint "exkluzívkodásnak", amire azt hittem, hogy van már külön topik.

    (#177782) @mriya@: A fogatlanul vigyorgó orcát azért tettem oda, hogy jelezze a komisz iróniát!

    A megértésben való bizalom jeléül:

    [ Szerkesztve ]

  • 5-ös kezelő

    senior tag

    válasz Mercutio_ #177786 üzenetére

    Legalábbis próbálok nem elcsábulni újból. Ami tetszene, annak már sokallom az árát.
    Mai döntésem, h a kínai automatáknak is búcsút intek /vagy az összes mechanikus csodájuknak/, annyira rosszul esett ez a Steelbagelsport történet. Áfa fizetés után kapok egy üveg felől beázó órát /sima gyengéd lemosás/ óránkénti egy perces sietéssel. Amit csak mester tudna javítani, mert csak a számlappal felfelé pozícióban száguldozik, a többiben pontos. Szépnek szép, az elálló integrált csatot talán lehet reszelgetni kissé, hogy jobban simuljon. Pénzkidobás volt, szerencsére már az ötödik szabadnapomra hívtak be dolgozni, így kiheverem anyagilag. Pedig gyanakodhattam volna, a Nautilusról egyből a vízre kellett volna asszociálnom.

Új hozzászólás Aktív témák