Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • g0n21

    senior tag

    válasz Memmaao #266348 üzenetére

    Attól jó órás és attól jó ember valaki, hogy nem kér pénzt, vagy mert lelkesen mesél az órákról?
    Ez az én szememben egy szakmai fórum, amikor közel tíz éve elkezdtem ebben a topikban aktív lenni, akkor is így gondoltam, és nem a laikus nyilvánosságnak tekintem.
    Ha ezért máshogy tekintünk rá, az könnyen lehet.

    Az alapján, amit írsz, szerintem egészen máshogy állunk hozzá az órákhoz és az órás szakmához de ennek nem kell közeledni egymáshoz. Én nem vagyok órás, én csak foglalkoztatom őket, és vannak dolgok amiket én is megcsinálok. Eredetiség vizsgálat, elemcsere, nyomáspróba, szíjcsere, hasonló apróságok.

    Ez a vérbeli dolog ez nekem magas egy kicsit, én is vérbeli vagyok, ha egyébként a munkámat lelkiismeretesen végzem el és szeretem csinálni? Mert akkor vérbeli vagyok.
    a topiktagok egy része végigkövette, ahogy 2017-ben elindítom az órás blogomat magazinomat csak úgy hobbiból, mondhatni passióból, hogy azok is órás tartalomhoz jussanak, akik nem beszélnek angolul, és nem akarják megvárni a kéthavonta megjelenő óramagazint.
    Évekig toltam bele a munkát és a pénzt, mire kinőtte magát annyira, hogy már csak munkát kell beletolni, pénzt nem. És ezt miért csináltam? Az órák iránti elköteleződésből, és azért, hogy az órakedvelő embereknek az anyanyelvükön adhassak hasznos tartalmat, mondhatni értékteremtő hatással lehessek a magyar órás közösségre/nek. A vlogom is ezért indult el. Hogy kinek tetszik, kinek nem, jogos kritikát mindig is elfogadtam.

    Aztán lett innen a topikból néhányunkkal egy közös műhelyünk, ez lett a Pesti Órás. És az én véleményem szerint az, hogy ebben a topikban "kulisszatitkokat" is megosztok a tagokkal, a világ legtermészetesebb dolga két okból: egy szakmai témájú topik (az én szememben), és mert innen indult az egész.
    Ha ez valakit sért, akkor tisztességgel bocsánatot kérek.

    "Minden óra hátlapján a csavaros menet résében lehet szennyeződés, és ez nem a viswlőjét minősíti."
    Én nem a csavaros menet réseire, hanem a tokfül-tok találkozásra gondolok, meg a szíjra.
    Vagy mondjuk inkább ilyenekre gondoltam, el sem tudod képzelni mennyi ilyen van (szóbeli engedéllyel fotóztam, gdpr-nak megfelel).

    Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

  • g0n21

    senior tag

    válasz Memmaao #266355 üzenetére

    Egyre távolabbinak érzem, hogy egy síkon találkozzon a mondanivalónk.

    "Ahogy te sem leszel attól órás, hogy cserélsz elemet, bemérsz szerkezetet vagy eredetiséget vizsgálsz ( na azért ez itt és így egy kicsit necces, nem írtad meg eddig sem, milyen szabvány vagy minősítés alapján adtok ki papírt eredetiségvizsgálatról, de így, hogy mondjuk Te csinálod és neked nincs órás mester végzettséged, nem tudom, hogy egy certificate mi módon állná meg a helyét egy jogi esetben)."
    Az elemcseréhez, egyebekhez nem kell órásmester végzettség. Amikor eredetiség vizsgálatot csinálunk, mindig megnézi az órás is. Szerintem így hivatalosabb, noha amit kiállítunk nem igazságügyi szakértői vélemény, és ezt sehol nem is mondjuk, viszont eddig minden esetben elfogadásra került (chrono24 is elfogadta, mint szakvélemény, és a hatóságokkal is dolgoztunk már együtt, több ízben).

    "Te csinálod és neked nincs órás mester végzettséged"
    Akkor tisztábban: órás újságíró vagyok Ez a főállásom. Járok márkáról márkára, meg külföldi rendezvényre, meg néha szervizközpontba, meg néha gyárlátogatásra. Ha legalább 5000 különböző órát nem fotóztam még eddig, akkor egyet sem, 5000 forinttól 7 milliárdig. Számtalan alkalommal látok előbb egy órát, vagy szerkezetet, mint egy órásmester, hát még egy maszek (értsd jól, nem márkaszervizes). Mivel hozzá ezek általában 3-5-7-10-15 év után jutnak el, én pedig a bemutatáskor már látom, és általában nem sokkal később élőben is.
    A hazai órások jelentős része nem látott még élőben Baumatic vagy cal400-as Oris werket. A Baumatic jópár éve van és az Oris se idei bejelentés.
    Egyszerűen nem volt még velük dolguk, mert ahhoz túl friss. Ők akkor attól még hogy szakképzett órásmesterek, akkor már jogosan vizsgálhatják be úgy, hogy azt sem tudják mi az?
    Az órások nagyrésze, de még az órakedvelők sem tudják, hogy a néhány éve bemutatott 3235-ös Rolex szerkezetnek már van ráncfelvarrott változata.

    Nem feltétlen vagyunk jobbak, mint mások. Nálunk van két órás, egy órás gyakornok, egy újságíró és két feketeöves használtóra pro. Így ennyi szem láthatja az órát, amikor bejön eredetiségvizsgálatra.

    És ne gondold, hogy szabadidejükben is órákat nézegetnek, meg utánaolvasnak a neten. A maszek órások pedig a gyári képzést sem kapják meg, hanem mehetnek át fusiban egy kollégájukhoz, hogy megtanulják az új werkek trükkjeit. De mindegyikét? Kizárt.

    Nincs abban semmi NAV ellenes, hogy bejelentett dolgozóink vannak és bérleti díjat fizetünk :) viszont a NAV felé van lejárt követelésünk, mert nem fizetnek ki egy bevizsgálást már három éve. Úgyhogy ha ezt onnan valaki látja, legyen kedves elutalni, mert ciki....

    "Még hogy EV. Ezek abból a szempontból teljesen irrelevánsak, hogy milyen órás."

    Valóban. Senki nem vitatta, hogy ki milyen órás, a mi órásainkról sem kérdezte senki, hogy milyenek. Árakról volt szó elsősorban és workflow-ról.

    :R

    Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

  • g0n21

    senior tag

    válasz fagyalllo #266369 üzenetére

    Ha valamelyik modi erre járna, mégha nem is kell megindokolják, igazán megoszthatná velem hogy a #266345-ös szép hosszú hozzászólásomban mi nem volt összeegyeztethető a PH! értékeivel és szabályzatával.
    Nem személyeskedtem, nem káromkodtam és nem hirdettem.

    Más: a hazai órás képzés 1 éves, és a vizsga munka egy japán, harommutatos, datumos automata szervizelese.
    ott az alapokat tanulod meg, de utána kell még 3-5 év valós gyakorlat, hogy önállóan és jól tudj dolgozni.

    Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

  • g0n21

    senior tag

    válasz driv4r #266372 üzenetére

    Általában kell modit kérni a modit kérek topikban. Vagy amúgy is readonly a topikban, és nem tetszett neki. Noha tényleg nem személyeskedtem és nem voltam durva sem.

    Mindegy, Magyarországnak már van egy tök jó mottója: "mi sohasem vetemednénk arra, hogy elhallgattassuk azokat, akik nem értenek velünk egyet". Nem baj az, ha kiterjesztjük ezt minél szélesebb körökre.

    Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

  • g0n21

    senior tag

    válasz fattyu #266374 üzenetére

    Köszönöm a választ! :R

    #266375driv4r
    Nincs indoklás, se figyelmeztetés. Régen még volt néha figyelmeztetés. Gondolom túl sok már a moderálandó topik, és nincs kapacitás mindenkit figyelmeztetni.

    [ Szerkesztve ]

    Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

Új hozzászólás Aktív témák