Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ronin s8

    senior tag

    válasz Wg5113 #45059 üzenetére

    Apámnak egy Ancre órája volt, amit az 50-es évek közepén az első fizetéséből vett. Ma mást hord (egy titán Tissot PR50-est), de a mai napig megvan, és hát eléggé szét lett használva, Billegőtörött, többször beázott, ezért a számlapja is csúnyácska. Fel kellene újíttatnom. Le is vettem a hátlapját, és akkor ért a meglepetés...

    Eredetileg "hamis Doxának" vette. Háromféle órából lehetett választani a boltban: voltak eredeti Doxák (ha jól emlékszem, azt mondta) 900,-Ft körül, Marvin-ok 800,-ért, és a nyugati határsávban lefoglalt csempészáruk közül értékesítésre felkínált "hamis Doxák" 600,-Ft-ért (Figyelem! Hivatalos állami boltban!). Egy ilyet vett meg, majdnem rá is ment az egész keresete.

    Na most ebben a "hamis Doxában" eredeti Doxa körpecsétes (valszeg AS) szerkezetet találtam! :Y
    Jövő héten lehet, hogy teszek is fel képet róla.

    Próbáltam összerakni a képet, milyen órát is vett apám? Egy "Ancre" feliratos, valójában Doxa órát, amit ki tudja milyen úton-módon hoztak be az országba, és miután a hatóság kezén is átment, gondolom órások össze-vissza gányoltak, kicserélgették a számlapot, a tokot, és a "Doxa" jelet ügyetlenül elkapargatták! :W

    Tehát apámnak valójában élete nagy részében nem hamis Doxája, vagy Ancre órája volt, hanem eredeti Doxája, amin Ancre számlap figyelt. :F

    [ Szerkesztve ]

    "Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

Új hozzászólás Aktív témák