Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzsana

    senior tag

    válasz Wg5113 #32308 üzenetére

    Hát sajnos nem, de nem azért, mert én ilyen nagy spíler lennék, hanem azért, mert gyakorlati oktatás a nullával egyenlő, az elméleti oktatás pedig vizsga orientációjú. A végén igaz, hogy papíron órás leszek, de ezzel nem megyek semmire, mert nekem a papírra egyáltalán nincs szükségem. Az a baj, hogy olyanok járnak erre a tanfolyamra, akiknek inkább a papír kell, mert az Orexban/ben dolgozik, vagy Seiko területi képviselő, stb., szóval nem látnám, hogy rajtam kívül valakinek is lenne igénye arra, hogy értsen is hozzá. De a tanár úr is állandóan azt hangoztatja, hogy ma már arra ment el ez a szalma, hogy komplett szerkezeteket cserélnek, és nem javítanak. Az oké, hogy a fogyasztás a gazdaság motorja, de amivel én is foglalkozom, az óra restaurálás nem minden esetben ud úgy működni, hogy csak felnyúlok a polcra egy másik alkatrészért. Pl. az Omega cal. 283-hoz kerestem múltkor billegőt, a nagyker szerint újat nem lehet kapni. Az ebay-en találtam pár elfekvő újat, de 40.000 Ft felett voltak mind! :Y Nem ér annyit az óra! És a billegőnek annyi volt a baja, hogy a hajszálrugó összegubancolódott. És is itt ön képbe egy jó órás, aki két jó Dumont hajszálrugó csipesszel, amelynek használtan is 10.000 Ft darabja, kiigazítja a hajszálrugót! Na ezt kellene, és ehhez hasonló fogásokat megtanítani, de erre esélyem sincs ebben az iskolában. Legalább ha az alapvető fogásokat megtanulnám, de semmi, mindent magam kell kikínlódjak. És itt meg kell említsem P.Kiss István nevét, akinek hálával tartozom, mert nagyon sokat segít nekem. Persze vannak mások is, de elég nehéz így összeszedegetni a trükköket. Mindegy, ez van, a lelkesedés és az óraszeretet hajt! :K

    http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

Új hozzászólás Aktív témák