Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mariner

    tag

    válasz TimeCenter #19161 üzenetére

    -Akkor betudom a véletlennek,hogy éppen 2 szinte egyformatokos órám tokfüle tört le hordás közben a kezemen a többszázból.Nincsen nagy esélye de nem lehet kizárni.A tok árát elfelejtetted leírni,pedig érdekelne.Nem a garancia miatt persze.
    -Annál többet szerintem egy felhasználó nem tehet elemcsere kérésekor mint, a hivatalos forgalmazóhoz viszi elemcserére az órát és közli úszásra van használva az óra továbbá megkérdezi megmarad-e a vízállósága. A beázás helyét temészetesen nem kerestem meg,de előtte vízálló volt hiszen úszhattam benne, elemcsere után nem (mivel beázott).Ha egy hiba előjötte éppen egy "beavatkozás"után rögtön jelentkezik akkor logikusnak tűnik a szakszerűtlen elemcserére visszavezetni a dolgot.Persze akkor sem hisztiztem bár az igazságérzetemet bántotta,de több is veszett Mohácsnál.Az volt az utolsó óra amit vettem tőlük.
    Mivel fapados 3nyomógombos,digitális kijelzésű óráról van szó, a koronánál való beázást kizárnám,jobban meg nem igényelte a szétszedést az elemecsere(mivel nincsen fogaskerék amit tisztítani kenni kellene)mint a hátlaplevétel.Ha mondták volna,hogy nem marad vízálló akkor is kicseréltettem volna az elemet de vettem volna egy másik órát is úszkálásra.Amúgy nem igazán viszem az óráimat vízközelébe akkor sem ha bevizsgáltan többszáz méterig vízálló,mert túlságosan féltem.Ezt kimondottan azért tartottam.
    A tankolásos hasonlat az annyiban sántít,hogy tankolásnál ha te végzed akkor csak az üzemanyag minőségére vállaljon természetesen garanciát a kút,amennyiben a motorod tönkremegy és a benzin kimutathatóan nem volt megfelelő akkor állja a cehhet.Vagyis ott a "szakszerűtlen" tankolás mint olyan nem létezik,azaz egyetlen esetben mégis:
    -Beállsz a SHELL-hez és(mivel hosszú combú szőke nő vagy) kéred a kutast:Legyen szíves megtankolni az autómat 95-ös extrával.A kutas beletölt jóféle gázolajat,te mész és kifizeted.Ezután a motorod rövid időn belül leáll te meg gondolkozol mit is tegyél.Amikor kiderül(a számláról,vagy bevizsgálás után),hogy gázolaj van az autóba,akkor jogos-e ha a SHELL arra hivatkozik jó minőségű gázolajat töltöttek a kocsidba(bár te kimondottan benzint kértél)?A tankolás mondjuk még annyiból könnyebb is,hogy ha másnem fizetés előtt/vagy után megnézheted mi is került a tankba a blokkról/számláról,de egy elemcserét hogyan ellenőrizzek?
    Na mindegy nem akartam a garanciaügyet ennyire felvetni,csupán leírtam pár esetet amikor szerintem a hivatalos forgalmazó nem volt korrekt.Más hivatalos forgalmazókra ez remélem nem jellemző.
    Más:egyszer voltam autóval szakszervízben lengéscsillapítókat cseréltetni elöl(visszahívásos akció a mi autónk).Utána szépen mentem haza és a parkolóban vettem észre,hogy mind a 6db10-12es anyacsavar a gépháztető(motorháztető)takarásában az ablaktörlő lapátok fölött van,mivel ottfelejtette a szaki.Az autóból és a műszerfal felől is nehezen volt látható,de 100as tempó fölött, ha éppen használom az ablaktörlőt akkor az utánam jövő szélvédőjén beköszönt volna...Akkor is én lettem volna a hibás amiért nem néztem nagyon alaposan körbe az autót nem maradt-e valami rossz helyen.Mindíg én csinálok az autómon
    mindent(olajcsere,szűrőcserék,fékbetét,féktárcsa,fékolaj+olajcső,vízhűtőcsere,légtelenítések stb) eddig még nem felejtettem el semmit mert 5x körbejártam a munka végeztével minden a helyén van-e szerszámok eltéve stb.Ebből az derült csupán ki,hogy a szakszervízben is előfordul hiba(nem mentem vissza reklamálni,pedig naponként járok el előtte),amit természetesen inteligens ember tolerál is,bár ha anyagi kár következik be a hiba miatt akkor a megtérítése egy reális elvárás.Máskülönben mi érv lenne a szakszervíz,vagy akárcsak egy jó órás mellett?
    Empsepo:térj vissza a telefonos ébresztéshez,úgyis gyakran van cserélgetve és nem az ébresztés miatt fog tönkremenni az akksid.Egy telefonnál az ébresztés energia igénye töredéke az egyéb fogyasztásnak,egy óránál sokszorosa.
    SQX_Barto:nekem is a drága órák tetszenek,de ne csüggedj rengeteg drága óra van, tudsz válogatni:)

    [ Szerkesztve ]

    MZ/X jelentkezz!

Új hozzászólás Aktív témák