Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csigusz 1

    aktív tag

    válasz Csigusz 1 #18117 üzenetére

    Nos, közel egy hét után leírnám a tapasztalataimat az Orient Aviator-omról:

    Jó!

    Bővebben: Nagyon jó! :C

    Szép, nagy, férfias 43 mm átmérőjű, 22 mm-es csattal.

    Eleinte nagyon élesnek (szinte sorjásnak) éreztem rajta az éleket, de ez mostanra elmúlt - lehet, hogy megszoktam.
    A lume nagyon jó! Még reggel 5-kor is könnyedén le tudom olvasni róla az időt! :)
    Amúgy is nagyon könnyen olvasható a számlapja.
    Mivel vitrinből vették ki, már nem voltak rajta a gyári védőfóliák, csak a hátlapján egy átlátszó korong, azon meg egy hologramos matrica - ezt pár nap múlva levettem róla.

    Elegáns fekete, selyem-betétes tetejű fadobozban kaptam meg, ami még egy fehér papírdobozba is bele lett téve. 1 év garancia.

    Eleinte nagyon keményen járt a racsnis lünetta (a barátnőm meg sem tudta mozdítani), de sok tekergetés után, most már könnyebben lehet állítani - bár még mindig nagyon határozott. Külföldi fórumokon olvastam, hogy néhány embernek nem pontosan a percjelölésekhez kattant be, az enyém szerencsére tökéletes!

    A nap-dátum is könnyen olvasható, és szépen a helyére ugrik.
    Szintén külföldi fórumokon nagyon sokan hiányolták a 2 óránál lévő gyors nap-váltó gombot. Lehet, hogy azóta újabb verziót adott ki az Orient, mert az enyémen van rejtett gomb!
    (Nem hinném, hogy annyira vakok/buták lennének a külföldi fórumozók, hogy ezt nem veszik észre! :) )

    A szerkezet nagyon halkan ketyeg, alig hallom.
    Az első 1-2 napon még késett pár másodpercet, de aztán beállt, és ha nem veszem le éjszakára, akkor gyakorlatilag másodpercre pontos! (Rádiós vezérlésű órához hasonlítva) :C
    Azt nem tudom, hogy mi történne ha éjjelre levenném, majd pár hét múlva kipróbálom úgy is.
    A fémszíjból két szemet kellett kivennem, így kényelmes, és ha kellene akkor a csaton is lehetne még kétszer kb. 2,5 mm-t állítani.

    Kétszer zuhanyoztam vele - természetesen bírta! :)

    Az én példányom hátlapján ezt a típusmegjelölést találtam: KY EM7A-C2-A CA M4
    A gúgli csak egy találatot dobott ki rá, valami orosz fórumban tavaly, Augusztus végén említették.

    Szóval nagyon meg vagyok elégedve vele, bár talán az óra/perc-mutatók lehetnének egy kicsit nagyobbak, vaskosabbak. Így is tökéletesen olvashatók, csak (szerintem) a számlaphoz képest arányaiban nagyobb mutatókat is elbírna.

    A linkelt képek nem sajátok, a netről bogarásztam - Nekem a fekete számlapos verzió van.

    [ Szerkesztve ]

    My name is Biga... Csigabiga! :D

Új hozzászólás Aktív témák