Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M@trixfan

    addikt

    Nem akartam új topicot nyitni, ezért ide írom az spdif-be:
    Sound Blaster Live Value hangkártyámat kötném össze az av erősítőmmel koax digitalon keresztül. Utánanéztem, hogy a Live hátulján a sárga minijack ''Digital Out'' egy spdif csatlakozó. Viszont azt is olvastam, hogy a kimenet TTL (Transistor Transistor Logic) kimenetű. Nem szívesen tenném tönkre az erősítőm bemenetét.->kérdés:

    1.Ez most TTL meghajtást jelent? Mert az 0-ba húz le, az kell nekem egy TTl-COAX konverter. Jelszint: 0V-5V. Fordítva van a modulálás, kell egy ilyet építenem:

    2. Csak TTL szintű jel, de COAX Spdif-nek megfelelő. Feszültség 0V-5V a 0V-500mV helyett. Ebben az esetben egyszerű feszültség osztás két ellenállással.

    3. Könnyen ültethető rá optikai kimenet egy ''led + ellenállás'' sorbakötve combo-val. CSak ugye tudni kéne, hogy milyen is valójában a kimenet.

    Remélem van itt pár Sb Live guru.:)

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • M@trixfan

    addikt

    Működik minden rendesen!:C Azért megnéztem szkóppal a jelet: terheletlenül 0,9 volt. Ekkor láttam, hogy minden rendben. Összehasonlítottam a gitárgépem dedikált coax spdif-jével és ott is pont ugyanennyi. Dolby Digital 5.1 is kimegy rajta, úgyhogy mediacenter gép építéséhez is full jó az olcsó live value, ha van rendes házimozi erősítő. Valahol azt találtam, hogy a CT-48XX chipes live szériákon alacsony szinű kimenet van. (Linket sjnos nem találom...)

    Köszönöm szépen a segítséget, a subwooferes topicomba nézzen be aki csak tud, mert lassan közeleg a döntés ideje:Bővebben: link


    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák