Hirdetés

  • Mégse száll ki a Meizu?

    ma Egyelőre nem úgy tűnik, mintha ne maradt volna azért valamicske erőforrás az AI mellett a mobilokra is; újabb Meizu készülék tűnt fel.

  • Lenovo Essential Wireless Combo

    lo Lehet-e egy billentyűzet karcsú, elegáns és különleges? A Lenovo bebizonyította, hogy igen, de bosszantó is :)

  • Mozgásban a 33 Immortals

    gp A legújabb bemutatóban egy boss harcot láthatunk a készülő roguelike játékból.

Új hozzászólás Aktív témák

  • blountex

    senior tag

    válasz AuraSync #13001 üzenetére

    Gondolkoztam rajta, hogy lehetne még egyértelműbben elmondani.
    A soundbar HDMI-jébe akármilyen eszközt csatlakoztatsz, ott gyakorlatilag megkapod az összes létező csatornát és hangformátumot amit a soundbar támogat, és ez itt a lényeg (Lásd fentebb a HARMANN képet).
    Azonban a soundbarok csak 1 vagy 2 hdmi-vel rendelkeznek, ez hátrány mondjunk egy Denon erősítővel szemben, ahol 6-7db HDMI is rendelkezésre áll.
    Ezesetben az eARC jelenthetne egy olyan megoldást, hogy amit a soundbar tud, azt közvetlen közvetití a tévé felé is, ezáltal bármilyen eszközt csatlakoztatsz már a tévéhez, annak fel kellene ismernie, hogy már nem csak PCM és DD+ áll rendelkezésre, hanem még számtalan más lehetőség és a csatornák is szélesebbek (2.1 helyett 5.1, 7.1). Tehát mintha egyből a soundbar HDMI-jébe tennéd magát az eszközt.

    "Az eARC technológiát támogató típusok
    Audioformátumok: Támogatja a legújabb, nagy sebességű adatfolyamot igénylő formátumokat, többek között a DTS Master, a DTS:X, a Dolby TrueHD, a Dolby Atmos stb. technológiákat."
    Gyakorlatilag ezeket tudja a soundbarom is.

    "Így is úgy is késni fog a hang Dolby módban már próbáltam. (PC+TV)"
    Nekem TV + PC-nél nincs hangkésés dolby atmos módban sem. Legalábbis fent leírt módszerrel
    "Nálam amúgy TV pléjere Atmos képes és mindent visz simán."
    Ez jó dolog, de gondolom ez csak akkor működik ha közvetlenül a tévére csatlakoztatsz egy eszközt és úgy játszod le.
    Ilyen szempontból Pl a NASról való lejátszás már nem tud működni, csak sima AC3 képes kezelni.
    Itt még lehet egy opció a streaming szolgáltatások terén, de nem várok tőlük TrueHD, Dolby Atmost.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák