Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz AXisBOLD #6431 üzenetére

    Ha tetszik a JBL hangja, akkor azt vedd meg. Írod, hogy nem tudnád kihasználni---->>senki sem fog kényszeríteni, hogy maximum méllyel és hangerővel használd :)

    Dolby Atmos: többször volt róla szó nemrég. Ez inkább csak azt jelenti, hogy megszólaltatja a film hangját, de egy ilyen kategóriás készülékeknél nincs semmi értelme. Atmos többségben angol hangsávban van, és úgyis rajta lesz az angol hang DD5.1-ben vagy DTS5.1-ben, tehát megtudod nézni a filmet Atmost nem tudó sb-on is. Ettől persze választhatsz Atmost tudó sb-t ha egy olyan lesz a szimpatikus, csak ne az Atmos miatt válaszd.

    "...elég nagy csalódás volt - mélyek, dinamika hiányzott -, illetve egy Extreme Audio szaküzletben se voltak túl jó véleménnyel róla..."
    - Mégis mit vártál? Yamaha soundbar 100 ezerért, meg Denon HiFi 120 ezerért....vicc kategória, csak nevet fizetsz. Csak gondolj bele: egy Yamahának (illetve az összes "nagy" audio gyártónak) egy 100 ezres hangcucc az olyan, mint az LG, Samsungnak a 15 ezer Ft-os hifije....a legolcsóbb. Sokat nem kell ezektől várni. De inkább semmit se. A "nagy audio" márkáknak megvan a helyük a 300 ezer feletti sávban, ezalatt márkanevet fizetsz. 100 ezerért egy "kommersz" gyártó jobb hangminőséget ad.

    " Így - a filmek miatt egyébként is - a tér sokkal fontosabb lenne."
    - Az 5.1-ek eléggé kihaltak. Egybeszettek alig kaphatóak, amik vannak, többségben azok szinte csak azért vannak, hogy legyen a gyártó kínálatában, a mostaniak nagyon gagyik. Amelyik talán kicsit jobb, ott meg elszálltak az árakkal. Talán 180 ezer Ft környékén kapnál ajánlható 5.1-et, PC-s Edifiert. A legjobb térérzetet ez fogja adni.

    http://www.diesel.com

  • pomk

    őstag

    válasz AXisBOLD #6431 üzenetére

    Szia!

    Én is személyesen hallgattam meg az Euronics üzletben. Számomra pont az ellenkező érzés volt, nekem a JBL mélye volt túlságosan tolakodó, erős, dobozos. Ezzel szemben a Yamaha-ban pont azt tetszett, hogy tisztább hangjai voltak. Mindhárom hangfalat ugyanúgy BT-ről, ugyan azzal a zenével hallgattam. Nekem a Yamaha tetszett a legjobban. A dinamika valóban szerényebb, mint a JBL-ek esetén, de nekem ez nem volt hiány.
    Ezen kívül a DTS támogatása is előny a JBL-ekkel szemben.

    Itt egy hivatalos teszt róla: [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák