Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Komplikato

    veterán

    The Outsider E1-E2
    Hát ez valami fenomenálisan jól van össze rakva. Az a vágás, az az operatőri munka, faszán eltalált nyomasztó hangulat, szinészek na és alatta egy King sztori. :R
    Remélem a többi epizód is tartja majd a szintet, mert azokat más rendezte, meg más írta a forgatókönyvet alájuk.
    Na most a legtöbb mai filmben ilyeesztő zörejek, jump scare, vagy nyomasztó zene adja a baljós hangulat velejét. Én nem tudom itt hogyan van, de egy sima családi reggeli, napsütéssel és csicsergő madarakkal is adja. Meg van pár jelenet mikor totális csend van és jobban üt, mint valami mélynyomót szaggató hangeffekt.
    Nem ismerem a könyvet, bár lehet most el fogom olvasni, de picit hasonlít nekem a Hasznos holmikra. Csak itt nem apró szivességek, hanem az alapsztorit adó gyilkosság indít el egy lánceseményt, aminek okán zsinorban halnak a városka lakói.
    Ben Mendelsohn-t eddig csak pár filmben láttam és nem gyakorolt rám mély benyomást, de itt annyira rohadt jó a Anderson nyomozó szerepében, aki egy eléggé sebezhető és szerethető karakter az összes meberi hibájával együtt.

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Új hozzászólás Aktív témák