Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PRO-peller

    senior tag

    válasz Stauffenberg #3273 üzenetére

    "NEX vázak szeretnek hangosan kattogni exponáláskor"

    Na ez igaz! :(((

    Amikor ismerkedtem a nexszel ki akartam kapcsolni a zárhang effektet. :B Akkorát csattan mint egy tükrös. Röhej.

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #3273 üzenetére

    én nem vagyok "fotós", nem is szándékom ebből élni, sőt még csak a beállós, koncepciós képeket sem igazán élvezem, csak kattogtatni akarok, kirándulásokon, fesztiválokon, meg a mindennapokban, az utcán, kocsmákban stb., tehát legtöbbször haverokról, családról készítek pillanatképeket, és szeretnék játszadozni, kísérletezni, erre a sok-sok olcsó manuál ideális sztem. azért szemezek a nex-6-al, mert van benne peaking, ami videók alapján teljesen jól használható, belenagyítás nélkül is...(itt megjegyzem, engem abszolút nem zavar egy kis pontatlanság, a képeket amúgy is közösségi oldalakon, flickr-en használom fel, leméretezve), a manuális fókuszálással absz nincs semmi bajom, ami nagyon zavar a jelenlegi vázamon, az a belenagyítós módon való fókuszálás, ráadásul semmilyen segéd nincs, szemre lövöm be az élességet...ezen elvileg sokat segít a peaking nem? az egyetlen bajom, amit már többször írtam, hogy manuálban nincs nagylátó, és drága a sony 10-18-asa...na de lehet megelégszer a kitobival, vagy gyűjtök erre egy kicsit...
    ja nex-6 az alap nex, amit megvennék, mindenképp kő nekem evf, lv-vel valahogy nem tudok azonosulni :)
    ui: remélem ezúttal senki nem kérdez rá, hogy miért manuálozok már, ha van natív af üveg... :D

    PRO-peller: engem ez sem zavar ;)

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák