Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz mikrofon #16266 üzenetére

    Egyrészt ezt a "pontosan 85mm és az milyen király" dolgot szerintem nem nagyon mondja senki, másrészt ezen igazából nem lehet sokat magyarázni. Ha valaki sokat és sokféle helyzetben fotózik portrét, kialakul a véleménye. A fényerős 85-ös rendkívül sokoldalú és iszonyat jó kompromisszum a szélesebb meg a még telébb látószögek között, beltérben is, kültérben is, arcképhez is, félalakoshoz is, egész alakoshoz is. Közben ha kell nagyobb játékot enged a háttérelmosásban a szélesebb látószögűeknél, és jobban leszűkíti a hátteret, de még nem kell nagyon messze menni ha az arcképnél többet szeretnél a képre. A második kedvencem az ekv. 50, de ezt jóval kevesebbet használom, az ennél is hosszabbakat meg még annyira sem (kivéve hagyományos technikai stúdió, ahol vakuk, homogén papírháttér, stb, ott egy jó telezoom a leginkább nyerő)
    De ismétlem, ezen vitatkozni nincs nagyon mit. Mindenkinek kialakul, ha sokat fotózik ilyen területen (és persze nem kizárt, hogy valakinek a fotózásai szokásai miatt másként alakul)
    Én pedig több blogbejegyzésben is írtam itt erről, elég sok saját fotóval illusztrálva a mondanivalómat.

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák