Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz SutPet #62645 üzenetére

    Ha neked tetszően működik a készülék, akkor szerintem ne tedd!

    Én is megbántam, hogy a 4 évvel ezelőttiről frissítettem a készüléket további 2 újabb Firmware-re, mert a bosszantó hibákat (fagyások, újraindulások) nem oldotta meg, de szignifikánsan lassabb lett a "W809c" tévém működése.

    (A "W755c" gyakorlatilag ugyanaz a készülék, csak a 3D funkció letiltásra került benne gyárilag.)

    Persze a döntés a Tiéd...

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz #52221184 #62653 üzenetére

    "Készülnöd" nem kell semmire, mert a te példányaid akár még 10-20 évig is gond nélkül üzemelhetnek. (Ezt kívánom!)

    Az én példányom sajnos 1 hónappal ezelőtt meghibásodott, és a szerviz javíthatatlannak minősítette.

    "Öröm az ürömben", hogy a megvásárlásakor kötöttem rá "garancia biztosítást", így legalább az árát visszakaptam utalvány formájában.

    SutPet fórumtárs kérdésére...

    A tévén a "PKG5.435.018EUA" verziószámú szoftver fut. A megvásárláskor a készüléken még kettővel korábbi firmware volt. Azt kár volt lecserélnem. De még az eggyel ezelőtti is jobb volt.

    Mondom... minden frissítéssel lassabb lett a tévé; csatornaváltásokkor, illetve minden menü funkció előhívása, valamint az állítható értékek közötti lépkedés.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz #52221184 #62668 üzenetére

    Én konzervatív vagyok. Használni szeretném a készüléket, nem a gyártó helyett "programozgatni"... :N

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Sztlaci #62669 üzenetére

    Ilyen szempontból talán a SONY döntött jól, hogy külső tápegységet használ a készülékeihez.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Sztlaci #62670 üzenetére

    Miért szeretnél mindenképpen az idei szériából választani? Ráadásul egy Direct LED-es tévét... Sokkal kisebb az esélyed, hogy egy felhősödéstől mentes példányt fogj ki.

    Én a helyedben ennyi pénzért a "SONY 49XH8596" készüléket venném meg.

    Kicsit kevesebb RAM van benne, és valamivel lassabb a processzora, viszont Edge LED háttérvilágítású, szóval ha az alsó él mentén nem lesz bevilágítás, akkor homogén, és nagyon jó fekete szintet produkál majd.

    Ráadásul 120 Hz-es a VA panelja, szóval összehasonlíthatatlanul jobb lesz a mozgásmegjelenítése, mint az "X80J"-nek.

    A "+3 év kiterjesztett garanciát" (ALZA) pedig meg tudod venni a különbözetből.

    Esetleg érdemes megkérdezned a SONY Központi Szalon, SONCITY, vagy AV-Land üzletek valamelyikét, hogy az ALZA-nál vásárolt készülékre is meg lehet-e náluk vásárolni a kiterjesztett, 5 éves gyári jótállást.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz syler123 #62680 üzenetére

    A "49XH9505" 289.000 forintért kapható, az említett, "Alzás" "49XH8596" eladási ára pedig 216.300 forint.

    Az bizony jelentős különbség. Én egyébként már amiatt is az utóbbit választanám, hogy nem FALD-os, hanem Edge LED.

    Jobb a fekete szint, jobb a kontraszt, és nincsen "blooming". A kettő ugyanazt a "SoC"-ot használja; az "XH95"-ben az "X1 Ultimate" processzor felskálázási képessége jobb. (Hogy a gyakorlatban ez mennyit számít, arról megoszlanak a vélemények.)

    Az tény, hogy ha valakinek mindenképpen fontos ez, és szeretne ezért az extráért ~72.000 forintot fizetni, annak valóban ez a jobb választás.

    Aki viszont nem bírja elviselni a "blooming"-ot, annak még úgy is az "XH85", ha egyező volna az eladási áruk.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Gergi #62892 üzenetére

    "valószínű veszek hozzá még 2 év garanciakiterjesztést, biztos, ami biztos"

    Arra figyelj, hogy a számlán regisztrált vásárlás időpontját követő 360 napon belül van erre lehetőséged, a 3 ismert hivatalos SONY forgalmazó egyikénél!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Ger_man #62907 üzenetére

    Nem tudsz. Többek között ezért sem szabad a románoktól vásárolni...

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Dan-szan #62902 üzenetére

    "És a Sony vagy a MM silver/gold garanciakiterjesztése között van lényeges különbség?"

    Nagyon lényeges különbség van köztük.

    - A SONY konstrukciója a gyári jótállást bővíti ki 5 évre (a televíziód értékétől függően 1, 2, vagy 3 évről).
    Ezért a teljes időtartam alatt él a fogyasztói szerződés; jogviszonyban a forgalmazóval (a kiskereskedelmi üzlet, ahol a készülékedet vásároltad) állsz.

    Ő felel egyetemlegesen a garanciális jogaid biztosításáért. És amennyiben az 5 éves jótállási idő alatt meghibásodik a készüléked, és nem tudják javítani (99%, hogy nem fogják tudni, erről írok majd bővebben, ahogyan a múltkor is ígértem itt), akkor élhetsz a törvény által biztosított jogaiddal, sorrendben: csere, árleszállítás, vagy pénzvisszafizetés.

    Utóbbi esetben a fogyasztói szerződés megszűnik, amely során a szerződés előtti állapotot kell visszaállítani, tehát az üzlet visszakapja a készüléket, neked pedig visszafizeti a teljes, eredeti vételárat.

    Nem utalvány, nem ajándékkártya, hanem készpénz. (Amit természetesen szabadon használhatsz fel, hiszen onnantól a tiéd.)

    - A MM-nál, vagy Euronics-nál, stb. megközött "Garancia biztosítások" esetében a kötelező jótálláson felüli időtartamban már az adott biztosítótársasággal vagy jogviszonyban.

    Őket, és a szerződést nem kötelezi a fogyasztói jog, a konstrukció tartalma más; egyedi, a biztosítótársaság döntése szerint, amit az aláírásoddal fogadsz el.

    Amennyiben az érintett időtartamban meghibásodott készüléked nem javítható, akkor a biztosító egy csereutalványt állít ki számodra, amit csak televízió készülékre, csak abban (vagy - pénz ráfizetésével - nagyobb) értékben tudod beváltani, csak abban az üzletben, ahol a készüléket megvásároltad.

    Nem áll rendelkezésedre a pénzvisszafizetés lehetősége. (Maximum az adott üzlet vezetője/tulajdonosa jóindulata szerint.)

    Mindenképpen figyelmesen olvasd el a biztosítási szerződést az aláírás előtt, mert egyes konstrukciókban érték avultatást is alkalmaznak. (Volt is nemrég a fórumon erre vonatkozó beszámoló.)

    Ez leegyszerűsítve annyit jelent, hogy az 5 év biztosítási időtartamban időarányosan folyamatosan csökken a biztosító által kifizetendő vétálár összege. Nagyjából 5 év alatt a felére.
    Tehát ha a lejárati idő előtt néhány nappal hibásodik meg a készüléked, amit mondjuk 200.000 forintért vásároltál, akkor az ilyen konstrukcióban kb. 100.000 forintra szóló csereutalványt állít ki részedre a biztosító.

    Hangsúlyozom: nem általános; van példa ilyenre is, és olyanra is, hogy nincsen avultatás (az én szerződésem is ilyen volt), de ezt csak akkor tudod meg, ha alaposan utánaérdeklődsz és elolvasod a szerződést A-Z-ig, mielőtt aláírod.

    A MM "Silver", "Gold" és "Platina" biztosítások esetében is jelentős különbségek vannak.
    A "Silver" csak meghibásodásra, a "Gold" azon túl törés (baleseti) kárra, a "Platina" pedig még ezen túl lopás, vagy rablás esetére is ad fedezetet. Nyilván ebben a sorrendben egyre drágább is.

    Még egy fontos dolog, hogy csereutalvány kiállítása esetén a biztosítási szerződésed megszűnik, és a szerződés lejárati dátumáig hátralévő időre a biztosítási díj időarányos részét is megkapod a biztosítótól. (Egyszerűsített példa: 5 éves biztosítás 50.000 forintért; 4 év után javíthatatlan a tévéd; visszajár 1 évnyi díj, tehát 10.000 forintot kapsz vissza.)

    Hogy összességében a fentiek közül melyiket érdemes választanod?

    Azt Neked kell eldöntened.

    Személyes véleményem, hogy a SONY gyári jótállás ellenében a "MM Silver" egyáltalán nem versenyképes. Hiszen a pénzedet nem kaphatod vissza utóbbi esetében.
    Ráadásul mindkét konstrukció kb. ugyanannyiba kerül adott készüléktípusokra.

    A "Gold" és "Platina" pedig annyiban nyújt többet a gyári SONY jótállásnál, amit az imént írtam. Cserébe viszont ezeknél sem élhetsz a pénzvisszafizetés lehetőségével.

    Ennyi a lényeg. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz GSP #62913 üzenetére

    Mert nincs is mire cserélni sajnos! Az azóta megjelent SONY LCD tévék mindegyike rosszabb készülék annál.

    (De miért "off topic"-ban beszéltek róla...? :) )

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz axlfsi #62914 üzenetére

    Mit értesz "ollózás" alatt? A fenti hozzászólást én írtam a két kezemmel. :)

    A Media Markt vonatkozó szolgáltatásával kapcsolatban pedig minden információ megtalálható a honlapjukon.

    (Lentebb direkt link a részletes biztosítási feltételekhez is.)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz axlfsi #62919 üzenetére

    Semmi probléma. :)

    Itt a téma jellege miatt azt is fontosnak tartottam, hogy amennyire lehetséges részletesen írjak, ill. a jogi nyelvezetet is megtartsam.

    A "baleseti biztosítás" egyébként önmagában nem fura, mert az egy meglehetősen rég óta elérhető konstrukció bizonyos lakásbiztosítások esetében. Ahogyan a villámkár is.

    Az egyik cimborámnak a háza mindhárom tévéjét elvitte egy villámcsapás. Őt anyagilag a lakására kötött biztosítása mentette akkor meg. A biztosító nem fizette ki a 3 készülék teljes vételárát, de annyit fizetett, hogy tudtak helyette 2 új tévét venni.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Technoman #62938 üzenetére

    "S mivel az Extreme, az MM mellett hivatalos viszonteladó, így nincs semmi akadálya, a "külsős" vásárlói garinak."

    Köszönöm a kiegészítést!

    A Media Markt, Euronics, Auchan, Tesco hivatalos forgalmazók. Aztán nagyjából ennyi.

    Az Edigital/EMAG konszern román, az Alza szlovák tulajdon. Ezek saját, közvetlen beszerzésből tartják készleten a készülékeket; a náluk vásárolt televíziókra nem érvényes a SONY Magyarország hivatalos jótállása; nem lehet megvásárolni a kiterjesztett 5 éves jótállást.

    Természetesen nem "hasraütésből" mondom mindezt, hanem direkt rákérdeztem a Központi Szalon alkalmazottjánál, amikor az új tévém kiterjesztett jótállásának feltételeiről érdeklődtem, hogy melyik üzletekben vásárolt készülékekre él a konstrukció, és melyik üzletekben vásárolt készülékekre vonatkozóan nem él.

    - Villámcsapás ellen állítólag ez az eszköz is hatékonyan védi a koax kábelt: [link]

    A "szakik" azt mondják, hogy az elektromos hálózatot viszont csak egy rendszer szintű, tehát a teljes lakásra, házra kiépített villámvédelem (kombinált, túlfesztültség-védelmi készülék) tudja megvédeni.

    Igaz, olvastam több szakmai topic-ban (itteniben is), hogy egyes túlfeszültség védő elosztók is megakadályozzák a problémát.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz tsiszi #62944 üzenetére

    5 év gyári SONY jótállást, avagy hivatalos "5 év garancia kiterjesztést"? Melyik szaküzletnél vásároltál rá ilyet?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz tsiszi #62947 üzenetére

    Remek. Ezek szerint ennyire "megbízható" az információ, amit a vásárlók számára adnak...

    Én egészen pontosan 2021.10.16-án délelőtt hívtam őket telefonon ezügyben.

    Mindegy... még egyszer mondom: a fentiekben az általuk adott tájékoztatást továbbítottam.
    Aki ezt nem hiszi el, vagy kételyei vannak ezzel kapcsolatban, kérem, ne ide, ne nekem, ne a hozzászólásomra válaszul írjon!

    Vegye a fáradságot, és a saját idejéből, saját pénzéből telefonálja körbe mindhárom hivatalos forgalmazót, ahogyan én is tettem!

    Köszönöm!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Piftuka #62957 üzenetére

    Ígértem korábban, hogy megírom részletesen a meghibásodott SONY televízióm garanciális ügyintézésével kapcsolatos "kálváriámat", és pár hasznos, fontos információt a hazai szervizhelyzetről és a fogyasztóvédelem bizonyos jogszabályi módosítás tervezetéről. (És persze az új televíziómmal szerzett tapasztalataimat.)

    Itt van előttem a TXT file; közel 2,5 órán keresztül írtam, finomítgattam... 116 sor, 13.104 karakter lett. Be is másoltam ide, elküldtem... de aztán gyorsan töröltem is.

    Visszaolvastam a topic-ban, és a lényeget korábban már meg is említettem a szerviz és a SONY kapcsán, így nincsen jelentősége. Az egyebeket, a többit pedig majd kinyomozza mindenki a saját szabadideje és telefonköltsége kontójára, ha akarja; ahogyan azt én is tettem.

    Az elmúlt néhány napban itt és fórum egy másik topic-jában történtek jelentették azt a bizonyos "utolsó cseppet", így 18 év meglehetősen aktív fórumos jelenlét után ezzel be is fejezem a fórumon az információ átadást és segítségnyújtást. Maradok "read only", "ask only", és időnként "comment only" módban. Magammal törődöm, ahogyan azt mindig is kellett volna.

    Nem kívánom minden egyes hozzászólásomat olyan bevezetővel kezdeni, mint ezt, amely szerint:

    A következő hozzászólásom a saját, televíziókkal szerzett tapasztalataim alapján, a maximális objektivitásra törekedve íródott. Ettől függetlenül szubjektív véleményt is tartalmazhat. A leírtak kapcsán a tévedés jogát fenntartom. Átfutottam többször a leírtakat, de minden igyekezetem ellenére is lehet benne elgépelés, vagy fogalmazási hiba.

    A leírtakkal nem egyetérteni, azt nem elhinni, szíve joga mindenkinek. Ne fáradjon már senki azzal, hogy "kötekedni" kezd a hozzászólásom tartalmával, hogy "tamáskodjon", bizonygassa bárminek az ellenkezőjét, stb., mert nem érdekel.

    Mivel többen (privát üzenetben is) kértétek tőlem, hogy írjam meg a tapasztalataimat az új tévéről, megosztom hát, és ennyi. Talán valaki talál benne számára hasznos információt is.

    Szóval, a meghibásodást követő ötödik héten megkaptam a csereutalványt, és azt követően beváltottam, és pénzráfizetéssel megvásároltam az új készüléket, egy SONY 65AG8-at.

    A tévéről tehát...

    A harmadik hete tesztelem. A készüléket eredeti funkciójában, csak és kizárólag televízió adások és filmek (gyári DVD és BD lemezről) megtekintésére használom.
    A játék mód, "okos" funkciók, ilyen synch, olyan VRR, amolyan 4K@120Hz, stb. nem érdekelnek. Ezekről nem írok semmit.

    PRO
    *Dizájn
    - Masszív kivitelezésű, igényes készülék, rendkívül keskeny kerettel, erőteljes, esztétikus, mattított fém talapzattal, amely esetében külön érdem, hogy középpontos, elegáns, és kis helyet foglal. Az eredeti, süllyesztett pozícióban használom. Aki szeretné megfordíthatja és megemelheti, hogy elférjen egy soundbar is a tévé alatt.

    Az összeszerelése "hülyebiztos"; nem lehet fordítva becsavarozni a talapzatba a tartó szárakat. A tévé nem tartalmaz "ropogós" műanyagot, a csatlakozók jól elérhetőek, a súlya miatt (~23 kg) pedig két ember biztonságosan és nagyon könnyedén tudja beüzemelni és a helyére tenni.

    *Hangzás
    - Évekkel ezelőtt, az "55A1" OLED tévét tesztelve megállapítottam, hogy a "lapos tévék hangzásának jövője az 'Acoustic Surface' technológia".

    Ezt vallom most is. Akkor a sztereo hangkép páratlanul jó volt, a hangzás viszont közepes, "doboz hang" jelleggű. Meglepetésemre utóbbi sokat változott. Még nem tökéletes, de teljesen dinamikusan, jó minőségben szólal meg az esetek többségében, talán csak a sztereo hangképet érzem szűkebbnek. Hangerőben, hangtisztaságban viszont a kifejezetten nagy légterű helyiséghez is bőven sok, ahol én használom. Sőt, időnként olyan mértékű basszust is produkál, amely kapcsán meglepődöm. A párbeszédek pedig kristálytisztán, középről szólnak, ahogyan azt kell.

    Aki tehát nem szeretne semmilyen extra hangszórót a készüléke mellé, annak ez egy tökéletes megoldás. (És még csak jobb lehet a további fejlesztésekkel.)
    Nagyon tartottam tőle, hogy nem hozza majd a W809c hangzásának szintjét (mert az a méretét meghazudtolóan remekül szól), de szerencsére feleslegesen.

    *Panel
    - Bármiféle tintingtől és bandingtől mentes. A fényerő homogenitása a teljes felületen ugyan nem 100%-ban tökéletes, de mindig mondtam, hogy váltakozó, mozgóképek esetében, ráadásul úgy, hogy az ember úgyis mindig a kompozíció közepére fókuszál (kivétel pár többteres kompozíció) ennek nincsen jelentősége, mert (~20-25% eltérésig) nem észrevehető, nem zavaró.

    *Színhelyesség
    - "Out of the box" elég korrekt. Nem teljesen a W809c-től megszokott színvilág, de természetes színek megjelenítésében remek. Kicsit talán a fehéregyensúlyon kellene hangolni. Ám összességében nagyon jó a végeredmény. Talán egyszer kalibráltatom majd. De ha nem jön össze, az sem érdekel már.

    *Mozgásmegjelenítés
    - Ettől tartottam a legjobban. Szerencsére pozitív meglepetést okozott a készülék! A beüzemelést azzal kezdtem, hogy kikapcsoltam minden képjavító eljárást, és mozgásjavító "sallangot". Így az általam nézett filmtartalmak esetében szinte tökéletes, a "W809c" szintjét majdnem elérő a mozgásmegjelenítés minősége. A panel alacsony válaszideje miatti stutter sokkal kevésbé zavaró/észlelhető, mint gondoltam. (Vagy mint anno az LG OLED tévém esetében.)

    A különféle televízió csatornák, DVD és BD filmek, (tehát 50p és 24p tartalmak) között minden olyan tartalmat néztem rajta, ami releváns lehet.

    Sportrajongók számára info, hogy alaposan leteszteltem az alábbiakkal:
    - Nascar
    - Formula1
    - WTCR
    - Formula és Rally E sorozatok
    - Motocross EB
    - Labdarúgás
    - Kézilabda
    - Kosárlabda
    - Alpesi sí világbajnokság
    - Műkorcsolya világbajnokság
    - Atlétikai világbajnokság
    - Tornász világbajnokság

    (Az "M4", "Spieler", "Arena4", "Eurosport 1-2" és "Sport 1-2" HD csatornáin.)

    Ezek a sportközvetítések felvonultatják az összes lehetséges kamera pásztázási metódust, közeli, távoli és légi felvételekkel kombinálva, gyors és lassú mozgást megjelenítve.

    Mindegyik esetben kifogástalan volt a mozgásmegjelenítés, és természetesen a jól sikerült (válogatott?) panel miatt sávosodás sem volt tapasztalható.

    Egyetlen esetben volt "röcögés", az Arena HD csatorna egyik labdarúgó mérkőzésénél. Abban az esetben a közvetítés minősége is csapnivaló volt. Nem mondtam volna "HD" adásnak, ha nem tudom, hogy az.

    Összességében az "X1 Extreme" processzor jól végzi a dolgát ezen a téren.

    *Általános képminőség, HDR
    - Megfelelő minőségű HD, 4K és 4K HDR tartalmakkal a látvány egészen pazar. Ezen sok mindent nem érdemes ragozni. A Triluminos panelekre jellemző élettel teli, vibráló színvilág, tűéles kép, az embert magával ragadó képi tartalom. Így tudom leírni. Látni kell a végeredményt.

    A jó minőségű HD dokumentumfilm, természetfilm csatornák különösen pazar látványt adnak. A legtöbb BD film pedig megint csak magáért beszél. Az összes, tévé által ismert HDR szabvánnyal teszteltem, és hozta az elvárt minőséget, és problémamentes volt a megjelenítése mindegyik formátumnak.

    *Grádiens
    - Meglehetősen jó eredményt nyújt a készülék az egyes színátmenetek megjelenítésekor. Semmi olyan problémát nem tudnék megemlíteni, ahol azt érezném, hogy a színmélység, a panel vonatkozó tudása nem volna megfelelő.

    *SDR fényerő
    - Alapvetően elegendő, nem kellett azon aggódnom egyetlen típusú tartalomnál sem, hogy a készülék "kifogy" a szuflából. Természetesen a fényerőt nem kellett maximumra hangolnom. Bizonyos napfényes jeleneteknél - összevetve a hasonló SDR fényerővel bíró W809c tévémmel - érzékelhető némi "fedettség"; mint amikor az ember egy napszemüvegben bóklászik odakint. De még bőven a tűréshatáron belül van számomra.

    Adott beállítások mellett a két tévé között ennyi a különbség. A régi tévén egy fokkal dinamikusabb, élettelibb egyes nappali jelenetek megjelenítése fényerő szempontjából. De igazán szignifikáns különbség nincsen.

    *Tükröződés csillapítás
    - Meglepően korrekt! 90°-ban ráeső, nagy méretű ablakon oldalről direktben besütő Nap fénye esetén is nézhető a tartalom. Már egy világos színű, lengébb sötétítő függöny elhúzása is, vagy a redőny nem teljes lehúzása pedig tökéletes, zavartalan tévé nézést biztosít. Pusztán emiatt tehát szükséges tehát a "pitch black" room. Figyelembe véve a készülék típusát, fényerejét, ez meglepő és rendkívül jó eredmény.

    *Image retention, beégés
    - Előbbi egyáltalán nem jelentkezik olyan mértékben a gyakorlatban, hogy zavaró volna, utóbbi pedig nem érdekel. Sokan használnak már ilyen korú OLED készüléket évek óta a probléma nélkül. Én pedig úgy vagyok vele, hogy ha 4-5 évet kibír, akkor már jó. A jótállási időn túli minden extra óra üzemidő úgyis "ajándék" manapság.

    Nyilván még észrevehetően óvatosabb vagyok. Egyelőre kevesebbet használom "háttértévézésre", mint anno az LCD-t, de idővel ez valószínűleg nem így lesz. És nem is akarok ilyesmin aggódni. Használom, és kész. A tévé van értem, és nem fordítva.

    KONTRA
    *Általános képminőség, gyengébb minőségű HD és alacsonyabb felbontású tartalmakkal
    - Ezen sincssen mit szépíteni: gyengébb minőségű HD tartalom, DVD, SD adás esetén elmarad a "W809c" minőségétől. Tartalomtól függően az "elfogadható", "szódával elmegy", és a "nézhetetlen" jelzőkkel tudom illetni a képminőséget. Viszonyítás képpen a "Big Bang Theory", vagy "Jóbarátok" utolsó évadjai az első, a korai évadjai a középső, a "L'art pour L'art" társulat korai évadjai a "Comedy Central" csatornán pedig az utolsó említett kategóriába tartoznak.

    A vonatkozó, felskálázást segítő képjavító funkciók sem változtatnak lényegében semmit. Nyilván elfogadom, hogy a korábbinál nagyobb képátló és a 4K natív felbontás ezt hozza magával. Talán az AG9 "X1 Ultimate" processzora jobb munkát végez, de csodát az sem tud tenni.

    Mindezen most és a jövőben egyetlen dolog tud segíteni: (bármennyire is tiltakoznak ellene sokan, de) a megfelelő minőségű 4K, 8K televízió adások. A DVD lemezeket pedig BD-re, 4K HDR BD-re kell cserélnie a gyűjtőnek. A korábbi gyűjteményhez pedig (ha valaki megtartja, és lehetősége van rá) egy FUll HD, vagy 72 cm-es SONY Trinitron, Pana, vagy B&O CRT televíziót fenntartani.

    *Black crush
    - Van. Egy fokozattal nagyobb mértékben annál, mint amit alapvetően elfogadhatónak tartok. Pedig ilyen téren nem vagyok kényes, mert a "W809c"-t is az "abszolút kontrasztra és fekete szintre" lőttem be. Nem zavart, hogy elvész az árnyékrészletesség.
    De itt pl. a "Black Hawk Down" sátor alatti jeleneteinél, vagy az éjszakai házon belüli jeleneteinél, ahol a Nap, ill. a Hold fénye világít mindössze, a szereplők arcának fele részletes, a másik fele pedig egy összefüggű "fekete lap" bármiféle kontúr nélkül.

    Már hangolgattam valamelyest, nézem oda-vissza-kontra jelleggel a különféle gyári képmódokat is, de úgy tűnik, hogy alaposabb hangolást fog igényelni ha el szeretnék jutni a megfelelő eredményig.

    *HDR fényerő
    - A remek HDR képminőség miatt ez mindkét kategóriába mehetett volna, de mégis itt kell megemlíteni. Mivel vannak 1.000 nit-re master-elt HDR demóim, egyes esetekben látványos volt, hogy a megfelelő szín és fényárnyalatokhoz hiányzik még némi plusz.

    Az jutott eszembe, mint amikor a "Viharzóna" című film végén a kis hajó a legnagyobb hullám tetejére tör, már majdnem eléri a csúcspontot, a kapitány előtt szétnyílnak a szürke vihafelhők, megcsillan a Nap... majd a csúcsponton a hajó megáll, átfordul, és elnyeli az óceán mélye.
    Szóval erőlködik, erőlködik a kis tévé, hogy minden árnyalatot megjelenítsen, már majdnem ott van a célnál, de aztán elfárad; a maximális ~600-700 nit csúcsfényerő ennyire képes.

    Hozzáteszem, hogy egyébként ez az a szint, amit HDR tartalmakhoz kb. a minimálisan elfogadhatónak lehet tekinteni. Mert az tény, hogy adott demo 4K SDR változatához képest, a HDR változat így is sokkal többet ad a látványhoz. Ez tehát nem egy "vészes" hiányosság, de megemlítendő.

    *Mozgásmegjelenítés közeli, lassú horizontális kamerapásztázás során
    - Eddig néhány ilyen képtartalmat fogtam ki, de ez kifog a tévén. Kőszeg háztetői felett egy drón fordult körbe a függőleges tengelye mentén lassan... úgy, hogy a kamera objektívje egyszerre csak 2-3 háztetőt fogott be.

    A mozgásmegjelenítés itt elhalt. "ikk-ikk-nyekk-nyekk"... mintha 2-3 FPS-sel forgott volna a filmtartalom annyira szaggatott.

    Hasonlóan az olyan jelenetnél, amikor egyszer a labdarúgó közvetítéskor a kapust deréktól felvelé, közeliben mutatta a kamera, lassítva, amint az a labdát pattogtatva kirúgáshoz készülődött. Nézhetetlenül rángatott a kép.

    Ezen kívül még egy-két ilyen "röccenős" közeli, oldalra pásztázós jelenettel találkoztam. A szerencse, hogy arányaiban az összes tartalomhoz képest annyira kevés alkalommal, anyira rövid ideig fordult elő, hogy abszolút el tudom fogadni. Nyilván nem örülök neki, és azért ezt itt fontos volt megemlíteni.

    A "W809c" esetében soha az üzemideje alatt a legapróbb röcögést sem észleltem. Az a tévé zseniális volt!

    MARGÓ
    *Fekete poszterizáció
    - A "Pitch Black" azon jeleneteinél, ahol az űrhajón belülről látszik a fényárban úszó bejárat, vagy a barlangból ugyanaz, a fekete részek teljes felületen poszterizációval jelentek meg.

    Érdekes módon a "Ninja Assasin" (ami tökéletes az OLED, ill. bármilyen tévé kontrasztjának, fekete szintjének életszerű tesztelésére) esetében viszonylag ritkán jelentkezett, viszont több esetben a fekete nem fekete volt, hanem inkább barnás-fekete, és zajos. Pedig az OLED ugyebár kikapcsolja a háttérvilágítást, a látvány mégis az LCD panelek (szűrő réteg általi) "fényt supresss-áló" megoldására emlékeztetett.

    És szó szerint nagy volt a kontraszt a képernyő alsó és felső részén látható csíkhoz képest, mert azok mintha egy fényes, fekete műanyag volnának, a képtartalom fekete részei pedig nem tűntek tökéletesen feketének. Mintha háttérvilágítás lett volna a kép azon része mögött, ami nyilvánvalóan nem így van, hiszen OLED tévéről van szó.

    Mivel a "Star Wars" BD lemezeim megtekintésekor ilyen probléma nem jelentkezett, ezért azt gondolom, hogy az említett filmek túlságosan tömörített voltuk (Film+ HD) miatt produkálták a jelenséget.

    Bízom benne, hogy BD lemezekkel tehát nem fog soha jelentkezni ez a hiba.

    *"WOW!"-faktor
    - Az elmaradt. Ne értsetek félre... szerintem a fentiekben is látszik, hogy ez egy kiváló készülék, és alapvetően nem bántam meg, hogy erre esett a választásom. A "blooming" és "rainbow effekt" jelenségeket nem tudom elfogadni, így megkötöttem ezt a kompromisszumot.

    Az viszont elgondolkodtató, hogy fekete szintben, kontrasztban a gyakorlatban "írd és mondd" semmi különbséget nem jelent a 4 évvel korában gyártott, fele annyiba kerülő "W809c"-hez képest, hogy mozgásmegjelenítésben némileg elmaradt attól, HD és gyengébb minőségű tartalmak esetén pedig képminőségben jelentősen gyengébb eredményt produkál.

    Ilyen téren természetesen bármelyik elérhető 4K LCD esetében is ez lett volna az eredmény.

    Nem először mondom: ha "SONY W755c", vagy "W808/809c" készüléked van, akkor el ne add soha! Használd, amíg csak működik! Jobbat nem találsz.

    *Méret
    - A készülék "kicsi". :P Nyilván, meglepetés nem ért. 75 colos tévét akartam venni... Tudtam, mit vállalok a 65 colosra váltással. A rendelkezésre álló szűk választék erősen korlátozta a lehetőségeimet. A képminőség érdekében feláldoztam hát a nagyobb képátlót. Egyébként két nap kellett hozzá, hogy a szokásos távolságokból nézve semmivel ne érezzem nagyobbnak, mint a korábbi tévémet.

    Ezek után persze később 75 colra váltani már nincsen értelme, mert éppen annyira nem jelentene különbséget, mint a 65 col az 55-höz képest. A 85 colos hagyományos tévé pedig itt és így már nem férne el szépen.

    Szóval ha a dolgok úgy alakulnak, szerintem a következő készülékem egy 100-120 colos, 4K UST projektoros lézer tévé lesz, ha produkál legalább ilyen fényerőt, mozgást, és minimum 5.000:1 feletti natív kontrasztot.

    +1 Ha már ismét bent jártam az áruházban, alaposabban szemügyre vettem a kiállított "Samsung 65QN90a", "SONY 49XH9505" és "Hisense 65U8QF" készülékeket. Igazából kicsit tanakodom is azon, hogy a csereutalványra csak minimális összeg ráfizetésével azt vegyem meg, annyira meggyőző volt. Semmi "blooming", jó (bár nem tökéletes) színvilág, rendkívül jó általános képminőség, és korrekt mozgásmegjelenítés.

    A Samsung meglepett; korábban a "Q90R"-t és a "QF9"-et teszteltem, és főleg az utóbbinak egészen kiváló volt a "blooming" csillapítása. Ennek a "Neo Qled"-nek nem. A fekete demókkal a fényárban úszó közegben is tisztán láttam a derengést a fényes képrészek körül, a fekete háttér előtt.

    Ahogyan az "XH9505" esetében is. Az egyébként színhűségben az összes kiállított tévét verte. Meg merem kockáztatni, hogy "out of the box" közel teljesen helyes, kalibrált képe volt. Csodálatos színek, elképesztő részletesség és képminőség. Viszont az egyetlen FALD-os készülék, amely ilyen körülmények között is érezhetően csak szürkés feketét tudott megjeleníteni, és nagyon látszott rajta így is a "blooming".

    Ezek miatt, és az eddigi tapasztalatok alapján nem bántam meg a döntésemet.

    Mivel a "SONY 75XH9505" volt a másik kiszemelt jelölt, már tudom, hogy a "W809c"-nél gyengébb kontrasztot, a "blooming"-ot (és az azon már jelentkező "szivárvány effektet") nem tudtam volna soha megszokni.

    Várhattam volna persze hónapokat, éveket még a döntéssel, mert a csereutalványnak nincsen lejárati dátuma, de hát akkor addig nem lett volna tévém.

    Summa summarum: használom a "65AG8"-at, remélhetőleg jó egészséggel, és hiba nélkül még nagyon sokáig! :)

    Salapp fórumtársnak pedig köszönöm a lelki támaszt, és hogy figyelmembe ajánlotta ezt a típust! :R

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    A szoftvert és hardver képességeit érintő kérdés, azért teszem fel itt is, mert az OLED topic-ban - úgy tűnik - senkinek nincsen LCD, vagy OLED készüléke ugyanilyen hardverrel.

    Az "AG8" készülékemen 2019. január 01-i firmware fut, pontosan PKG6.6050.0229EUA, ami "Android 7 Nougat" OS-t jelent, 3.10.79 kernel verzióval.

    A SONY honlapján elérhető egy 2021. nyári, Android 9.0 (Pie) firmware frissítés.

    Aki közületek frissített már Android 7.0-ról (vagy 8.0-ról) Android 9.0-ra SONY tévét ugyanilyen hardverrel (akár LCD, akár OLED), meg tudja mondani, kérem, hogy mire számíthatok?

    Figyelembe véve az "X1 Extreme" processzor, és a gépben lévő hardver képességeit...

    Az Android 9.0 OS-sel lassabb lesz a működés? (Csatornaváltás, menü, stb.)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Joshi #63224 üzenetére

    Köszi az info-t!

    A te tévédben ugyanaz a hardver, sőt a RAM fele akkora... Szóval azt mondod, hogy nem tapasztaltál semmi lassulást az Android 9.0-val?

    Úgy nézem, muszáj leszek telepíteni, mert kezd "idióta" módjára működni a tévé... Tegnap a "nem kapcsolási" anomália, ma pedig bekapcsoltam, elindítottam a tévé újságot, azzal átváltottam egy másik csatornára, erre lekapcsolt a tévé.

    Már másodszor játssza el ezt is...

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz DriftD1GP #63320 üzenetére

    Nagyon köszönöm, hogy megosztottad! Sajnálom, hogy így jártál!

    Pár kérdés felmerült bennem:
    - Milyen típusú készülékre telepítetted?
    - Telepítés előtt alkalmaztál "gyári visszaállítást"?
    - Online a tévével töltötted le, és telepítetted fel a frissítést, vagy számítógépről letöltve, és USB kulcsról történt a telepítés?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz salapp #63322 üzenetére

    Nekem az jut mindig eszembe, hogy ennyi év után a SONY fura urainak miért nem jut eszébe a készülékeikbe legalább 3 (de akár 5, 10, whatever) "Egyéni" képmódot implementálni?

    Annyira pórias megoldás, hogy ha SDR-re szeretnéd beállítani a tévédet, akkor még elmentheted az egyetlen "Egyéni" képmódban, de ha már HDR-hez is, akkor hozzá kell nyúlnod valamelyik gyári beállításhoz.

    Igen, tudom... az "Élénk" módért jellemzően nem kár, de még egyszer... miért nem lehet több "Egyéni" képmód, ráadásul úgy, hogy én nevezhessem el.

    Erre egyébként szükség van, mert nagyon úgy tűnik, hogy az "olajfestményes elmosódást" a képjavító funkciók okozzák, de azokat a rosszabb minőségű tévé adásoknál erősen ajánlott bekapcsolni.

    Viszont baromi körülményes az amúgy "belőtt" egyéni beállításaimban az ehhez tartozó 3 "kapcsolót" csak és kizárólag a képtartalom függvényében állandóan állítgatni.

    Mennyivel egyszerűbb volna, ha csak a képmódot kellene egyetlen kattintással átváltani... És persze a saját magam által elmentett, elnevezett egyéni módok között válogathatnék.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Joshi #63341 üzenetére

    Köszii az újabb info-kat! Ennek megfelelően fogom telepíteni. :K

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Zoty4 #63354 üzenetére

    Az már egy egészen vállalható ár. Kár (és nyilván nem véletlen), hogy a leghülyébb dizájn konstrukció van ennyiért! :)

    Én maradok rendületlen híve a középpontos talapzatoknak.

    Hozzátéve, hogy az "X92J" sem olyan teljes mértékben, amilyenre én terveztem volna.

    A SONY dizájnerei tanulhatnának a régi Philips és Panasonic készülékek példájából, hogyan kell szép, ízléses és praktikus talapzatot tervezni. Persze legalább keskeny tévé állványon is elfér a tévé. Manapság már ennek is örülni kell, úgy tűnik...

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Renwick #63365 üzenetére

    :C

    Mennyiért sikerült megvenned ezeket, Ren?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Áldott, békés karácsonyt kívánok Mindnyájatoknak!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Sikerekben bővelkedő, boldog új esztendőt, és nagyon jó egészséget kívánok Mindnyájatoknak!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz balint82 #64446 üzenetére

    Khmmm....

    Majdnem 3 éve....

    (A fent említett filmeket ugyan nem néztem, és szerencsére az elmúlt pár hónapban, és az új tévémmel "csak" bizonyos időközönként jelentkezik, ám egyes csatornákon nagyobb mértékben. Az is éppen elég zavaró, ám mivel a régi utcai UPC kábelhálózat okozza, azt pedig a Voda feltehetően ebben az évezredben nem fogja optikaira cserélni, ezért megoldás valószínűleg soha nem lesz rá.)

    Ugye máris nem olyan nagy probléma, az a néhány "röpke" hét? :)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz szucsinka #63531 üzenetére

    Ez gyalázatosan rossz! :((( Igazi kínai "jóvanazúgy" hozzáállás tükröződik rajta...

    Most, hogy már ennyi ideje használod a helyette megvásárolt SONY tévét, arról mi a véleményed?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz sting2 #64569 üzenetére

    "A 65XE90 olyan fekete, homogén, és degradáció mentes 4 évesen is, hogy kezet csókolok neki, pedig az sem egy zóna bajnok de ennél több azért."

    Biztos vagy abban, hogy le szeretnéd cserélni azt a kiváló készüléket? :F

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Vhiktor #64577 üzenetére

    Khmmm.... A Displayspecifications mentéségre mondva, ők a TCL átlal megadott adatokat használták.

    A 600 nit egy korábbi reklámanyag része volt, a "Full Array Local Dimming" pedig a mai napig ott virít a TCL saját, nemzetközi honlapján az említett termék specifikációi között.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz kolosszus87 #64606 üzenetére

    "Kicsit gáz ez a Sony-ra nézve, bár azok a tévék drágábbak is voltak ha a mai árakhoz hasonlítjuk őket."

    Sajnos nem is csak "kicsit" minősíti a SONY-t mindez! (Én még az árak arányában sem vagyok annyira biztos; legalábbis az ár/érték/képminőség mutató sokkal jobb volt.)

    Megírtam mindezt Vinnie aktuális híre kapcsán is, és sok év után megtörtént: törölte a vonatkozó hosszabb bejegyzésemet. :)

    Most személyemben a "HDTVTest" elveszítette az egyik legrégebbi feliratkozóját.

    Persze tudom... lesz*rja.

    Éppen úgy, ahogy én is le*szarom őt, és a hozzá hasonló fizetett "céges szócsöveket". :P
    Mióta eladta magát a SONY-nak, szememben semmi hitele nincsen a tévé tesztjeinek.

    Marad Caleb. Ő legalább látványosan még nem kötelezte el magát egyik gyártó mellett sem.

    Általánosságban pedig csak annyit mondok mindenkinek, hogy felejtse el a vak márkahűséget! Egyik gyártó sem érdemli meg manapság. Az a világ már elmúlt...

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Vhiktor #64612 üzenetére

    Ez így igaz. Nem véletlenül szerepel minden oldaluk alján az erre vonatkozó nyilatkozat.

    A Displayspecifications.com oldal egy adatbázis, amely nagyon hasznos kiindulási alap az esetek domináns többségében, ha valaki egy-egy készülék technikai hátterére kíváncsi.

    Ők nem saját tesztek alapján töltik fel az adatbázist adatokkal, hanem a gyártóktól, ismert tesztoldalaktól, és a felhasználóik segítségével.

    Amolyan "kijelzőkre specializálódott Wikipedia". :)

    (Egyébként a lehetőség mindenki számára adott, hogy jelezze nekik, ha pontatlan adatot lát. ;) )

    És ugye azt mindenki érti, hogy itt a lényeg most az, hogy a TCL a saját global, nemzetközi honlapján képtelen valós információt feltüntetni, hovatovább ~1,5 éve kijavítani a hibát!?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz sting2 #64640 üzenetére

    Értelek. Ebben az esetben drukkolok, hogy a váltással megvalósuljon, amit remélsz tőle! ;)

    (Én a helyedben biztosan nem cserélném le. Illetve, ha egy mód van rá, azt is megtartanám.

    Már több hónap eltelt azóta, hogy muszájból váltottam - az egyébként maga kategóriájában, és sok szempontból kiváló - OLED tévémre, de a mai napig visszasírom a W809c tévémet, amikor alacsonyabb felbontású tartalmakat nézek rajta.)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz rudi77 #64655 üzenetére

    Miért adod el? Projektorra, vagy egy még ennél is nagyobb tévére váltasz?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Hát srácok... OLED panel ide, tévé adások minősége oda...

    Egy dolog biztos: a "SONY Acoustic Surface" technológia szenzációs! :R

    Minden egyes nap rácsodálkozom a hang tisztaságára, dinamizmusára, és bizony a hangereje is rendkívül tisztességes. :K

    Még nem akciófilmek alkalmával is, vagy ha beugrik egy-egy reklám, a mély tartományok egy másik helyiségből is erőteljesen hallhatóak. Sokszor olyan szinten "dörren" meg, hogy az megdöbbentő. :)

    Az esti tévézéseknél leggyakrabban a lehalkító gombót kell használnom.

    Szerintem minden "lapostévét" ilyen hangszórókkal kellene felszerelnie a gyártójának! :K

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Piftuka #62960 üzenetére

    Tegnap reggel elindult az automatikus pixel frissítés funkció.

    A SONY OLED-eken ennek milyen gyakorisággal kell "by default" megtörténnie?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Joshi #66418 üzenetére

    Én kérek elnézést!

    Miután hónapok óta nem vagyok itt aktív, visszaolvastam, és láttam, hogy a "jó, öreg" SONY LCD topic átment "LG OLED tévét mindenkinek!" témába...

    Gondoltam, talán most az egyszer még egy SONY OLED tévével kapcsolatos kérdés is elfér itt. ;] :P

    A választ köszönöm! :K
    Legjobb tudomásom szerint a SONY OLED tévéken nincsen rendszeres, automatikus pixelfrissítés. Csak a manuális "évente egyszer" eszközölt frissítés áll rendelkezésre, amit esetemben a tévé automatikusan hozott az előtérbe, miszerint el kell végeznem. A "kihagyás" nem volt opció.

    Mivel nem kerek óra üzemidő után dobta fel, érdekel, hogy miért éppen most, miért éppen így; de majd akkor most megkérdezem valamelyik OLED topic-ban. Köszi még egyszer!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Vhiktor #66473 üzenetére

    "Sajnos még Sony tv nem érkezett, [..]"

    Az én ajánlatom még áll... :)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Xanax88 #66499 üzenetére

    "Nemrégiben hozzám került egy eddig "ipari" környezetben használt KDL 75W855C típusú TV[..]"

    Mennyiért vásároltad meg azt a készüléket? (És mennyi üzemóra van benne?)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Szoke1982 #66657 üzenetére

    Mennyiért és hol szeretnéd megvásárolni ezt a típust?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Szoke1982 #66672 üzenetére

    Korábban nem volt, csak most van; 499.990-ért a "Mall.hu" webáruházban: Sony Bravia XR-65X95J - Árukereső.hu

    (Ám esetükben nem vagyok biztos, hogy hivatalos SONY partner.)

    A Media Markt webáruházából vásárolva biztos lehetsz, hogy bontatlan, gyári új példányt kapsz. (A bontott termékeiket az "Outlet" menüponton keresztül értékesítik.)

    Amennyiben valamelyik helyi szaküzletben vásárolod, úgy az látszik a dobozon. A fő hajtogatást összefogó széles ragasztószalag sértetlensége utal a bontatlanságra. Lehetetlen úgy kibontani, és visszaragasztani, hogy azt ne vedd észre. A belső tartalom visszacsomagolásáról nem is beszélve.
    Gyárilag ezeket úgy "legózzák" össze; minden egyes tartozék, zacskó éle, sarka, ugyanoda és ugyanúgy van behajtogatva, leragasztva, összetekercselve. Ember nincsen, aki a termék kicsomagolását követően vissza tudja állítani a 100%-ban tökéletes gyári csomagolási állapotot.

    A SONY City, vagy AV-Land webáruházakban pedig ugyanannyiért kapható, mint a Media Markt-ban, és ők hivatalos SONY partnerboltok. Náluk tudsz vásárolni 5 év gyári jótállást is a készülékhez. (A vásárlás dátumától számolt 360 naptári napon belül.)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    BTW... egészen múlt hétig ez volt még egy viszonylag "jó deal": Sony KD-75XH9505BAEP 4K Ultra HD LED Smart tv - 599.999 forint

    Ez sem kevés pénz, sőt... de mégsem csodálom, hogy hamar kipörgették a készletről ennyiért.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz wrathchild #66794 üzenetére

    "Másfél éve:
    Központi Szalon 26.500
    SonyCity 35.000! :)"

    Nekem közel 1 éve az AV-Land és a Központi Szalon a tévémre 50.000-et mondott, a SonCity 37.000-et...

    Akkor most ki nyert? :)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz sting2 #66824 üzenetére

    Az Android OS világában bármi megtörténhet... :) Nagyon könnyen előfordulhat, hogy a szoftver valamit javított a tömörítési algoritmuson.

    Megjegyzem, pár hete a SONY honapját böngészve szereztem tudomást arról, hogy nemrég egy firmware frissítést tettek elérhetővé az én készülékemhez is.

    Mivel még a gyári szoftver futott rajta, és az utóbbi időben egyre több problémám volt a fagyó, újrainduló készülékemmel, ezért letöltöttem és feltelepítettem.

    Az új OS verzió kicsit szebb menüt eredményezett, néhány új funkcióval kiegészítve. Kicsit talán a tévéújság és a menüpontok böngészése is gyorsult.

    Viszont tegnap olyat produkált a tévé, hogy nem reagált egyik csatorna sem a távvezérlő hangosító és némító gombjaira. Minden "trükköt" bevetettem, de végül csak egy teljes TV-újraindítás oldotta meg.

    Szóval "csöbörből-vödörbe". Mindig is mondtam, és tartom a véleményemet, hogy bármilyen eszközön üzemeljen is, az Android OS egy kalap fossal egyenértékű minőséget képvisel. :K

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Joshi #66826 üzenetére

    Félreértetted a hozzászólásomat... :N

    A vonatkozó beszélgetés abba az irányba mutatott, hogy csak a Központi Szalont érdemes keresni, mert a három hivatalos SONY forgalmazó közül az legjobb és legolcsóbb.

    Én pedig rámutattam, hogy - a jelek szerint - esete válogatja.

    Mivel nem vagyok a pénztárcám ellensége, ezért természetesen a SonCity megoldását választom.

    Egyébként az 55W809c esetében jól jött az "extra gari" (bár az ugyebár valójában egy "garancia biztosítási" konstrukció volt, nem a jótállás kiterjesztése).

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Yamahás #66852 üzenetére

    Ilyen lett:

    Mivel a SONY már évekkel ezelőtt megszüntette az európai szervizközpontját, így - alkatrész hiányában - esély sem volt a javítására sajnos!

    Az esetek többségében a hazai képviseletnek még az idei készülék modellekhez sincsen alkatrésze készleten. A SONY a fentiek miatt jellemzően nem javít tévéket.

    Szóval náluk sztenderd dolog lett a csereutalvány kiállítása. (Persze ez csak a jótállási időn, vagy a garanciabiztosítás érvényességi idején belül meghibásodott készülékekre igaz.)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák