Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • utgyuru

    aktív tag

    válasz utgyuru #803 üzenetére

    Korábban már írtam róla, hogy elég lassú a rendszerem, aztán hanyagoltam a témát (ahogy elnézem majdnem kerek 2 hónapig) de most újra segítséget szeretnék kérni, mert kezdek elsokallni. Kipróbáltam másik torrent klienst, ha azzal töltök gyorsan, az is megöli az egész gépet. De úgy érzem, hogy amúgy is mintha lassú lenne a gép. Mivel a gépem nem egy erőgép, ezért nem is várok tőle sokat, de néha úgy érzem, hogy lassabb, mint amikor korábban Win XP-t használtam. Neten így utólag néztem egy leírást (A Slackware telepítéséről), hogy telepítéskor rontottam-e el valamit, de mindent úgy csináltam, ahogy írják. Próbáltam azt is, hogy magam lefordítom a legújabb kernelt hozzá ami nem sikerült ( bash: generate-modprobe.conf: command not found, pedig itt is a leírást követtem
    ) és most teljesen tanácstalan vagyok. Most, amikor ezt írtom, néha a 30%-ot is eléri néha a CPU-használat, de 10-20 között mozog stabilan. Megy egy FF, egy XMMS és egy Pidgin. 300 Mb memóriát elvisz ez. Mindenhol azt hallom, hogy a linux gyenge gépeken is gyors meg stb, de nekem ez nem nagyon jött össze. Bár a Slack még így is határozottan gyorsabb, mint az Ubuntu volt. Valaki tudna segíteni, hogy mt tehetnék?

Új hozzászólás Aktív témák