Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • simbazz

    aktív tag

    Na rakjuk végre tisztába a dolgokat.

    Az a szitu, hogy ismerős GPRS netezni óhajtana Siemens telóval. Jelszavak: új, Pannon, színes display, pofátlanul olcsó. Itt jön a nagy kérdés: melyik Siemens telóban van modem?

    Történt ugyanis, hogy másik ismerős szintén netre vett telót Pannonnál, ahol az eladó az életére megesküdött, hogy a C62-vel lehet netezni. Hát NEM lehet, mert 1 hét szopás után minden kétséget kizáróan sikerült kideríteni, hogy NINCS benne modem. Nincs, annak ellenére, hogy MMS, GPRS, WAP, kutyaf*sza van benne, modem nincs a számítógépról történő netezéshez. A tájékozatlan eladó vagy a hasraütéses módszert alkalmazva bólintott a netre, vagy keverte a dolgot a mobilnet fogalmával (WAP). Halál rá.

    Tehát kérdezném a T. Egybegyűlteket, a C60-ban, esetleg az A60-ban van-e modem, netezett-e valaki ilyenekkel. (C55-ben van modem, jó kis teló az, csak hát mono display :()

    [Szerkesztve]

    Elektromos abakusz

  • simbazz

    aktív tag

    válasz SeF #2 üzenetére

    Na én most ledobtam az ékszíjat...
    Ezt nézd meg:
    [L]http://www.westel.hu/keszulekek/siemens/a60.html[/L]

    Kérdem én, ha megvenném az adott szolgáltatónál a telót, és mégse tudnék otthon netezni vele - lévén nincs benne modem - annak ellenére, hogy a fent említett reklámanyagban ezt állították, az egyszerű átb*szott ügyfél mit tehet? Fogyvédelem? Sz*rnak azok az ilyenre. Anyázás? Mit érnék vele, kiröhögnének, és 5 perc múlva helyesbítenék az adott reklámszöveget.
    Hányok ettől :(((

    Elektromos abakusz

  • simbazz

    aktív tag

    válasz X-COM #5 üzenetére

    Hát épp ezaz, hogy jobban utánanéztem, és ellentmondásokba ütközök állandóan. Valahol azt állítják, mint itt is, hogy ''A'' Siemensekben sose volt, sose lesz modem. Máshol meg hogy van benne. Tesztoldalak elemzik, hogy ''A''-s Siemens csak adatmásolgatást tud, netet nem. Máshol meg írják, hogy próbacseresznye, vagy megy a net vagy nem, mi nem állunk neki tesztelni.

    A C62-ről kiderítettem azóta, hogy Ericsson tervezés, nincs benne modem. Nade akkor miért mondja a Pannonos seggfej, hogy van benne? És miért nincs az ilyen dolgokról semmiféle infó például a Siemens webszájtjain? Na itt állt meg a tudomány...

    Az viszont tény, Nokiát sose.

    Ja igen, a mai gyöngyszem pedig... SL45. Mindent tud, amit a saját idejében tudni kellett, kivéve GPRS netet. Ennek ellenére ittott azt írják, van benne modem. Na ilyenkor akkor mi a búbánat van? Hócipő kezd feltöltődni.

    [Szerkesztve]

    Elektromos abakusz

  • simbazz

    aktív tag

    válasz sirály12 #7 üzenetére

    X-COM: tehát SL45-ben van modem, csak 9600 bps. Ezek szerint tud netet, csak nem GPRS hanem HSCSD. Ok...

    [Szerkesztve]

    Elektromos abakusz

  • simbazz

    aktív tag

    válasz sirály12 #7 üzenetére

    Na itt van az eb elhantolva.
    Én is ezt feltételeztem, sőt, a Pannonos surmó is szóról szóra ezt mondta, amikor visszamentünk kérdőre vonni:
    Hogy hát ő nem is feltételezte, hogy egy színes-WAP-GPRS-MMS-képes telóban ne lenne modem. Márpedig a C62 ilyen, tud mindent, kivéve modem...

    R600 van nekem is, 2 éve fixen bedrótozva a szerverbe, azóta megy róla a net 24/24h :DDD Jól bírja.

    Elektromos abakusz

  • simbazz

    aktív tag

    válasz sirály12 #12 üzenetére

    Ja, asztalborogatás bejátszott volna, de.
    Pannon volt olyan ''okos'', hogy nem reklámozta sehol se, hogy C62 jó netre. Csak egy tájékozatlan ismerősöm beballagott hozzájuk, hogy netre szeretne egy telót. A kalmárállat meg a C62-t tolta az orra alá, kiemelte, hogy mindenképpen ezt ajánlja netre, mert ez milyen jó lesz neki. Aztán ismerős jött, hogy nem megy a net, nem bírja összehozni a géppel a telót. Pár nap szopás után kiderült, hogy persze hogy nem megy, nincs benne modem. Visszamentünk kollektíve a Pannonhoz, az eladót megtaláltuk, képes volt fél órát izzadni vele, meg egy Siemens-szervizoldal címét is megadta, hogy onnan töltsünk le egy modemdrivert C62-höz, aztán majd azzal. Természetesen nem ment azzal se, lévén C62-ben nincs mit meghajtani, meg nem is modemdrivert találtunk ott, hanem egy gprs-modem-assistant szoftvert C55-höz, meg kompatible telókhoz. Nókomment.

    És itt ért véget a mese, mivel a Pannon sehol se reklámozta, hogy C62-vel lehet netezni, csak az eladó b*szta át a laikus vevő fejét, nem volt mit tenni. C62 el lett cserélve egy C55-re és el van felejtve az ügy. Zárszóként annyit, hogy megvan a véleményem a T. Szolgáltatókról és a T. Gyártókról is, hogy ennyire hiányos, semmitmondó, reklámszagú infókat adnak csak a telókról. Talán a T-Mob a legkorrektebb, ott sokmindent meg lehet tudni a telóról. Csak hát minden elismerésem ellenére (szolgáltatások minősége elég jó, de ezt nem feltétlenül ilyen árakon kéne nyújtani) nem óhajtok közösködni velük.

    Most azért került elő a dolog újra, mert másik ismerős olcsó, színes, netes telót szeretne Pannonnál, és ez a kettő felel meg a fenti szempontoknak (elvileg persze): A60 és C60. És nem óhajtok megint szopni.

    Elektromos abakusz

Aktív témák