Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Chapel

    tag

    Sziasztok.
    Egy ideje már azon agyalok hogy vajon melyik megoldás lenne a megfelelő számomra. Projektor vs tv. Ha tvt vennék akkor ezt a 65colos csodát néztem ki. Samsung UE65NU7172 Ez alá nem akarok menni méretben. Történt egy két változtatás a szobában ezért messzebb került a kanapé a tv től. Most egy 40colos samsung van használva de keveslem. Arról a távról már nem nagyon tudom kiolvasni a szöveges részeket. Ja és egyébként pcre van kötve, kvázi mintegy monitorkén funkcionál. Az az igazság hogy nem ragaszkodom a 4K-hoz, de még csak a hdr-hez sem. Igazából nekem elég lenne egy full hd felbontású kijelző is, de ekkora méretben nem nagyon találtam, csak 4K van. Láttam mindkettőt, szép és jó, de jelenleg nem biztos hogy kihasználnám ezt a 4K-t meg a hdr-t. Az a pár játék ami támogatja, plusz a filmes tartlamak amik elérhetőek, számomra nem mérvadó. Ami szűk keresztmetszet hogy a pcben csak egy 1060gtx van. Ezzel nem fogok 4K-ban játszani. Namost ugye ennek a tvnek a natív felbontása 3840x2160. Gondolom hogy hasonlóan ocsmányul néz ki ezen egy full hd felbontású játék, mintha kb a mostani tvm1080p ről visszaállítanám játékok alatt 720p-re.
    A kérdésem az lenne hogy az ilyen 4K kijelzőn hogy néz ki egy full hd felbontású játék? Nyilván ha rendelkeznék egy olyan pcvel ami röhögve viszi a 4K60fpst akkor nem is szarakodnék. Jelenleg annyi lenne a szándékom hogy a mostanit nagyobb képátlóban nézzem. 2,5-3 méterről kevés a 40 col. De lehet egyébként ez a 65 is karcsú lenne, nem tudom. Ezért gondolkodtam el projektoron is. Tudom a hátrányait annak is, de ha ezen a 4K tvn ocsmányul festenek az 1080p játékok akkor felejtős.

  • Mr Chapel

    tag

    válasz PuMbA #129598 üzenetére

    Azért ez nem ilyen egyértelmű. Másfél méterről ahogy legutóbb néztem, a 40colos tvmen valóban nem nagyon látom a különbséget egy full hd film és egy 720p film között. Viszont játékok alatt ez sokkal jobban kijön. Legalábbis èn játékok alatt bőven látom a különbséget ha full hd tvn natívban 1080pben van beállítva játék alatt, vagy ha visszabutítom 720p-re. Erre érzékenyebb vagyok úgy néz ki. Aztán lehet azóta fejlődtek ezek az upscale eljárások, ez egy 5-6 éves téve. De valahogy kétlem hogy olyan éles lenne mint ha a tv natív felbontásában futtatnád a játékot. Mondjuk ezt el nem is várom, de hogy ne legyen olyan homályos mint a korábban említett esetben azt viszont igen.
    Vhol olvastam egy olyan blődséget hogy csak 4K alatt működik a hdr. Remélem ez csak vmi városi legenda :)
    Az infót köszi azért, legalább kezd valami képem kialakulni.

    [ Szerkesztve ]

  • Mr Chapel

    tag

    válasz Partizan182 #129602 üzenetére

    No, akkor azt hiszem meg kaptam a választ. Hdr-hez egyébként se ragaszkodtam. Egyébként én azok közé tartozom akiket kevésbé zavar a rece, a mai kor fos AA eljárásai amúgy is csak arra jó hogy tök homályossá tegyék a játékokat. Fxaa és társai. A taa egy fokkal jobb de azt se szeretem. Eskü mikor az új Tomb Raidert, meg az AC Odysseyt meglàttam azt hittem a szememmel van baj. Aztán rájöttem hogy csak a taa kavart be.
    Marad a projektor tervezet. Csak ahhoz sokmindent fel kell majd szerelgetnem, àrnyékolók stb...Ezt akartam elkerülni egy elfogadható méretű tvvel. De igazából nem lennék vele előre ha tvt vennék, akkor meg már inkább a 2,5 - 3 méteres képátló. Köszi az infókat :)

Új hozzászólás Aktív témák