Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ronson88

    tag

    Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni.
    A napokban vásároltam egy 32C650-es készüléket, amihez tegnap vettem egy gyári wifi adaptert (WIS09ABGN). Sikeresen megy is az internet része a tv-nek, gond nélkül csatlakozik a routerre.
    (Nem N-es, csak egy régi Linksys WRT54G. Tervezem a cseréjét, de még nem tudom milyenre lenne szükségem, szívesen fogadnék javaslatokat.)

    Van viszont egy Dvico Tvix HD media playerem, aminek a beépített merevlemeze hálózati meghajtóként csatlakozik a routerhez, kábelen keresztül. Bár N-es wifi csatlakozást is tud, a routerem még nem, szóval egyenlőre csak így működik. (Az otthoni hordozható gépeim – az egyiken XP, a másikon Win 7 van – gond nélkül látják és használják, mint hálózati meghajtót, wifin keresztül.)

    Nos az ezen lévő tartalmakat (film, kép, audio) szeretném a tv-n nézni-hallani wifi-n keresztül, de nem tudom csatlakoztatni a tv-hez (konkrétan nem is látja a meghajtót).
    (Tvix az egyik szobában, a 32C650 egy másikban, HDMI, USB nem megoldás.)

    A Samsung PC Share Manager, hálózatban látja a Tvix-et, de nem engedi megosztani azzal, hogy „Csak mappaelem osztható meg”.

    (A tv beépített media player felülete DLNA-n keresztül gond nélkül kezeli a 7-es win-nel futó gép video anyagát és akadozás nélkül játszik le HD tartalmat a gépről.)

    Külső merevlemezt a tv-re csatlakoztatva usb-n keresztül, kitűnően működik a dolog, de én a Tvix merevlemezén lévő anyagot szeretném wifi-n keresztül nézegetni a tv-n.

    Mit csinálok rosszul?

    Elnézést, ha olyan dolgot kérdezek, amit esetleg már többször kitárgyaltatok, de a kereső segítségével nem találtam választ, a 6000+ hsz. végig olvasása pedig jelenleg számomra nem megoldható, sajna.
    (Bár jó lenne.)

    üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • ronson88

    tag

    válasz JaniACE #6539 üzenetére

    Menet közben lecseréltem a routerem egy Linksys WRT610N-re.
    (Ez tud a/b/g/n wifit, 2,4 és 5 GHz-et és csatlakoztatható hozzá usb-n külső merevlemez.)
    Ehhez N-es wifin csatlakozik most a Tvix (merevlemeze).

    1. Samsung PC Share: semmit nem enged megosztani.

    2. Serviio: meg tudom osztani a Tvix-en lévő könyvtárakat, de a számítógépen keresztül megy az adatátvitel, ami csak g-s wifit tud, így élvezhetetlen a lejátszás (állandóan megakad), ráadásul a számítógépnek bekapcsolt állapotban kell lennie a használatához, ezt pedig nem akarom.

    3. A TV (emlékeztetőül LE32C650) viszont DLNA csatlakozásként látja a routert és a tv media player menüjében megnyitva rootmusic, rootvideo, rootpictures könyvtárakat mutat, amik viszont üresek.
    Már csak azt kéne tudnom, hogy hogy tudnám ezzel megosztani a Tvix merevlemezének tartalmát.

    (Bocs, igen tájékozatlan vagyok ezekben a dolgokban, de köszönök minden segítséget.)

  • ronson88

    tag

    válasz daniel2121 #6690 üzenetére

    Sajnos nem tudok válaszolni, ezen a ponton én is elakadtam.
    Nekem a nagyobbik tv-mel direktben, HDMI-vel van összekapcsolva (a hang pedig SPDIF kábelen direktbe a házi-mozi erősítőbe, így működik a DTS hang is).

    Szerintem mindegy, hogy wifin vagy kábelen csatlakoztatod a routerre. Felhívtam a cisco helpdesket, de ők sem tudtak segíteni.

    Az itteni javaslatok (amit köszönök mindenkinek aki válaszolt) jellemzően arról szóltak, hogy a számítógépen keresztül történjen a megosztás (Samsung Share Manager, Wild media, stb.), de én pont ezt szeretném kikerülni, hogy ne kelljen hozzá gép.

    Én azt szerettem volna, hogy a tv usb portjára csatlakoztatott külső merevlemezhez hasonlóan (amit csak a tv beépített media playere vezérel), egy wifis merevlemezről menjenek a hd videók. A routerem media szerver funkciója úgy tűnik ezt sajnos nem tudja.
    Eleve a wifin csatlakozó tvix-es merevlemezt nem is látja a router, csak ha usb-n csatlakoztatom. Itt viszont hiába jelölöm ki a megosztandó mappákat, ebből a tv semmit nem lát.

    Szóval egy időre feladtam a kisérletezést. Sajnos nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz és már így is elég sok időt töltöttem ezzel.

    De drukkolok, hogy megtaláld a megoldást, mert ha kábelen keresztűl működik amit szeretnél, akkor utána már hátha a wifis átvitel is megoldódik.

    üdv.

  • ronson88

    tag

    válasz gyugyo79 #6710 üzenetére

    A javaslatok közt volt a minidlna is.Ez egy NAS -okon, routereken is futó dlna szerver.

    Igen láttam, köszönöm. Csak egyenlőre ott tartok, hogy próbálok utána olvasni ennek az egész szoftver telepítésnek, hogy mit és hogyan (mint írtam, nagyon kezdő vagyok e kérdésben) és ott tartok, hogy előbb mintha fel kéne tennem egy openwrt, ill. dd-wrt szoftvert. És itt elakadtam. :(

    A minap mintha olvastam volna egy egész használható leírást, talán az mpeg4-players fórumon (bár lehet rosszul emlékszem), de sajna nem találom.

    De azért kössz a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

  • ronson88

    tag

    Sziasztok, egy kis technikai segítséget szeretnék kérni.

    Fél éve használok egy UPC mediacard-ot, egy LE32C650 tv-vel. Ez a tv, a csatornák automatikus eltárolása során, mindig ABC sorrendbe teszi az adókat, amit ezután nekem kell sorba rendeznem a Channel List Editorral (ráadásul a 10-es program helytől kezdi eltárolni). Mivel évek óta használok egy STB-ot, már megszoktam az azon lévő csatorna sorrendet, ezért ugyanígy rendeztem sorba a C650-en a csatornákat.
    (Az ékezetes karakterek, mai napig meg nem oldott hibáját most nem részletezem.)

    Pár napja viszont vettem egy UE22ES5400-at és ahhoz is rendeltem egy mediacardot. Ez pedig automatikusan abban a sorrendben tárolta el a csatornákat, mint a STB, ráadásul a magyar karaktereket is jól jeleníti meg.

    Van esetleg valami ötlet, hogy a C650-et hogy tudnám rávenni, hogy ő is magától a STB csatorna kiosztását tárolja el (a beállításnál itt is meg kell adni a kábel szolgáltató kódját, tehát tudnia kéne), ill. a magyar karakterek helyes megjelenítését is vágynám végre.

    (Szoftvert frissítettem a C650-en, de nem segített. A magyar ékezetekre a nyelv átállítás sem megoldás, mert ezen a modellen nem tudok időzónát váltani.)

    Ha valakinek lenne használható ötlete, azt megköszönném.

  • ronson88

    tag

    UE22ES5400w-n, ha elindítom a gyári webböngészőt, elkezdi betölteni a kezdőlapot, de "lefagy" a böngésző és a tv képe sem jelenik meg a kis kockában, csak a hangját hallani. Csak ki-be kapcsolás, ill. időnként a hálózati csatlakozó kihúzása után indul újra a TV. Minden más funkciója hibátlanul működik.
    A TV szoftverét frissítettem, de a hibajelenség megmaradt.

    Találkozott már valaki ilyen hibával?

    (Kb. 2 napja csinálja ezt, előtte jól működött.)

    [ Szerkesztve ]

  • ronson88

    tag

    válasz MattRex #40666 üzenetére

    Köszönöm :R eszembe nem jutott volna, hogy ez okozza, de végül is nem lep meg, mivel PC-n is elég zavaró ennek az új verziónak a működése.

Új hozzászólás Aktív témák