Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Kéne egy kis segítség, mert úgy tűnik csúnyán belenyúlta a sz@rba. :(

    Kb. 1 hónappal ezelőtti CM10-ről frissítettem 22.-ei CM10.1-re és Dorimanx 7.48-re.
    Csináltam előtte CWM-es backupot, de valami hülye megfontolásból azonnal letöröltem, mikor elsőre úgy tűnt, hogy minden OK. De nem az! Minden működik, kivéve, hogy telefonálni nem lehet vele. Újraindítás után pedig kér egy PIN unlock kódot, és nincs GSM hálózat, ha átugrom azt a képernyőt. :(((

    (Ezek szerint WiFi-ről volt net, mikor elindítottam a böngészőt frissítés után, pedig kikapcsoltam a gyorsgombbal. Ez talán egy hétköznapi bug lehetett, vagy véletlenül kétszer nyomtam meg...)

    Azóta visszaraktam már a CM9.1 stable-t is próbaképp, amihez persze csináltam factory wipe-ot, de ugyan ez a helyzet. Minden működik, de induláskor PIN unlock kódot kér és nincs hálózat, ha nem kap.

    Használtan vettem a telefont papírok nélkül, így fogalmam sincs, hogy gyárilag független, vagy ha nem, akkor miként függetlenítették, mielőtt hozzám került.
    Mit tudok most tenni? Azt hiszem van valahol itt a PC-n egy ESF backup. Azt próbáljam meg visszaállítani? (Még nem csináltam, és viszonylag veszélyes műveletnek hangzik megpróbálni. Nem akarok tovább rontani a helyzeten, ha van egyszerűbb megoldás, vagy ez elvetélt próbálkozás lenne feleslege rizikóval.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Weeman1 #13005 üzenetére

    Talán nem ilyen egyszerű.

    Mivel használt volt papírok nélkül, így elképzelhető, hogy csak mókoltan volt független.
    Ha így volt, azért akkor is fura, hogy egy ROM update felülírta ezt, de mindegy.

    Ami most zavar, hogy nem tudom EFS Pro-val visszaállítani a közvetlenül vásárlás után készített backupot. Látszólag még Recovery módból sem kap root jogot az ADB, bebootolt szoftverrel pedig egyáltalán nem működik, hiába engedélyezem neki a rootot is.
    Már több féle kernellel (és ezzel együtt CWM verzióval) és Windows driverrel is próbáltam. Szóval félek, hogy talán mindenféle kártyafüggőségtől függetlenül is gallyra vágódott valami, mikor legutóbb szoftvert frissítettem, és ez a PIN unlock téma csak egy félrevezető tünete a valódi bajnak.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bagly #13368 üzenetére

    Próbálj még ki párat, mert a húgom i9100-esén is CM van, mióta megvettem és beüzemeltem neki a telót (kb. havonta egyszer frissítem neki), és rendszeresen játszikál rajta.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák