Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Arageus

    csendes tag

    válasz Morris #9185 üzenetére

    Mikor megnyitod a porszívót, majd jobb fent menü (3 kis pötty) aztán "Cleanup Mode" és itt van.
    Illetve még mikor időzítést adsz meg, akkor ott is ki lehet választani h az adott időzítés milyen módban menjen

  • Arageus

    csendes tag

    válasz Morris #9187 üzenetére

    Óh, hogy shared. Nos, sharednél én is tapasztaltam hogy hiányzik pár menü, köztük ez is.

    A megosztott fiók magyar nyelvű MiHome, de ez ne zavarjon meg (családban nem mindenki tud angolul szóval ez lett a megoldás nekik :DD ), de ez nem befolyásoló tényező.
    Eredeti mi-home-ot felrakva is ugyan így kevesebb menü jelenik meg sajnos.

    Arra nem találtam megoldást hogy lehetne teljes értékűen megosztani.
    Ez egyenlőre akkor kivitelezhető ha azzal a fiókkal amibe fel van véve, több telefonon bejelentkeztek.
    Mondjuk ha csak 1 xiaomis eszköz van és csak erre van használva akkor nem látom akadályát hogy 1 mi fiókkal 2 eszközröl bejelentkezve (működik, mert nekem saját telón + tableten is ua. fiókkal vagyok belépve.

  • Arageus

    csendes tag

    válasz Kollár Kinga #9625 üzenetére

    Nekem csak Gen1 van, így S50 röl nemtudok pontosan, de eddig úgy tudtam hogy arra tud "felmászni" amire feltudja magát tolni (gen1 nél az első ütköző kb 2 centi magasan van, ami ez alatt azon áttolja magát mivel az alja nem éles hanem szögben tört mint 1 hajó feneke), vagy az újabbak már tudják emelni is magukat?

  • Arageus

    csendes tag

    válasz Celtis #9628 üzenetére

    - Fentebb mintha írta volna már valaki hogy a lassú térképbetöltés kínai szerveres dolog miatt van, eu-sra átállítva megoldódik (nekem global verziós gen1 szóval eleve eu-s régión van)
    - a remote controlnál a spot funkció ugyan az ami a roboton fizikai gomb (gen1 nél a "home" gomb 3 sec ig tartva, későbbi modelleknél kapott külön gombot) lényegében a robot ahol éppen tartózkodik, maga körül egy kb 1.5x1.5m es területet takarít mikor ráböksz a spot takarításra.
    a 2.dik kérdésedre nem tudok infót :)

  • Arageus

    csendes tag

    válasz Morris #9630 üzenetére

    hivatalos magyar xiaomi webshopon kívül elég sok magyar webshop is árul Gen1 hez kiegészítőket, xiaomi.hu nál sem vészes az ára és legalább tuti eredeti, ittvan hamar, és amúgy se olyan kirívó az árkülönbség hogy megérné kintről rendelni ezeket (legalábbis szerintem) főleg tekintve hogy nem pár hetente kell cserélni ezeket hanem fél-1 éves ciklusokat jósolt neki a gyártó (pl főkevére 1 év) de volt itt akinek már 2 éve megvan az eredeti szóval szerintem ez mindig attol függ a tied mennyire van elkopva stb. a szűrő élettartamát talán lehet kicsit nyújtani ha néha rendes porszívóval ki van tisztítva / kompresszorral kifújva, de mivel pollenszűrős (asszem) így idővel úgyis csere.

    xiaomi.hu/termek/xiaomi-mi-robot-vacuum-tisztito-kefe/ gen1 főkefe 2490.-
    xiaomi.hu/termek/mi-robot-vacuum-filter/ gen1 2db filter. 2490.-
    szerintem ezek az árak nem vészesek és ha épp nincs leterhelve bolt/futárcég 1-2 napon belül nálad
    (a linkek nem reklám, de xiaomi oldalán nincs kereső és anélkül nehézkes ilyet megtalálni, ha mégis gond leszedem a linkeket. :DD. ha nem jelenik meg akko.. google. )

    [ Szerkesztve ]

  • Arageus

    csendes tag

    válasz Mr Paris #9682 üzenetére

    Korábban már ilyen ki/bekapcsolás kérdésre írta már valaki hogy neki 1 éve megvan és folyamatosan töltőn, nem okoz gondot.
    Nekünk pár hónapja van "csak", de mivel minden nap megy 1 kört így nem is gondolkoztam hogy ki kéne-e kapcsolgatni. Egy körrel kb 15-20%ot merül amivel az egész lakást (cirka 32nm 2 szobát kivéve) végignyom, szóval nekem is meglenne a 1 töltéssel jópár takarítás, de egyenlőre jó így, még akku gondokról nem olvastam pedig nem kevés fórumot bejártam előtte.

    A sleep mode majd a 12h sleep utáni kikapcs. nos. első napokban alig bírtam ki h ne nyomogassam (háh, újdonság varázsa) de pár saját teszt után sem ment sleep módba.
    Ha jól emlékszem csak akkor megy sleep módba majd kapcsol ki 12h után ha nincs a dokkolón, ergó ha nem tölt. Már nem esküdnék meg hogy egy fórumban vagy a gyári leírásában volt ez.

    kikerestem, Angol kézikönyvben ez áll:
    Sleep mode
    If the unit does not operate for more than 10 seconds, it automatically goes into sleep mode. A ring light indicator flashes red once per second. If, during sleep, press any button, the device can be awakened.
    Note!
    During charging on a basis, the device may not enter Sleep mode. After 12 minutes in Sleep mode, it automatically turns off.

    szóval úgyérzem van némi mellé fordítás, lehet itt angolban is, de magyar kézikönyvben nem éppen ez áll magyarul :D
    noh ezt a sleep módot ha nem felejtem el kipróbálom.
    (Ezek után lehet érdemes angol kézikönyvet is kikeresni egyes típusokhoz, kitudja még hol lehet félrefordítás)

  • Arageus

    csendes tag

    válasz Mr Paris #9704 üzenetére

    Hát ha nem vagy otthon és tudod hogy jön 1 "csúnya" vihar, max kijelölsz neki 1 pontot h ide menj és ott hagyod, és akkor elvileg sleep módba is kapcsol. vagy takarítást elindítod és 1-2 perc múlva megállítod és ott marad ahol volt.
    (nem tudom hogy ha a takarítást leállítod kézzel akkor x idő múlva visszamegy-e dokkolóra magától. )

    A smart plug se rosz gondolat, bár nemtudom ezek a smart plugok mennyire villám védettek. Okos dugót úgyis távolról kapcsolnád le, az kb akkor ugyan az mintha a porszívóval lejönnél a dokkolóról és otthagyod.
    Így max a töltő van kitéve a kárnak, bár inkább csak a töltő adja meg magát, mint az egész cucc :D

  • Arageus

    csendes tag

    válasz ProdyG #10689 üzenetére

    Gondolom egyeseknél az újdonság varázsa, vagy egyéb tényező mint háziállat.
    Nálunk 2 cica van, de úgy átlagosan napi 1x megy.
    Volt már 1-2 hét mikor minden második nap ment, akkor mintha 1 fokkal többmindent szedett volna össze, de ennyi.
    A másik hogy itt a ház elrendezése olyan h nincs külön előtér/előszoba. Aki kintröl belép, azonnal parkettára lép (igaz van lábtörlő de akkoris) így ha 1-1 nap kimarad ha mástnem ezen a részen látható a dolog. Vékony szövet lábtörlő így porszívónak nem okoz gondot annak a takarítása sem (és azóta szőrtelen!)

    A napi többszöri takarítást olyan helyzetbe tudom elképzelni ahol pl több a háziállat, esetleg hoszúszőrű, vagy jobban vedlő jószág van (1ik rokonnál van golden retriever, nah ott bőven tudna menni napi 2x és nem tünne fel :D :D )

    Gen1-van nekünk, de újabbak ugye tudnak időzítve szobákra vagy felosztott területre is menni külön, ott is el tudom képzelni napi többször, persze mindig más más területen.

  • Arageus

    csendes tag

    válasz kmarci25 #10724 üzenetére

    A tükrös szekrény problámára valaki régebben javasolta hogy az első térképezésnél a tükröt letakarni/leragasztani vmivel, csomagolópapír, A4 A3 as lap (légy kreatív :D :D ) é akkor nemfognak létrejönni nemlétező szobák, aztán ha az alaptérkép elkészült, valszeg már nincs ilyenre szükség.
    Nekünk Gen1 van, ilyenekkel nekem nincs értelme foglakozni, és amúgyis csak 1 tükrös szekrény van de szerencsére oda nempróbál meg bejutni :D Gen1 el bajosabb lenne ha több kamuszobát is látna és be akarna oda menni mivel ugye minden takarítás új térkép :)

  • Arageus

    csendes tag

    válasz vottokar #10828 üzenetére

    Gen1 tulaj vagyok, cirka fél éve, szóval még az h 1 év után mit bír, erre személyes tapasztalatom nincs, de sok fúrumon írták h 1-2 éves gépek is jól bírják, pontosan mit takar nem tudom, de gyanítom valamennyi akku degradálás van, csak valószínű nem olyan nagy mértékű hogy feltűnjön a tulajoknak.

    A dokkoló kihúzása nem opció, legalábbis Gen1 le-fel járták a dokkolóra ha ki van húzva majd megunja és szól h hoppá hiba.
    Hogy ne töltsön mindig, talán kis kompromisszummal megoldható. Teljes, vagy kijelölt takarításnál mindig ugyan oda megy vissza ahonnan elindult a takarítás. Ergó ha úgy indul a takarítás hogy nincs a dokkolón, akko visszamegy oda de mégse tölt. gen1 nél 10 perc után sleep módba kapcsol, aztán újabb 12 óra után ki is kapcsol ha nincs töltőn. Ezzel talán lehet kitalálni vmit hogy pl minden 3-4 edik takarítás után lerakni a dokkolóját (ha takarítás dokkoló nélkül indúl de elmegy közben mellette, akkor felismeri h ottvan, és miko végez rátalál.)

    A másik ötletem hogy időzített takarítás + mellé egy időzített konnektor a dokkolóra?
    Ahogy én próbálgattam ha már a dokkolón van, akkor nem zavarja meg a tény ha kihúzom/kikapcsolom az áramot a dokkolóból. megfelelően időzítve még működhet is. Lényeg szerintem az h amíg be akar dokkolni addig legyen áram alatt a dokkoló, máskülönben hibának veszi h dokkoláskor nincs töltés és lejön róla.
    Ez utóbbi sem teljesen ideális, de ha jól vna beidózítve minden akkor is max pár percet fog tölteni 1-1 alkalommal.
    Talán perfektül okos konnektoral össze lehetne hozni valahogy, hogy amikor amikor jelzi h végzett és megy dokkolóra akkor konnektor felkapcsol, de ez már nekem túl bonyolult így hétvégére.
    Talán olyan időzítő amire tudsz több napot lehet mégis egyszerübb, mert ott beállítani h x naponkként csak keveset legyen áram alatt (mikor nem akarod h töltse) és x napokon pedig több órát be (amikor tölteni akarod)

  • Arageus

    csendes tag

    válasz gfl_15 #10842 üzenetére

    Tudtommal mindegyik tud működni wifi/net nélkül, csak ugye akkor elvész a nagy előnyük a zónázás, időzítés, beállítások stb amit az egyes modellek tudnak, de valaki majd kijavít ha mégse.
    Gen1 -en power + dokkoló gomb, van amin van külön spot clean gomb is, és így net nélkül csak a teljes takarítás, spot takarítás menne, de nem lehetne beállítani az időzítéseket, szívóerőt, zóna takarítást stb.
    Annyi biztos ha 1x látott már wifit + mihome al beállításra került, nem szükséges neki a folyamatos internet elérés, ilyenkor max te nemtudsz vele kommunikálni telón keresztül, nem küld értesítéseket ha kínja van (elakadt, vagy bármi hiba), de takarítani ugyan úgy fog.

    [ Szerkesztve ]

  • Arageus

    csendes tag

    válasz petike890 #10844 üzenetére

    A kamerás porszívóknak általában szükséges némi fény hogy rendesen "lássanak", miközben a LIDAR os robik koromsötétben is elvannak. Meg azthiszem a kamerásak a plafont vizslatva "térképeznek", de ebben most nemvagyok 100%ig biztos.

    Most hogy ezen kívül a 2 konkrét készülék közt mi az előny/hátrány, pontosan nem tudom. Bár én valszeg a LIDAR-os mellett döntenék, egyettlen hátránya h picivel magasabb, ugye a "lőtorony" kiemelkedik.

    Nekünk Gen1 van, LIDAR-os, szerencsére minden olyan bútor hasmagassága megvan a 10cm így nem szorul be sehova. egyettlen szova van ahol olyan az ágy h széleken még 12 centi magasság van, és a közepe felé már nem (ágyneműtartós ágy, vékony farost, közepe felé meg a súly lehúzza) így oda 1x már sikerült beszorulnia szegénykének :D

  • Arageus

    csendes tag

    Nekem úgy 1-2 hete adta be hogy új firmware.
    Most ez van fent: 3.5.4_004007

    Egyettlen különbséget vettem észre, hogy porszívózás végeztével van amikor teljesen körbefordúl maga körül mielött nekilódul a dokkoló felé, amit eddig nem láttam (mintha körbelesne hol is van pontosan).
    Meg ugyan ezt teszi néha mikor én manuálisan ,gombot nyomva leállítom dokkoló felé való úton (ha kuka közel végez közelbe vagyok mindig lecsapok rá hogy hoppá álljcsak meg, kiürítelek!), majd újra dokkoló felé küldöm és ekkor körbefordúl telejsen és aztán indúl útjának.
    De ez nem mindig, még nem igazán jöttem rá mitöl függ.
    Takarítási időben nem vettem észre különbséget.

  • Arageus

    csendes tag

    válasz mallee #11140 üzenetére

    Nekünk Gen1 van, lidaros ugye, és egy komód volt ami kérdéses volt..
    Egészen addig amíg be nem küldtem az adott szobába takarítani :D

    És valóbanahogyan fentebb is írták, ahol "éppen" átférne ott lelassít és várja hogy első ütközővel nekimenjen. ha nem, akko megy be alá szépen.
    megjegyzem h itt raktam filcet a bútor alá ami így megemelte még pár mm-el, mert 1ik szélén olyan "éppencsak" volt a magasság h mindig súrolta a lövegtornyot :DD

  • Arageus

    csendes tag

    válasz Yellow73_a #11144 üzenetére

    Ha a dokkoló a földszinten van, de az emeleten takarít a robot, mi történik a takarítás végeztével?

    Gen1 nél ha oylan helyen takarít ahol nincs dokkoló, vagy nem megy el mellette, akkor visszatér arra a pontra ahol elindult a takarítás.
    Nálunk a fürdő ki van zárva teljesen mágnescsíkkal, de anno próbaképp megnéztem mit csinál ha ott indítom el.
    Amint végez visszatér oda ahol elindult a takarítás.
    Gyanítom a többi xiaomis robinál is hasonló, lényeg h valószínűleg nemfogja lemerülésig keresgélni a dokkolót.

Új hozzászólás Aktív témák