Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tannoyfan

    tag

    Jóest, több, mint egy éve álmodtam meg, hogy szeretnék egy robotfűnyírót. Rengeteget olvasgattam a témakörben, nagyon sokáig dönteni sem tudtam, melyik gyártó legyen a befutó, bár nem mindig ő volt a első számú, végül csak a Worx Landroid mellett döntöttem. Bár még csak előrendelhető, ráugrottam az idei ráncfelvarrt M700-ra (WR167E). A myrobotcenter.eu felől több helyen is érdeklődtem, mindenki csak jókat mondott róluk, így hát előrendeltem náluk a technikát. Elvileg 03.15-től kezdik szállítani, remélem, nem jön közbe semmi. Az új széria már IPX5-ös védettségű, azaz slaggal tisztítható hastájékon, göröngyös talaj esetén el tudja emelni a vágótárcsát a késeket védendő, a Wifi mellett már BT is lakik benne. Ugyanúgy 4Ah-s aksival adják, 1,5A-s töltővel, mint az elődöt. A tavalyi nagy kertrendezés már direkt úgy történt, hogy a robotnak is megfelelően legyen minden kialakítva, remélem, nem futok alá semminek ezügyben. Külön hab a tortán, és talán elég sokat is nyomott a latban, hogy az általam használt IoT rendszerrel (OpenHAB) igen jól sikerült integrálni egy 3rd party binding-el, így nem csak a mobil appból, hanem akár a kávéfőző állapotából is tud a technika döntést hozni, menjen-e aznap nyírni, vagy sem. ACS modullal együtt rendeltem, ez az egyetlen, ami rendesen megosztotta a felhasználókat, nagyon vegyesek a tapasztalatok vele kapcsolatban, így egyelőre ez egy 150 ojrós rizikó. Április végére már szeretném teljes üzemben tudni, remélem, kellemes tapasztalatokról számolhatok majd be.

Új hozzászólás Aktív témák