Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cappa72

    nagyúr

    Sziasztok!
    Nem is tudom, hogy a fűtés topik, vagy ez lenne a megfelelő, de talán ez... ez most jobban pörög.

    Legkisebb fiam szobájában kellene egy kis kiegészítő fűtés.
    Kicsi szoba, ezért luxus lenne klíma, így elektromos fűtésben gondolkodunk.
    Radiátor van, ami természetesen a gázfűtéses rendszeren van (eddig is ez volt), és ez mellé kellene valami.
    Nézegettem a netet, és hát ilyenek vannak:
    kerámiabetétes fűtő (kicsit a klímára hajazó kinézettel) villany konvektor olajradiátor infra panel (itt írtátok, hogy ez inkább fürdőbe) kvarc hősugárzó (épp tegnap láttam a teszkóba' ;) )
    Amit még fontos megjegyezni, hogy lehet akár fixen beköthető (mert van B elektromos tarifa).
    Illetve meg kell említenem, hogy mivel most alacsonyabb a hőmérséklet kb. 1 °C-kal, mint tavaly, ezért megjelent a penész is (persze kezelni lehet hypo-val, de inkább megelőzni szeretném...)
    Ennek tükrében melyik kiegészítő lehetne optimális nekünk?

    szerk.: amúgy az eddigi alternatív fűtések használatával a mostani és a tavalyi gázszámlát összehasonlítottam, és 1/3-a lett... (24k vs 8k). Azt még nem számoltam át, hogy mennyi is lett az alt fűtések költsége, de ha a B-vel számolok, és ott is a határ feletti értékkel, akkor is csak +8k...

    Igazából ényeges, hogy most több módon tudunk fűteni.

    Sikerült bekötni a kandallót is, a nappali és a háló fűtésére teljesen jó. (természetesen a temperáló fűtést továbbra is a gáz adja).

    [ Szerkesztve ]

    B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

Új hozzászólás Aktív témák