Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balojazz

    aktív tag

    Próbáltam végigkövetni a vitát a gyökeréig, és több szempont van. Van az "óvjuk meg a világot a jövő nemzedékeknek" - na ezzel nem tudok azonosulni, meg van az "úgy csinálom, ahogy nekem jó" - ezzel már inkább tudok. Meggyőződésem, hogy a környezetvédelem alapvetően statisztikai megközelítést kíván. Magyarán ha rávesszük az embereket a takarékoskodásra, az történjen a pénztárcán keresztül: jutalmazzuk pénzzel a takarékost, büntessük pénzzel a pazarlót. De mindig lesznek a skála 2 végén is sokan (habár nem a zöm), akik mindig takarékosak az egyik végén, a másikon a "megengedhetem magamnak" típusú emberek laknak. Nincs ezzel semmi baj, ha össztársadalmi szinten csökken a fogyasztás. Aztán ott a technológia: azonos reálösszegért 10 évente jelentősen takarékosabb cuccokat kapunk, a korábbiak kikopnak, tehát van egy hasznos tehetetlenség a rendszerben. Így már talán érthető, hogy ha (száz)milliókról beszélünk, teljesen mindegy, hogy ki mit gondol, ki mint él, mert a statisztika (a nagy számok) elintézi. Hadd engedje a csapot pjen, ha ez a jó neki, mások hadd takarékoskodjanak, ha ez a jó nekik.

    Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

Új hozzászólás Aktív témák