Hirdetés

Aktív témák

  • sladka_pani

    aktív tag

    Sziasztok!
    Nézegettem a fórumon, találtam is erről szóló témát, de igazán nem kaptam megoldást a problémámra, ezért leírom mi a panaszom.
    Van egy nosztalgia gépem egy Lucky Star 5MVP3 v4+ nevű alaplappal, ami még a googlenak is ritkaság, bár szerintem a legjobb Super Socket 7-es lap, és nekem még a Manual is megvan róla. A lehető legjobb konfigot építgetem (AMD K6/2 550, 256 ram, Geforce apg-s kari) már belőle egy jó ideje, de a vinyóval elakadtam. Szóval eddig üzemelt szépen egy 7.5-ös és egy 6.4-es Quantum Fireball vinyó párosítással, de én hülye eladtam, merthogy nagy dögök, nehezek, hangosak is voltak. Gondoltam (próba nélkül) milyen jó lesz bele itthonról egy 40-es Maxtor Diamondplus 8 (hihetetlen de még 100%-os állapotban), lesz helyem, vékony, kis könnyűség. Így már tökéletes lett volna a konfig :( De nem jött össze, mert Master, Slave, akárhogy jumperolhattam nem ismerte fel, a POST-nál kifagyott, BIOS-ban szintén mikor kereste. Végül az egyetlen megoldás az a 32 GB-re való lejumperolás maradt (mellette a dvd írót masterre kellett rakni), hogy felismerje. Nem is számítana ez az 1-2 giga veszteség, csak a vinyó őrült módon belassult, szinte akadozva működik. (Visszatéve más gépbe nem 32 gigásként semmi baja!) Tehát annyira lassan ír/olvas/dolgozik, hogy még a Windowsban sem lehet normálisan dolgozni, holott azelőtt a 7.5-ösön egy XP-vel csodákat műveltem :)
    Biosfrissítést nem találni a neten ehhez, és gyanítom, hogy a 99-esnél újabb nem igazán létezik hozzá (ez van rajta), RAID meg PCI kártya megoldást nem szeretnék. Bootolni szeretnék róla -tudok is, de egyszerüen tetü lassú-. Nem jövök rá hogy miért. Ennyit tesz, ha valaki 32 gigára korlátozza az amúgy tűrhető sebességű hdd-t? Vagy valami más az oka? UDMA 33-ig kezeli a lap, minden vinyó így futott benne, ahogy ez is, de a régiek lekörözték sebességben. Erre kéne valami megoldás, végső esetben kisebb HDD, de ehhez is kéne tanács mivel: utána olvastam a manualban, meg már mindenhol ennek a 8.4 gigás LBA módnak, mivel auto detection így ismeri fel a hdd-ket. A manualban azt írják maximum LBA módban eddig kezeli a lap, meg 1024 cylinder, meg ilyeneket írnak. Ennek ellenére azért nagynehezen mégis felismeri a 32gigásnak, látok a biosban 4111 cylindert is, szóval nem tudom akkor meddig kezeli ezeket normálisan. Gondolom akkor 20 GB-s hdd sem segítene? Csak a 8.4-ig? Mert akkor kénytelen leszek visszaszerezni, vagy beszerezni ilyen kisméretű hdd-ket újra. :D
    Bocsánat amiért hosszú voltam, remélem kapok válaszokat a kérdéseimre. Köszönöm előre is nagyon szépen! Hálás leszek ha valaki felvilágosít pár dologról!
    Üdv: Zsolt

    ...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

  • scream

    veterán

    válasz sladka_pani #1 üzenetére

    Szerintem a megtalált topicban kérdezgess még ,mert nem lesz hosszúéletű ez a topic szvsz ...

  • sladka_pani

    aktív tag

    válasz scream #2 üzenetére

    Az utolsó hozzászólás 2004-es, ami már elég öreg, gondolom azóta létezik valami válasz erre, ami nem feltétlen jelent PCI-os kártyára való beruházást, ráadásul olvastam a maiak új fajta PCI csatival müködnek csupán, ezen meg a régi első van, tehát azzal nincs kedvem kínlódni. Azt szeretném tudni, ami még nem hangzott el. Milyen módon tudok jobban kijönni, kevesebb anyagi költekezés, és ha lehet akkor nagyobb kapacitás. Köszönöm!

    ...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz sladka_pani #3 üzenetére

    Award bios-os a lap?

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • #65675776

    törölt tag

    válasz sladka_pani #1 üzenetére

    Ugyan nem konkrétan a lap topicja, nem is a konkrét méretproblémáé, de a célnak tökéletesen megfelel: Lba 48 problemak topikja

    Illetve ott van még az Azonnali alaplapos kérdések órája című topic is.

    Ezt zártam.

Aktív témák