Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pusszycat

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz UnA #33 üzenetére

    Az automata korrektor átfogalmazta már nem először. Amúgy hobbi szinten testépítő vagyok,most éppen tömeget növelek csak valahogy mindig leragadok ezen a szinten. :)

    Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

  • ::djuice::

    csendes tag

    válasz UnA #45 üzenetére

    Na ennek erejével nyugodtan lehet jogi megfogalmazások mintájára, törvénykönyeket megszégyenítő méretű litániákat is írni, az biztos több olvasót vonz majd (amiből elvileg élne az oldal!). ;) Na de mindegy is...

  • adapter07

    csendes tag

    válasz UnA #49 üzenetére

    UnA
    Szerintem te meg se az én hozzászólásomat, se a cikket nem olvastad el figyelmesem. :)
    A cikkben a Yunmai Mini Smart Scale szerepelt. A cikkben szereplő Yunmai Mini használati útmutatója egy fecni, amiben szó nincs az általad idézett dolgokról.
    Egyébként amit írtál, az alátámasztja azt, amit próbáltam Zsolto fórumtársnak is elmagyarázni. Vagyis, hogy a mérleg a fent említett paramétereket, nem az ellenállás mérés alapján határozza meg, hanem a megadott egyéb adatokból (testmagasság, életkor + a mért testtömeg) próbálja megjósolni. Valószínűleg felhasználja az ellenállás mérés eredményét is, de ettől a kalkulált értékek még nem lesznek jók.
    A megtévesztés pedig akkor is megtévesztés marad, ha ügyesen csinálják, és a gyártó az apróbetűs részben elhelyezett néhány jól megfogalmazott mondattal kibújik minden felelősség alól.
    Sajnos ez a fajta üzleti viselkedés ma már elfogadottá vált, és furcsa módon sokszor még azok is védik akiket esetleg megkárosítanak vele. Ebben az esetben nyilván nem ér nagy kár senkit ha nem lesz pontos a testzsír százalék értéke, de attól függetlenül az elvek még sérülnek. Ezt a gyártó is tudja és nem véletlenül szerepel a használati útmutató végén az a mondat, hogy a mérleg nem használható orvosi célokra.

    Zsolto
    A Wikipedia-án leírtakat nem szoktuk tudományos bizonyítéknak tekinteni. De készséggel elhiszem, hogy a mérleg nem kamuzik, ha linkelsz nekem egy olyan megbízható forrást, ahol szerepel egy olyan képlet, amelynek az alkalmazásával a két láb között mért impedancia értékből pontosan meghatározható az test izom-, zsír-, csont- és víztartalma.

    [ Szerkesztve ]

  • adapter07

    csendes tag

    válasz UnA #61 üzenetére

    (1) Attól még a minihez a fecnit adják.
    (2) Ez egy mérőeszköz, ami megmér bizonyos paramétereket amiknek a nagy része találgatás, csak azért szerepelnek a mérleg funkciói között, hogy a gyártó többet tudjon eladni belőle. Ha ez nem megtévesztés, akkor mi?
    (3) Nem pocskondiáztam a Wikipédiát, annyit írtam, hogy nem tekinthető mértékadó tudományos forrásnak. Bár nem olvastam el a referenciaként idézett cikkeket, szinte biztos vagyok benne, hogy azok engem igazolnak. Ahogy fentebb is írtam készséggel elhiszem, hogy működik a dolog, ha bármelyikőtök linkel egy olyan forrást, ahol konkrét mérésekkel van bizonyítva, hogy egy ilyen kivitelű eszköz képes elfogadható pontosságú mérésekre az említett paraméterek esetében. Addig részemről marad az áltudomány jelző. :)

Új hozzászólás Aktív témák