Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adapter07

    csendes tag

    válasz gergejly #38 üzenetére

    A tested elektromos ellenállását méri a két lábadon keresztül. Ebből próbálja megbecsülni :N a testzsírt, az izomtömeget, a csonttömeget stb. El lehet képzelni, hogy mennyire pontosan. Semennyire! Ez egy újabb ezoterikus kütyü. Az ellenállás mérést egyébként használják ezeknek a paramétereknek a meghatározásához, de ahhoz több ponton és pontosabban kellene mérni.

  • adapter07

    csendes tag

    válasz Zsolto #43 üzenetére

    A test elektromos ellenállása alapvetően a szövetek víztartalmától, hidratáltságától függ. A mért értéket sok minden befolyásolja, pl. ittál-e a mérés előtt, vagy mennyire nedves a bőröd stb. Másrészt az elektromos áramnak megvan az a kellemetlen tulajdonsága, hogy a legrövidebb úton folyik, tehát a két lábra kapcsolt elektródák esetén legfeljebb a lábaid állapotát mérheti a mérleg, a test többi részét nem. Már ennyi is bőven elég ahhoz, hogy a mért értékek találgatás szintűek legyenek.
    Mindenesetre én is kíváncsi lennék egy olyan tesztre, ahol ismert paraméterekkel rendelkező embereket állítanak ilyen mérlegekre. Tartok tőle, hogy ilyen tesztet nem fogunk találni, mert ártana az üzletnek. :D

    [ Szerkesztve ]

  • adapter07

    csendes tag

    válasz Zsolto #47 üzenetére

    Tudod az a legnagyobb problémám ezzel az eszközzel is, hogy jobbára nem műszaki/egészségügyi szakemberek használják, akik tudják, hogy ez a mérleg legfeljebb a testtömeget képes pontosan megmérni. A hétköznapi felhasználó elhiszi az áltudományos halandzsát ami kíséri az ilyen termékeket. Elhiszi, hogy ez a mérleg pontosan megmondja, hogy az ő testének hány százaléka víz, izom, csont és zsír.
    Pedig ez nem igaz, vagyis a gyártó megtéveszti a felhasználót.
    Ha megnézed a használati utasítását, abban nem találsz mást csak azt, hogy tömeget milyen pontossággal képes mérni. Arról hogy testzsír százalékot, izom-, víz-, csonttömeget milyen pontossággal mér szó sincs. Nyilván nem véletlenül. Mint ahogy arról sincs szó, hogy milyen körülmények között kellene mérni, mire kellene figyelni a mérés során.
    Tegyük fel, hogy odafigyelsz a mérés körülményeire, ahogy írtad. (Az átlag felhasználó nem fog, mert a használati utasításban sincs leírva!) Kapsz egy viszonylag pontos ellenállásértéket. A találgatás most kezdődik igazán, mert semmilyen tudományos bizonyíték nincs arra, hogy ebből a mérési eredményből egyértelműen meghatározhatók az előbbiekben említett paraméterek.

  • adapter07

    csendes tag

    válasz UnA #49 üzenetére

    UnA
    Szerintem te meg se az én hozzászólásomat, se a cikket nem olvastad el figyelmesem. :)
    A cikkben a Yunmai Mini Smart Scale szerepelt. A cikkben szereplő Yunmai Mini használati útmutatója egy fecni, amiben szó nincs az általad idézett dolgokról.
    Egyébként amit írtál, az alátámasztja azt, amit próbáltam Zsolto fórumtársnak is elmagyarázni. Vagyis, hogy a mérleg a fent említett paramétereket, nem az ellenállás mérés alapján határozza meg, hanem a megadott egyéb adatokból (testmagasság, életkor + a mért testtömeg) próbálja megjósolni. Valószínűleg felhasználja az ellenállás mérés eredményét is, de ettől a kalkulált értékek még nem lesznek jók.
    A megtévesztés pedig akkor is megtévesztés marad, ha ügyesen csinálják, és a gyártó az apróbetűs részben elhelyezett néhány jól megfogalmazott mondattal kibújik minden felelősség alól.
    Sajnos ez a fajta üzleti viselkedés ma már elfogadottá vált, és furcsa módon sokszor még azok is védik akiket esetleg megkárosítanak vele. Ebben az esetben nyilván nem ér nagy kár senkit ha nem lesz pontos a testzsír százalék értéke, de attól függetlenül az elvek még sérülnek. Ezt a gyártó is tudja és nem véletlenül szerepel a használati útmutató végén az a mondat, hogy a mérleg nem használható orvosi célokra.

    Zsolto
    A Wikipedia-án leírtakat nem szoktuk tudományos bizonyítéknak tekinteni. De készséggel elhiszem, hogy a mérleg nem kamuzik, ha linkelsz nekem egy olyan megbízható forrást, ahol szerepel egy olyan képlet, amelynek az alkalmazásával a két láb között mért impedancia értékből pontosan meghatározható az test izom-, zsír-, csont- és víztartalma.

    [ Szerkesztve ]

  • adapter07

    csendes tag

    válasz UnA #61 üzenetére

    (1) Attól még a minihez a fecnit adják.
    (2) Ez egy mérőeszköz, ami megmér bizonyos paramétereket amiknek a nagy része találgatás, csak azért szerepelnek a mérleg funkciói között, hogy a gyártó többet tudjon eladni belőle. Ha ez nem megtévesztés, akkor mi?
    (3) Nem pocskondiáztam a Wikipédiát, annyit írtam, hogy nem tekinthető mértékadó tudományos forrásnak. Bár nem olvastam el a referenciaként idézett cikkeket, szinte biztos vagyok benne, hogy azok engem igazolnak. Ahogy fentebb is írtam készséggel elhiszem, hogy működik a dolog, ha bármelyikőtök linkel egy olyan forrást, ahol konkrét mérésekkel van bizonyítva, hogy egy ilyen kivitelű eszköz képes elfogadható pontosságú mérésekre az említett paraméterek esetében. Addig részemről marad az áltudomány jelző. :)

Új hozzászólás Aktív témák