Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norti

    addikt

    Úgy alakult, hogy a 6-ost elhagytam a minap a Fertő-tó túrán (észre sem vettem, hogy leesett a csuklómról, valószínűleg a hátsó kulacs tartója tépte le, amikor raktam vissza a bringára), ezért rendeltem egy 7-est. Meg is lepődtem, hogy Global verziót kaptam 20000 Ft-ért a bejelentés után 3 nappal (Zepp Life felismerte simán Xiaomi Smart Band 7-ként).

    Alapjában véve kicsit többet tud, mint a 6-os, vannak remek funkciók a workout közben (pl. lehet színezni az alapértelmezetten fehér értékeket), de egyelőre vannak bőven gyermekbetegségei is. Az üzenetek néha összeesnek a kijelzőn, főleg Gmailnél, néha borzalmasan lassan reagál a gesztusra vagy nem egyértelműen, a minimális fényerő nagyobb lett, mint a 6-osnál, így sötétben jobban világít. Meg még pár apró, de csak kicsit bosszantó szoftveres hiba van benne, amit talán majd kijavítanak (a serttings menü egy dzsungel). Zeneirányítás megy (pedig S22 Ultram van), de néha "kihagy" - nem ismeri fel, hogy megy a lejátszás a telefonon - vagy nem lehet előre/hátra léptetni, mert inaktív a gomb a banden. Ide-oda lapozva aztán rendbe jön. A GPS magasság kezelés továbbra is bugos (6-osnál is egy ideje az volt), a pulzusmérés, pedig továbra is inkább nyugalmi állapotban pontos, erőteljesebb edzés során néha totál mást (alacsonyabb értéket) mér, mint a pulzusmérő öv. Bár a görbe kb. ugyanaz. Tetszik még, hogy lehet szinkronizálni a főnaptár eseményeit is és meg lehet végre nézni az órán a beállított találkozókat.

    Ami viszont meglepett, hogy a kijelző sokkal jobban olvasható napon, mint az előzőnél (a tesztelőkkel ellentétben) + a watchfacek rengeteget fejlődtek programozhatóság szempontjából, így rengeteg funkció kicserélhető soknál vagy egyéb funkciók tehetők bizonyos helyeken történő érintésre. Kedvencem ez: https://amazfitwatchfaces.com/mi-band-7/view/1
    Igaz, vannak benne kínai részek (az extra funkciók között), de lehet állítani a fényerőt az óra/percre nyomkodva, a dátumra havi naptár jön be, az időjárásra a időjárás widgetre vált, pulzusnál a statisztikára.

    Alapjában véve pozitív csalódás, bár nem vettem volna meg, ha nem vesztem el a 6-ost, mindenesetre várom, hogy a bugokat javítsák mielőbb illetve legyenek profibb watchface-k, mert a mostani kinálat harmatgyenge (a gyáriak sosem fogtak meg sokáig).

Új hozzászólás Aktív témák