Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • battag

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nekem már Redmi 2 van 1GB RAM-os verzió természetesen. 1S volt korábban de az tönkrement. Baromi bosszantó, hogy az 1S ugyanúgy viselkedett leánykorában (24-es, 37-es ROM-ok) mint a 2-es, azaz az 1S-nél zenehallgatás mellett szinte semmit nem lehetett csinálni, mert bezárta a zenelejátszó alkalmazást. Eltelt 3-4 hónap (összességében a megjelenés után 7-8 hónappal(!)) lett egy olyan ROM (43-as talán), amivel ez a probléma megoldódott, szuperül működött a teló (a memóriakezelési kálváriáról bővebben az 1S topicban olvashattok). Nekem nem is volt gondom vele amíg tönkre nem ment, de az már egy másik történet.
    Majd kijött a 2-es (pont akkor amikor döntenem kellett, hogy új 1St vagy 2-est kapok gariban, utóbbit minimálsi ráfizetéssel), gondoltam a 4G, a szebb külső és bár csak továbbra 1 giga ellenére legyen a 2-es. Minden szépnek és jónak tűnt. Reméltem, hogy ha már az 1S-nél sikerült megoldani a memóriakérdést, a 2-esnél a 4.3 helyetti 4.4.4-es android főverzió a V5 helyetti V6 MIUI miatt is már nem lesz topic. Erre tessék, a Xiaominak sikerült belelépnie ugyanabba a folyóba. A gyakorlatban nem olyan brutálisan jelentkezik ugyan a jelenség mint az 1S esetében, azaz nem zár be futó programokat használat közben "csak" háttérben lévőeket ha egy ideig nem használod. Bosszantó továbbá, hogy néha nagyon belassul (pl a launcherre is várni kell). Remélem nem kell várni annyit mint az 1S esetében, hogy ezeket az optimalizálási feladatokat elvégezzék, mert szerintem csak ennyin múlik, azaz megint félkész ROM-mal adtak ki egy telefont. Nem hiszem el, hogy 1GB ennyire kevés.
    Félelmem persze, hogy a 2GB-os verzió piacra kerülésével az 1GB-os verzió ROM problémák orvoslásának prioritása a béka fenek alá kerül. Az 1S esetében is a polgárháborús hangulat és a rengeteg negatív visszajelzés hozta meg az áttörést.
    Szubjektív véleményem azonban még mindig az, hogy ebben az árkategóriában a legjobb vagy talán az egyetlen DUAL SIM telefon mely sokféle alapelvárásomnak (HD kijelző, 4G, micro SD, FM rádió stb.) megfelelt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák