Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shyciii

    veterán

    válasz Wesiz #46 üzenetére

    Igen, komolyan nagy áldozat fél cm-el vastagabbat zsebrerakni, mikor egy Oneplus 7T Pro esetén is ha zsebemben van, akkor sok nadrágom esetén jó szar így leülni. Fold esetén konkrétan lehetetlen. Aztán cseszheted a nagyobb akut, ha egyszerűen a Fold esetén mindig nyitva kell lennie, mert a külső kijelző használhatatlanul keskeny. A forróságot hagyjuk. 2-3 évvel ezelőtti telefonok is durván melegedtek már. A Snapi 870-es óta ez folyamatos probléma, szal ne csináljunk már úgy, mintha ez újdonság lenne. Erről a Samsung eu-s divíziója is tudna mesélni az Exynos miatt. 3 éves Note 10-esem is igencsak forró tud lenni már 22 fokban ha játszom rajta, az S22-esem meg pláne...És akkor ott van a Fold 4 kijelző gyűrődése a túlzott vastagsága mellett, vagy hogy nem tud rendesen záródni, mert mindig rés van, ahova megy be a dzsuva. Töltés bazi lassú...Mert ugye a Xiaomi-nak felrovod a kompromisszumokat, de azt valahogy kihagyod, hogy a Fold-nak mennyi kompromisszuma van. Azért én felsoroltam neked jópárat,. és ez csak egy része.
    Viszont abban egyetértünk, hogy én sem gondolkodnék, ha cserélnem kellene Fold 4-ről erre. Csak épp én azonnal cserélnék...

    [ Szerkesztve ]

  • nmolnar

    csendes tag

    válasz Wesiz #46 üzenetére

    Ha jól emlékszem a Mix Fold 2-nek nagyobb minimálisan az akku mérete. És majdnem 3x gyorsabban is feltölti. Akkor miért is baj ez?!

    Normál használat mellett nem melegszik túl és leadja a megfelelő teljesítményt. Ha valaki játékra használná vagy folyamatosan meg akarja izzasztani, mert olyan alkalmazásokat használ, az vegyen Black Shark 5 Pro-t pl. és nem lesz gond.

  • Shyciii

    veterán

    válasz Wesiz #66 üzenetére

    Ajjaj, megint nagyon hiányosan hasonlítottad össze a problémákat. Te valami Samsung fan vagy? Mielőtt azzal jössz, hogy én Xiaomi, akkor közlöm veled, hogy hányok a MIUI-tól, úgyhogy az uccsó Xiaomim a Mi Mix volt, és jelenleg Samsung van, és az előző is Samsung volt, csak én tudok józan fejjel gondolkodni. Szal akkor újra: ha már Xiaomin hozod a problémákat, akkor ne felejtsd el a Samsungon nem csak a vastagság problémát, hanem szintén jelentős gyengeséget az előlapi kijelző használhatatlansságát a túlzott keskenysége miatt, ahogy Bog is megírta, és tök jogosan, aztán mint mondtam nem záródik rendesen, így ha csak kiállított darabként is van, már akkor is komoly dzsuvát beszed. Ezt frankón lehetett látni egy Media Marktban is. Az hogy nem melegszik a Fold egyáltalán, jaj ezen jót röhögtem, meg azon is, hogy teljesítményt sem vesz vissza. Szerintem ezt inkább töröld a hozzászólásodból mert vicces. Az összes Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 4 nm -es melegszik, és visszavesz teljesítményből. A kérdés csak az hogy ki hogyan tudta a hűtést megoldani, hogy ez kevésbé legyen észrevehető, vagy zavaró, de mindegyiknél megfigyelhető probléma. És nem, a Samsung sem zseni, hogy ő egyedül ezen úrrá tudott lenni (főleg mert az Exynos-oknál sem tudott). Samsung esetén egyedül a toll és Dex az ami a javára fordítható, de őszintén szólva a Dex-et egyszer próbáltam ki, és jópofa, de dolgozni teljesen kevés nekem (mint Rendszermérnök). A toll nagyobb kijelző miatt már érelmesebb, de azt sem nagyon haszáltam a Note-om esetén, csak akkor ha nagyon hosszú szöveget akartam bevnni.. Vízállóság megint pont nem érdekes a legtöbb embernek (nekem sem), mert nem szoktam sem a tengerben, sem a zuhogó esőben kint nyomkodni a telefont. Ez tipikusan olyan hypeolt feature, mint a motorikusan záródó csomagtér az autókban....A szoftverfrisstés egyértelmű, hogy Samsung, már csak a OneUI miatt is. A töltés-t én továbbra sem tudom döntetlenre tenni. Hiába van wireless charging funkció, mikor az még lassabb még a vezetékeshez képest is. Tehát választhatsz a lassú, és a csiga lassú között...Míg máshol lehet hogy csak vezetékes, de míg lezuhanyzol már annyit töltött bele, hogy simán elvagy vele még fél napot ha nem többet. A 1,5 napos telók nekem nem alternatívák az 1 napos telókhoz képest, mert ha másnap nem vagyok töltő közelében, akkor pont baromira nem érdekel, hogy fél nappal tovább tudtam használni, és utána nem, mint az 1 napos telót, amit mindennap este töltök, és lefekvésig kibírja. Vagyis mindenképp naponta este míg alszom töltök, ergo ha 1 napig kibírja erős használattal, akkor az jó. A következő lépcső a 2 napos lenne, de ettől a Fold 4 is messze van, úgyhogy ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • INGJOKE

    veterán

    válasz Wesiz #74 üzenetére

    Pár hete mikor Budára leszakad az a hatalmas eső kipróbáltam a ip68-as I13Pm-em. A telefonnak nem lett semmi baj, de egy bubit nem tudtam vele felvenni, mert a vizes kijelző nem reagált semmire... :D
    Szóval örülök neki, hogy az ip68 fontos, csak nagyobb esőbe semmit nem tudsz a telefonodon csinálni, de legalább nem lesz kuka. :D

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz Wesiz #71 üzenetére

    Már a felvétel indulásakor kiírja a telefon, hogy maximum 6 perc. Nem váratlanul kapcsol ki, hanem előre tervezetten, de hát ilyesmit a Sony is művel.
    Nem mintha ne lenne tényleg baromi mindegy :D

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Új hozzászólás Aktív témák