Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #88165312

    törölt tag

    Hivatalos Android 9.0 :)

    Magyarországról is feltelepíthető, az alábbi módon (magyar nyelven):
    1. Helymeghatározást ki kell kapcsolni (biztonság és hely menüben)
    2. Ki kell venni a SIM kártyá(ka)t a telefonból.
    3. Törölni kell az alábbi alkalmazások adatait: Google Play Szolgáltatások, Google Szolgáltatások Keretrendszer, Google Location Services.
    4. Újra kell indítani a telefont.
    5. Wi-Fi-t használva csatlakozni kell egy amerikai/holland VPN-hez, én a ProtonVPN-t használtam erre a célra.
    6. Ezután a frissítés (elvileg) működni fog.

    Azonban én nem javaslom a feltelepítését, ugyanis a 4G alapból nem fog működni! (legalábbis a B20 biztosan nem, egyelőre nem voltam még olyan helyen, ahol 1800 vagy 2600MHz 4G van). Egy módot találtam ennek a megoldására, de nem tökéletes:

    Tárcsázóba be kell írni: *#*#4636#*#*
    Telefon adatai menübe be kell lépni.
    Három pontra kell kattintani a jobb felső sarokban, és a Rádióhullámsáv kiválasztása gombra kell koppintani.
    Ott ki kell választani a "United States" opciót.
    Ezután lesz 4G támogatás.

    A gond csak az, hogy ilyenkor a Beállítások - Mobilhálózatok menüpontban a telefon nem fogja tudni, hogy az adott SIM kártya melyik hálózatra van csatlakozva, csak akkor, ha a fent leírt módon visszaállítjuk Automatic-ra a rádióhullámsávot. Ilyenkor viszont ismét nem lesz 4G, csak 3G vagy 2G.

    Sztornózom a javítást, csak látszatra volt jó, de valójában nem (sőt, így a hálózat egyáltalán nem működött). Aki megcsinálta az átállítást, álíltsa vissza Automatic-ra. Bocsi a téves infóért :)

    Ezen kívül, minden más működik (kivéve persze a hívásrögzítő alkalmazásokat, de az nem a telefon hibája).

    [ Szerkesztve ]

  • #88165312

    törölt tag

    válasz darvinya #22484 üzenetére

    A "Telefonról..." menüben az eszköznév alatt Mi A1 jelenik meg, illetve ugyanebben a menüben a "Modell és hardver" rész alatt szintén, szóval nem hiszem. Egyelőre még nem tudom, hogy a 4G egyáltalán nem működik-e, vagy csak a B20 a problémás. Mindenesetre mások is jelezték a problémát már külföldi fórumokon, egyelőre nincs megoldás. Talán nem véletlenül nem adták még ki Magyarországon ezt a frissítést, de nekem egy próbát megért. Szerintem majd jön a későbbiekben egy javító frissítés, ha meg nem, elvileg egy korábbi rendszer flashelése megoldhatja a gondokat, és mehet tiszta lappal minden újra, mikor már itt is kiadják a hivatalos verziót :)

  • #88165312

    törölt tag

    válasz TaylorPro #22498 üzenetére

    Ahogy észrevettem, nem mindegy, melyik VPN-t használod a telepítéshez. Ha amerikai VPN-t használsz a telepítéshez, nem lesz B20-as 4G (persze utólag belegondolva logikus, mert ott nem használják ezt a frekvenciát). Én is azzal raktam fel tegnap a rendszert, meg is lett az eredménye :) Hosszú kínszenvedés után sikerült downgrade-lni, majd felraktam a Pie-t, ezúttal holland VPN-en keresztül, és mostmár tökéletesen látja a telefon a B20-as 4G hálózatot is.

    Ui: Ha esetleg valaki downgradelni szeretne Pie-ról, szerintem inkább mondjon le róla. A Mi Flash használata után bootloop-ba kerül a rendszer, amit a zárt bootloader miatt nem is lehet flashelni, hanem szét kell nyitni a telefont, és ott két pontot össze kell zárni az Emergency Download Mode használatához. Ezután, vissza kell rakni a legelső kiadott verziót (2017. augusztusi Android 7.1), ahol szerencsére fastboot-ból könnyen fel lehet nyitni a bootloadert, majd TWRP használatával ki kell törölni az IMEI-t tartalmazó tárolót és vissza kell tenni egy persist fájlt (ilyet lehet találni interneten, 32MB a mérete), hogy a rendszer elindulhasson. Ha ez megvan, és már nem indulgat újra a rendszer, akkor jöhet az IMEI visszaírása a tárolóba, ezt a Qualcomm eszközével lehet elvégezni, erről is van leírás. Ha pedig minden megvan, flashelni kell a legújabb Oreo-t Mi Flash programmal, és akkor - talán - működni fog minden. Bár nekem előfordult közben olyan is, hogy kétszer el tudtam indítani a rendszert, a harmadik újraindítással pedig ismét bootloopba került (lehet azért, mert közben visszazártam a bootloadert). Majd én innen raktam fel - holland VPN-nel - a Pie-t, egyelőre működik, a bootloadert még nem mertem visszazárni.

  • #88165312

    törölt tag

    válasz TaylorPro #22508 üzenetére

    Tény, hogy jó a nyitott bootloader, de sajnos a SafetyNet-et már önmagában hazavágja, nekem pedig vannak olyan appok telepítve, amelyek nem működnek, ha nem megy át a telefon az ellenőrzésen. Most visszazártam a bootloadert, de a fejlesztői beállításokban bekapcsolva hagytam, hogy könnyen nyitható legyen. Így a SafetyNet is megy, és ha valami baj történne, nem kell megint szétszedni a telefont a flasheléshez :) .

  • #88165312

    törölt tag

    válasz HDR123 #22513 üzenetére

    Őszintén szólva már nagyon én sem tudom, mi hatott és mi nem, egy jó 10 órát elszórakozgattam vele (tegnap és ma összesen), mire minden összejött.

    Az IMEI megtartására sok tippet nem tudok adni, az EFS partíciót TWRP segítségével le tudod menteni, elvileg ez tartalmazza ezeket a részeket. A gond csak az, ha már 9.0-ás Android alatt vagy, nem biztos, hogy a régebbi rendszerekhez gond nélkül felhasználható lesz ez a mentés. Persze, a telefon dobozán is rajta vannak az IMEI számok, ha elvesznének, utólag vissza lehet őket írni (én így voltam kénytelen megoldani, egyelőre nem látok semmiféle hátrányt belőle).

    Ha már ráflasheltél a Pie rendszerre egy régebbi verziót, és nem tud betölteni a rendszer (folyamatosan újraindulgat a nyitóképernyőnél), akkor itt egy leírás, hogyan lehet a telefont szétszedve kikényszeríteni egy flashelést (erre csak akkor van szükség, ha a bootloader zárva van, és nem nyitható számítógépről).

    De erre sincs mindig szükség, néha az EDL mód bekapcsolható számítógépről is, előszőr próbáld meg ezt:
    Fastboot módban indítod a telefont (Volume Down + Power gomb), és fastboot programot használva, parancssorból beírod (idézőjel nélkül): "fastboot oem edl".
    Ha a telefonon ilyenkor elsötétül a kijelző, és a fehér LED villogni kezd, akkor rendben van, mehet a flashelés a Mi Flash Tool segítségével (Qualcomm Diagnostics driverek legyenek telepítve, a Windows 10 ezt elvileg magától feltelepíti).

    Ha a flashelés ellenére a rendszer továbbra sem bootol (továbbra is újraindulgat, esetleg betölt a rendszer, de egy idő után magától újraindul), és/vagy hiányzik az IMEI szám, a legelső elérhető eredeti rendszert kell flashelni a telefonra, majd azon keresztül vissza kell tölteni a két IMEI számot, ehhez itt egy útmutató.
    Érdemes lépésről lépésre követni az útmutatót, és újracsinálni a leírtakat, ha valami nem jön össze.

    Ha az IMEI-t sikerült visszavarázsolni, akkor elvileg mehet fastboot-ból egy flashelés (például Mi Flash segítségével) a legújabb Oreo verzióra. Mindig érdemes tiszta flashelést csinálni, tehát a felhasználói adatokat is töröltetni kell a programmal, de ne a lock-os lehetőséget válaszd, érdemes akkor zárni majd a bootloadert, ha már minden működik.

    A régi hivatalos verziókat innen tudod beszerezni, én innen szedtem le a 7.1-es romot, amit az IMEI visszaállításhoz használtam.

    Mindenképpen saját felelősségre vágj bele, és javaslom, ha már van egy működő rendszered (ami több újraindítás után sem "akad be", és a SIM kártyák is működnek alatta), akkor mindenképp készíts egy TWRP biztonsági mentést minden partícióról, úgy könnyebb lesz visszaállítani, ha valami elromlott.

    Én most visszatértem 9.0-ás Androidra, holland VPN-ről frissítettem (a legújabb Oreo verzióról), így megszűntek az újraindulgatások, és a B20-as LTE is működik valamilyen okból.

  • #88165312

    törölt tag

    válasz Ricardo #22509 üzenetére

    Nekem működik, de lehet csak azért, mert sokat szórakozgattam a baseband beállításokkal (mire sikerült helyreállítani a SIM kártyák működését, még egy korábbi rendszeren), és "véletlenül így jött össze". Ráadásul mindkét sloton 4G van, ez az új rendszernek az egyik funkciója (mondjuk nekem nincs VoLTE, anélkül nincs sok értelme).



  • #88165312

    törölt tag

    válasz TFSi #23036 üzenetére

    Szerintem ha 2.4GHz-es WiFi-t használsz, akkor ez teljesen természetes dolog. Elvégre a Bluetooth szintén ebben a frekvenciasávban működik, tehát a telefonnak vissza kell vennie a WiFi teljesítményét, hogy a Bluetooth megfelelően működjön, és ne zavarja össze egymást a két jel. Persze ez az én tippem, lehet, hogy valami teljesen más van a dolog mögött.

    A mobilinternet és az 5GHz-es WiFi viszont teljesen más téma, ott nem szabad(na), hogy lelassuljon a sebesség a Bluetooth működése miatt.

  • #88165312

    törölt tag

    válasz Victoryus94 #23507 üzenetére

    Én fastboot-ból rootoltam a Pie-t TWRP és Magisk segítségével. Nem bonyolult dolog, csak sajnos ha zárt bootloadered van, akkor elkerülhetetlen, hogy nyitás után a telefon le fogja törölni az adatokat, tehát factory reset-et csinál.

    A lépések a következők voltak:
    0. Feltelepíted az ADB-t és a Fastboot programot + drivert a gépedre. Van egy 15 másodperces telepítő ehhez az interneten, az tökéletes a célra. Letöltöd a legújabb TWRP-t a hivatalos oldalról, és a Magisk legújabb változatát az XDA oldaláról (a rendes Magisk.zip-et, nem a Managert). Rákötöd a telefont a gépre egy USB kábelel.
    1. Fejlesztői menü megnyitása (ha még nem használtad, a telefon névjegyénél a build számra párszor rá kell kattintani, úgy fog előjönni egy külön menüpontban)
    2. USB-hibakeresés bekapcsolása
    3. OEM-feloldás engedélyezése
    4. Telefont újraindítod, amint kikapcsolt, lenyomva tartod a bekapcsológombot és a hangerő le gombot, így fastboot módba lépsz.
    5. Megnyitsz egy parancssort abban a mappában, ahová a fastboot-ot és az adb-t telepítetted, ez alapból a C:\adb mappában van.
    6. [Ha ezt a lépést megcsinálod, egy data wipe már garantált!] Tartsd nyomva a telefonon a hangerő le gombot. Beírod paranccsorba, hogy "fastboot oem unlock" (idézőjelek nélkül). A telefon újraindul, de mivel nyomva tartod a hangerő le gombot, visszakerülsz fastboot módba (ezzel elvileg elkerülhető lenne a data wipe, de a TWRP mindenképp megcsinálja).
    7. A TWRP fájlt behúzod abba a mappába, amelyikben a parancssort megnyitottad. Ha újra fastboot módban vagy, beírod parancssorba a következőt: "fastboot boot twrpfájlneve.img"
    8. Egy kis idő után bejön a TWRP, sajnos az első dolga az lesz, hogy letöröl minden adatot a telefonról. Ezután újra is indul, szóval lépj vissza megint fastboot módba, és töltsd be a TWRP-t ismét azzal a paranccsal, amit az előző lépésben leírtam.
    9. Mostmár rendesen be fog jönni a TWRP, használható lesz. Mivel az adatoknak már úgyis annyi (elvileg a törlés a belső tárolóhelyet nem bántja, csak a data partíciót, de én mindenképp készítenék előbbiről mentést), ezért még külön le szoktam wipe-olni a data partíciót és a cache-t a biztonság kedvéért. Ha ezt megteszed, utána újra kell indítanod a TWRP-t, hogy fájlokat tudj másolni a telefonra. Ehhez megint fastboot mód, megint be kell írnod a twrp-t elindító parancsot.
    10. TWRP használata közben, a számítógépen a meghajtók között megjelenik a telefon, így a belső tárhelyre fel tudod másolni a Magisk .zip fájlát. Ezt felmásolod.
    11. A TWRP-ben, az install menüpont alatt, kiválasztod a Magisk .zip fájlát, és feltelepíted a telefonra.
    12. Ha kész, kilépsz TWRP-ből, újraindítod a telefont, ezúttal már normál módban.
    13. Elindul a rendszer, ami már rootolva lesz.
    14. A Magisk manager nem biztos, hogy magától feltelepül, ilyenkor töltsd le külön. Nálam előfordult, hogy amikor feltelepítettem, majd elindítottam, azt írta, hogy nincs telepítve a Magisk. Ilyenkor csak újra kell indítani a telefont, és már látni fogja.

    Elvileg ha rootolod a telefont, nem zárhatod vissza a bootloadert, mert az problémákat okozhat (olyasmiről is olvastam, hogy ilyenkor képtelen elindulni a rendszer, és újra kell flashelned). Maga a root viszont tökéletesen működik, elrejthető más alkalmazások elől (pl. az OTP SmartBank előszőr látja a rootot, de ha a Magisk Manager-ben bejelölöd az elrejtést, akkor már működni fog). A Horizon Go is megy vele, ez egy másik app, ami nem szereti a rootolt készülékeket. SafetyNet ellenőrzésnek megfelel a telefon, tehát Netflix, Pokémon GO is menni fog. Elvileg a frissítések is működni fognak a nyitott bootloader ellenére, de mivel én a legújabb verziót rootoltam, még nem volt lehetőségem kipróbálni.

  • #88165312

    törölt tag

    válasz soldi3r #23865 üzenetére

    Egy megoldás már biztos van, csak sajnos úgy néz ki, fizetős app kell hozzá (de talán van ingyenes alternatíva is):

    https://android.gadgethacks.com/how-to/make-volume-buttons-control-ringtones-notifications-again-android-pie-0186539/

    [ Szerkesztve ]

  • #88165312

    törölt tag

    válasz sekli #25060 üzenetére

    Sajnos Open Camera alkalmazásban is, ha (bekapcsolt Camera2 API mellett) manuálisra állítod az ISO-t és a Shutter Speed-et, akkor maximum 25fps-el tud rögzíteni a kamera. Ha a GCam-ban magad állítod be az FPS értéket, valószínűleg ugyanez történik. Szerintem gyári rendszer alatt ezt nem lehet kiküszöbölni, de talán custom ROM alatt sem.

Új hozzászólás Aktív témák