Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ak76

    senior tag

    Muszáj őszintének lennem, mert nem az van, hogy kifogtam egy gyári hibás vackot, vagy hater lennék, és lelki kielégülést okozna egy típus ledorongolása, több haverom, ismerősöm ugyan ezeket a hibákat tapasztalta a 9-es szériánál mint én, és ezekről beszélni kell.
    Tehát.

    Ez a telefon egy rossz vicc, egy szar szemét bugtenger, egy ipari hulladék.
    3 hétig használtam egy Mate 20P után, és nagyjából 20K bukó után boldogan váltam meg tőle.
    Hozzátenném, a Mi2 óta rendszeres, és elégedett Xiaomi vásárló vagyok.

    Hol is kezdjem...
    A proximity szenzor buziskodása egy dolog, röhejes, így 2019 nyarán, de egye fene, majd "jól tartom a telefont", de a legócskább, legpitiánerebb húzás a Global stabil romban, hogy nincs benne zseb mód, tehát be van állítva az ujjlenyomatos azonosítás, mert hiszen az arc alapú simán átverhető, infra nincs, este vagy félhomályban egyáltalán nem működik, muszáj bekapcsolni, mert különben szarakodhatsz a kódokkal, mintákkal, ergo folyamatosan megy, és ha zsebre vágod, akkor is megy.
    Így hát a telefon önálló életet él, 30 másodpercre zárolja a telefont, mert azt hiszi folyamatosan rossz kódokkal próbálták kinyitni, vagy egyszerűen besokall, és újraindul.
    Megoldás: ne tedd kijelzővel a combod felé, nem vicc, a fórumban ez az ötlet, meg valamilyen külső app használata, mert elfelejtették betenni azt az opciót, amit 10 éve minden touch screen telefon alapból tud.

    A kamera este egy karikatúra, nemhogy nem mérhető egy M20P-hez, vagy egy P30-hoz, egy S10e (amit most használok) felmossa, szétalázza, a föld alá döngöli, nem lehet egy lapon említeni a két telefon esti fotós képességeit, a vaku kiégeti az összes képet, egy elmosódott homályos pacatenger az összes zárt térben készült vakus kép, egyszerűen botrány.

    És a reklámok.
    Külön, külön, egyesével kapcsolgathatom ki az összes szart, ami akár a gyári file kezelőből, vagy a témaközpontból is simán előjön, van vagy féltucat hely amit egyesével ki kell iktatni, különben tele van vele a készülék, miközben az volt a kommunikáció, hogy az áremelés egyik oka a reklámok likvidálása legalább a rendszer szintű appokból, hát nem, a Mi8-ban is benne volt a Global romban, és erre nem lehet indok, hogy mert féláron megy a többi flagshippel szemben, megoldás, nyisd a bootloadert (3 hét) aztán Eu dev rom, köszi, valamikor az S3 környékén szórakoztam utoljára ilyesmikkel.

    A fényszenzor lusta, tűző napon mire feltekeri a fényerőt már régen letette aki hívott, mert a hívást nem tudom felvenni, hiszen nem látom az ikonokat, ez amúgy a Mi8-nak is problémája volt, na nem mintha a fényerő valami nagy trüváj lenne, ehhez képest egy 3 évvel ezelőtti S7Edge egy karácsonyfa.

    A support egyelőre egy rossz vicc, márciusi biztonsági csomag volt a telefonomon, kb június közepén, tettem volna föl a Global béta romot, de szóltak hogy felesleges, mert a béta heti/kétheti támogatását kinyírta a Xiaomi, "hogy a Global stabilra tudjanak koncentrálni".

    Úgy érzem a Xiaomival is elszaladt a ló, fossák a különféle hardvereket, amiknek a támogatását pont telibeszarják, legyen az akár egy flagship, és ez baj, a Mi8-ast imádtam, és majdnem egy évig nyúztam, ettől 3 hét után sikítva menekültem, mert hiába villámgyors, hiába szép a készülék, jó a videó, és nálam az akksiidőre sem volt panasz, a lényeg, a használhatóság, és a kamera (DXomark top 5-ben benne volt pár hónapja) egy taliga szart nem ér, és belátható időn belül kilátás sincs arra, hogy ezeket a hibákat javítanák.
    Még egyszer, nem vagyok Xiaomi hater, imádtam a Mi3-ast, a Note szériát, vagy a tavalyi Mi8-ast, de ez itt most egy összecsapott félkész szemét, ami egyszerűen nem méltó a Xiaomihoz, és ami miatt jogosan mennek a kínai szar c. jelzők.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák