Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wajk

    addikt

    válasz Gez02 #8986 üzenetére

    nem hiszem, hogy hardveres, inkább az Android batterystat fájlja kavarodhatott be kicsit, erre találták ki a Play-en is megtalálható Battery Calibrator appokat. Amik persze nem az akksihoz nyúlnak, hanem egyszerűen törlik a "/data/system/batterystats.bin" fájlt. Ezt te magad is megteheted.

    Célszerű abban a lépésben megtenni ha saját magad teszed amit ezek az appok is követnek:
    - töltsd fel a telefont 100%-ra (vagy a te esetedben ameddig felmegy) + hagyd 5 percig a töltőn legalább
    - használj Calibrator appot vagy töröld Root Explorer-el a "/data/system/batterystats.bin" fájlt
    - most húzd ki a töltőt
    - ha nem ugrik fel 100%-ra, akkor indítsd újra a telót.
    - használd a telót, hogy 10% alá csökkenjen a töltöttség
    - töltsd fel megint 100% (reméljük így már nálad is 100% lesz)
    - nem kell kalibrálni már, kész vagy.

    remélem segít, nem hinném, hogy ROM probléma lenne, mert hasonlót nem említettek userek és én sem tapasztaltam, de természetesen dobj fel más ROMot ha ez nem válik be, mert lehet már a flashelési procedúra is rendbevághatja, ki tudja ;)

    (#8993) coal56: én személy szerint nem preferálom az OTA csomagokat, olvastam már róla, hogy néha összekavarják a dolgokat, de 90%, hogy rendben lesz.

    Ha jól értem hivatalos, MIUI.com-os ROM-od van, innen letöltheted a legfrissebbet, a teljes csomagot.

    Amúgy a 4.2.14-es is dev ROM, csak jelzem, ami most van fent.

    "Nincs system2 és nem is tervezem."
    Van system2-d, még ROM is van rajta, csak maximum nem használod. ;)
    De nem is kell foglalkoznod vele, ha nem akarsz.

    Ezt az upgrade-et a:
    CWM - wipe cache & dalvik - install zip from sdcard - reboot
    lépésekkel fel tudom tenni?
    Elvileg ilyenkor nem fog elveszni semmi adat? Én ezt gondolom, de óvatos duhaj vagyok, és nem tenném újra az egészet.

    Ez így korrekt, annyi megjegyzésem van, hogy OTA-t még nem hallottam, hogy CWM-ből feltett valaki, de elvileg működhet, meg biztos szokták, de ezt így nem hallottam.

    Szóval a lépések korrektek, én annyit tennék, hogy a teljes ROM csomagot tenném fel az OTA helyett, amúgy egyetértek. :K

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

Új hozzászólás Aktív témák