Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RaZroX

    addikt

    #75

    Ha én autó helyett mehetek bkv-val vagy elektromos rollerrel, teljesen mindegy, hogy melyiket hagyom fel a kettő közül a másikért, az autót cserlétem másik közlekedési formára.

    A környezet tudatosságról amit írtál kicsit sem helytálló. Ha én elmegyek A-ból B-be busszal, az mitől környezet barátabb mint a roller ? Attól, hogy szennyezi a városon belül a levegőt ?
    A legtöbb busz dízel motoros, ömlik belőlük a fekete füst. Persze lehet mondani, hogy a villamos meg nem, de buszból sokkal több van és busszal többen utaznak mint villamossal.
    Ezzel ellentétben a roller kicsit sem szennyezi a város levegőjét (ahol az emberek élnek).
    Igen az előállítása káros a környezetre, de a rengeteg BKK/BKV által használt járművek rendszeres szervizelése, tankolása és maga a jármű előállítása is igen csak káros. Gondoljunk akár csak a rengeteg olajra amire szükség van hozzájuk. Nem mondom, hogy mindenki rollerezzen, (nem is lenne jó) és tudom, hogy egy busz nem egy embert visz hanem rengeteget, míg a roller egy személyes.

    A rossz felhasználás pedig a Lime felelőtlenségéből ered, ugyanis bárki használatba veheti, akinek van pénz a bankkártyáján és van okostelefonja. Mert ugye ezek nem saját eszközök, "erre nem kell úgy vigyázni". De hány olyat láttál aki saját rollerrel baromkodott az úttest közepén ? Szóval nem az eszközzel van a baj, hanem a szolgáltatással, ami elérhetővé teszik ezeket mindenki számára. Egyszerűen csak szigorítani kellene rajtuk, de akkor meg ugye esik a bevételük a kisebb felhasználás végett.

    A többi közlekedő emberre minden közlekedő ember káros, aki nem arra figyel amire kell, vagy hibát vét. Egy biciklis épp olyan veszélyes ha hülye, mint egy rolleres. De a fő út közepén rohangáló ember is ugyan ilyen kategóriába esik, vagy aki 110-zel megy 50-es táblánál kocsival. Szerintem járműtől függetlenül, mindenkinek kellene valamilyen egyszerűbb engedély, aki közúton akar közlekedni, vagy legalább a kresz ismerete.

    [ Szerkesztve ]

    This is the way

Új hozzászólás Aktív témák