Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Zozo0525 #136 üzenetére

    Tényleg érdekes, mert mindkettőnél - már ha az óra esetében is a telefon mért - a telefon adataiból jönnének a távolságértékek, ebbe az órának "nincs beleszólása". (Az óra csak kalkulál vele a többi mutató kiszámításához.)

    Mondjuk én is láttam már sok furcsaságot eddigi életemben, szóval csak különösnek tartom, de nem hihetetlennek.
    (Nálam az óra, miután párszor használtam gps-szel, utána gps nélkül, pusztán a lépésszámból is tudott ilyen pontossággal (sőt, ennél kicsit pontosabban) távolságot becsülni. Nálam 5 km-re (pont ennyi a munkahelyem és az otthonom közötti távolság gyalogosan, egy jól megszokott útvonalon haladva, amit minden hétköznap délután megteszek) ilyenkor tipikusan a 4,8-5,0 km sávban adott ki értéket. (A kisebb eltérések pedig szvsz ilyenkor nálam abból adódtak, hogy lámpás átkelőhöz közeledve milyen jelzést láttam, és ez alapján "totyorgós"/visszalassulós (kisebbet lépős) tempóra (hogy majd jó ütemben érjek oda) vagy ellenkezőleg, futásra (nagyobb lépéshosszal) váltottam-e.)

    Endure. In enduring, grow strong.

Új hozzászólás Aktív témák