Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz HaZse #305 üzenetére

    "Windows 8.1-ből nincs professional. Windows 8-ból viszont van"
    [link]

    "Ha elszáll az alaplapod, akkor a kulcs is érvényét veszíti."
    Szerintem nem, te a felhasználás jogát vetted meg, ami 1 gépre szól. Az alaplaphoz kötés csak egy technikai megoldás, de jogilag te a gépre, mint egységre kaptad a jogot. Olyan mint a rendszámtábla a kocsira.

    A bonyodalom abból adódik hogy nincs jogilag leszabályozva mit jelent a számítógép, mikortól számít másiknak. Erre az MS megoldása az hogy minél szűkebben határozza meg (alaplap), nekünk vásárlóknak viszont a minél szélesebb (nehogy már egy gyártói hiba miatt kelljen új oprendszert vennem). Előbb-utóbb szerintem szükséges lesz definiálni a számítógép fogalmát (nem technológiailag, hanem mint egység). De ugyanez lesz az embereknél is, már lassan minden szervet át lehet ültetni másvalakibe, hány műtét után számítasz új embernek (és kell új személyi)? És erre meg kéne válaszolni azt hogy mitől ember egy ember, ami évezredek óta senkinek nem sikerült. De a klónozások korában muszáj lesz.

    "De ez a sírás és az okoskodás (kiskapu keresés) tipikus Magyar szokás. Bezzeg som embernek telik Core i7-re és több giga ramra, a legújabb VGA-ra, de egy nyamvadt Windowst már nem vesznek meg, hanem inkább lewarezolják. "
    Szerintem warezről nem volt szó, csak legálisan vásároltról. Ha új videokártyát veszel, azért kapsz is valamit, amiben jobb mint az előző, nem azért fizetsz hogy ugyanaz maradjon mint előtte. Ez persze igaz lenne a win10 frissítésre is, ha nem ingyen adná a MS a régebbi rendszereihez. A problémázás azért van, mert akinek egybegépe van, nem cserél soha semmit benne, annak örökre ingyenes marad a frissítés, aki viszont épített géppel rendelkezik, annak - technikai okok miatt - egyszercsak elveszhet az ingyenessége. És szerintem joggal kérdezi meg hogy egy gyártói selejt miatt miért is vonják vissza tőle a már megszerzett jogot.

Új hozzászólás Aktív témák