Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #84490496

    törölt tag

    Érdekes kommentek.. :D.

    Win fanoknak: ha a felhasznaló(mondjuk én :) ) linuxot használ( nem véletlenul) akkor mi értelme van a winphone oprendszernek? Mi az "előnye"? Hozzáteszem: lányomnak lumia 820-at adtam,imádja is. 8 éves lesz aug 20-án . A pónis játékaira tökéletes...

  • #84490496

    törölt tag

    válasz aprokaroka87 #36 üzenetére

    Mint írtam : nem véletlenül használom a linuxot ;)
    Viszont ezek után szvsz mi értelme lenne használnom a winphone-t? Milyen app menne, ami nincs linux alatt és "must have" a telefonon?
    Pusztán érdekelne, hogy mivel tudna a winmobil platform meggyőzni..

  • #84490496

    törölt tag

    válasz szabitheboss #42 üzenetére

    Az universal win platformot hoztátok fel, mint fontos és jó tulajdonságot. Ez erősen megkérdőjelezhető, ha valaki alapból nem olyan rendszert használ pc-n. Ezek után mi marad még a win mobil platform tarsolyában? Ez lenne a kérdésem lényege. Btw: nem trollkodni szeretnék, hanem tényleg kiváncsi lennék logikus és ész érvekre...

    [ Szerkesztve ]

  • #84490496

    törölt tag

    válasz szabitheboss #47 üzenetére

    Hidd el, én sem érzelmi alap miatt adtam a 820-at a lányomnak. Mindenkinek más az elvárása minden téren. Én igyexem tiszteletben tartani mások álláspontját az adott hw ill sw tekintetében is. Pont az általad emlitett zártság miatt nincs nekem wp mobilom és mindjuk a szülői felügyelet egyszerű-nagyszerűsége miatt van winphone a lányomnak.

    Köszönöm, hogy próbálsz érvelni!! :R :R

  • #84490496

    törölt tag

    válasz redgreg #52 üzenetére

    Ugy latom,felreertettel. En ugy gondolom, hogy a win10 platform erosen halott ugy mobilon. A pc piacot meg sztem alapbol hagyd ki, mett az is zsugorodik, nem is kicsit.Konzolbol sem olyan jo a win, mint szeretne. Lehet, hogy ezeknek az okait kene atgondolniuk es akkor sikeresebb lehetne a mobil ag is.

    Tenyleg erdekel, hogy mire lehetne hasznalni a win mobilos rendszeret, mivel tudna mas platformon eloket meggyozni a valtasrol? Csak epp nem latok egy olyan okot sem, ami miatt rohannek.
    Cserebe tiszteletben tartom azokat, akik ezt a rendszert hasznaljak es nekik megfelel. Ez olyan nagy baj?

  • #84490496

    törölt tag

    válasz redgreg #58 üzenetére

    :D

    Mindenki ezzel az UWP "feature"-rel jön.Itt érkezünk vissza ugyanoda, ahonnan a kérdésem indult anno: Ha én nem windowst használok asztali gépen ( mint ahogy a cégemnél is a gépeken linux fut még az irodában is!), akkor az UWP "cuccot" kb felrúghatják a holdra, mert semmit nem ér.

    Mondj ezen kívül valamit, ami miatt érdemes lenne váltani a WP rendszerre, mert ez -önmagában- semmit nem ér.

    A többire: A linux rendszert tényleg sokkal kevesebb otthoni gépen találod, mint a windowst. Ellenben aki nem gémer és szeretne programozni, szereti a szabadságot és szereti használni az eszét, az nem windowst futtat. Kinek van kedve a mazoizmushoz? :)
    "Népszerű" a windows platform PC-n, ez igaz. Viszont ugyanaz a helyzet a windows-linux fronton, mint a WP -Android-IOS fronton.

    " Tudod a teljesítmény már nem nő annyira, hogy érdemes legyen cserélgetni... (értsd 95-ben az első családi gép 100 Mhz 16 Mb SD ram, az utca csodájára járt..."

    DX33-al kezdtem 1990-es években.. nem kell bemutatni.. Még korábban volt ZX Spetrumom, C16-om, Enterprise-om, C64-em, VTC-m.. sorolhatnám :)

    " Ahogy nem mellesleg a tablet piac is elérte a telítési görbét,"

    Mivel úgy járt, mint a WP: egy olyan ezközt akartak létrehozni, ami kiválthatja a telefon+laptop kombót.. Csak épp nem sikerült.Maradt kb 3 funkció,amire az emberek használják átlagban és kész.Nem a HW miatt lassul. Mint ahogy az asztali PC piac sem csupán a hardver miatt ( hogy szépen fejezzem ki magam :D )

    "Szóval ami az Intel AMD szempontjából a piac csökkenése, a Microsoft szempontjából messze nem az.."

    A Microsoft szempontjából valóban. Ők stagnálnak. Ráadásul ahogy a mobil részleggel bánnak, esik is a népszerűsége. A win10 felhasználóinak száma növekedhet, de nagyrészt az xp-ről átállók miatt "csupán".A kiábrándulók száma meg az- ismerőseim körében - egyre szaporodik.Vajon miért is?:)

    "UWP... Amit egy milliárdos piacra már megírnak. 1000 mobilra nem. Viszont UWP. Tudod asztali gépen is. És még mindig az asztali piacon dolgozik a cégek 99% "

    .. És még mindig: NEM.. A bérszámfejtésen használnak csak windowst nálunk és csupán azért, mert van egy szép cégünk: NAV. Az összes többi gépen linux fut ( a 86 %-án ubi...). Mivel célspecifikus szoftok futnak rajtuk. Nincs sok: kb minden tesztelőnknél van 2 db pc. 39 gyártósor, soronként 20-25 állomással. Kis üzem az Alpine.. sorry.. :D
    SMT részlegen a régi japó gépeket leszámítva ( DOS- on vannak) minden gép linuxos.. miért is? :D Az sem sok: 17 sor, soronként 15 pc.

    Sorolhatnám még,de sajna beértem a melóhelyre és dolgoznom kell... Azért köszi, hogy megpróbálsz Te is érvelni... :R :R

  • #84490496

    törölt tag

    válasz Pttypang #65 üzenetére

    Ezt tudom, nem is arra értettem, hanem az egységesített rendszerre .

    Félreértések elkerülése végett: látok pár dolgot a win mobil platformon ,ami sztem jó, csak épp túl sok a hiba és túl korlátoz(engem pl) olyan dolgokkal, ami miatt sztem nagyon nem lesz népszerű továbbra sem...

  • #84490496

    törölt tag

    Mindkettőtöknek válaszolnék, de telorol kisse bonyolultabb: a kérdésem lenyeget nem ertettetek meg: mi az, ami MEGGYOZ engem, hogy valtsak? Amiket felsoroltatok erveket, azok egy resze jogos. Asztali pc-k piacarol orakat lehetne vitazni, de sztem azt nem itt kene:) ( mellekesen: a ceges geppark boven tobb,mint 1000 gep es IGEN, tobb mint 90%an linux fut...).

    Az asztali gep-mobil rendszerkapcsolatot hoztatok fel elsodlegesen elonykent. Ez csak azoknak lehet elony,akik mindketton hasznaljak a rendszert. Akiket meg kene gyoznotok azok azon emberek csoportja,akik mas rendszert hasznalnak a telon, mint a pc-n. Itt bukik el az egesz. Nem veletlenul hasznal ak masik rendszert. Megha otthon win van a gepen,akkor is alma vagy droid van a telojukon es nagyon nagy szazalekban nem veletlenul.

    Mint mar irtam: elismerem, hogy vannak jo megoldasok a wp platformon. Csak epp nem alternativa a kicsit is tudatos vasarloknak es nagyon nem meggyozo a valtashoz!.

    Nem akartam/akarok flamelni... Itt meg foleg nem. Nem vagyok egyik tabor fanatikusa sem,pusztan probaltam ravilagitani vmire, amit sokan nem akarnak/szeretnenek tudomasul venni ( egyik "taborban" sem).

    Bocsi a helyesirasert, de melo kozben, kapkodva irok :D

    Ryooo: ha nem jon at, akkor sorry, de szted a lanyom miert kapott akkor 820-at, ha nem ismerem el? :)

    [ Szerkesztve ]

  • #84490496

    törölt tag

    válasz redgreg #72 üzenetére

    Ugaz, hogy 5 percen belul vagyok, de megengeded, hogy erre delutan 5 korul reagaljak? Akkor erek haza es pc-rol szeretnek valaszolni.. :R

  • #84490496

    törölt tag

    válasz Voloka #93 üzenetére

    Igazad van: a lányomnál él és virul a telefon..MERT MÁSRA HASZNÁLHATATLAN . Alap funkciókra jó csak. Tel, böngészés( már amikor épp nem lép ki exhas mindenféle üzenetekkel) esetleg egy kis játék ,amit egy 8 éves játszik. ENNÉL manapság több kell egy átlag felhasználónak.Jelzem: Stock 8.1 van a 820-on, ami a legutolsó build volt rá. 10-re nem frissítem.A tapasztalatokat a fórumokban elolvastam hozzá, ezért.

    Aki az alap dolgokra használja csak a telefonját, vagy pl az office kell neki a munkájához és a telójára is, annak jó csak ez a rendszer. Én pl rühellem az androidot a memória kezelése miatt, az miatt is, mert a stock rommal szinte egyetlen készülék sem használható úgy,ahogy kéne normális állapotban, előre telepített sz**rokkal tolják az arcomba a készülékeket a nagy nevek, holott sztem én jobban tudom, mire van nekem szükségem. Nézz meg egy IOS-t. Smooth... ok.. Alma gépekkel kompatibilis. Jó. Ellenben a kollégám 5S-e pl képtelen az MP3 normális kezelésére, ha nem itunes-ből másolom a telóra, vagy ha simán át akarom küldeni BT-n.

    Minden rendszerben vannak hibák. Mindenki úgy választ,ami neki a legkevésbé fájó. Ez -szerintem- nem jelenti azt, hogy nem kell elfogadni a másik rendszert szeretőket, hanem azt,hogy ismerjük el a hibáit a miénknek és próbáljuk meg közösen kijavítani. Akár a másik rendszerből átvett dolgokkal, ötletekkel.

    Hogy köcsög is legyek: Szerinted miért kérdeztem azt a legelején, hogy mivel lehet MEGGYŐZNI a váltásról? Azért, mert annyira hater vagyok? Bullshit..

    Max a szemellenzők miatt sokan nem látnak semmit....

Új hozzászólás Aktív témák