Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz #84490496 #35 üzenetére

    Most komolyan...
    te összemosod a kettő platformot?
    Pl Én Windows-t használok és akkor ne használjak a Androidot?

  • szabitheboss

    csendes tag

    válasz #84490496 #41 üzenetére

    Mondjuk ezt nem értem, az a lényege, ha valakinek van PC-je, akkor felesleges a telefon? Ennyi erővel nekem van tévém, akkor a hűtőszekrényt már eladhatom? :DD

  • szabitheboss

    csendes tag

    válasz #84490496 #45 üzenetére

    Mások nevében nem tudok nyilatkozni, mindenkinek joga van nem szeretni a WP-t. Számomra az a legfőbb előny, hogy minden platformon Win-t használok és a konkurens rendszerek nem tudják ilyen átfogóan ezt nyújtani, hogy mobil, tablet, PC meg konzol ugyanazzal a rendszerrel.
    A te esetedben, ha PC-n Linuxot használsz, akkor egy csúcskategóriás WP-nek (pl. 950) valóban nem sok haszna van egy hasonló árkategóriás Androiddal szemben.
    Viszont az olcsóbb kategóriában (pl. 640) nézve számomra előny a zárt rendszer egy hasonló alsó kategóriás Samsunggal szemben mondjuk. Csak mert előtte Androidot használtam, ahol a stabilitással gondok voltak, most 640-em van, éjjel-nappal be van kapcsolva és még egyszer sem fagyott le. Még az az előnye (hangsúlyozom számomra), hogy nem kellenek vírusírtók meg meghajtótisztítók, mert zárt, mint az iOS.
    Én csak kb. 110-120 appot használok mobilon, amelyek mind vannak WP-re is, az meg pont nem érdekel, hogy a világon mennyien használják. Aki rögtön szeretne olyan alkalmazást letölteni, aminek a megjelenéséről épp akkor olvasott, annak nyilván nem a Windows Mobile való.

  • redgreg

    tag

    válasz #84490496 #45 üzenetére

    Figyelj, az, hogy téged nem tud vele átcsábítani, nos nagy kaland. Bocs, ha ki kell ábrándítsalak, de egy 1,5 %-os rendszer nem fog számítani a Microsoft stratégiájában. A mobil appok szempontjából is lényegtelen. Ezért halott a wp. Csakhogy most win 10 van. Abból viszont az számít, hogy már most 15 %. Lehet nem mobilon "csak" PC-n. De ez is már közel 400 millió gép. Ami már piac. Amire már írnak appokat. Ami viszont mobilon is megjelenik. Jön hozzá a continuum ami miatt elvileg lehet, h continuum képes céges telefonok lesznek stb stb stb. Ugyanis a Microsoft hátországa még mindig gyak a teljes PC piac. Ami nem egy marginális izé...

    50: még mindig nincs WM10. Win10 van :) Az meg 0,8 % moibilon és 15 % PC-n. Egy masszívan, és gyorsan növekvő rendszer :P

    [ Szerkesztve ]

  • redgreg

    tag

    válasz #84490496 #56 üzenetére

    <<En ugy gondolom, hogy a win10 platform erosen halott ugy mobilon.>>>

    Akkor a linux is úgy globálisan...

    <<<A pc piacot meg sztem alapbol hagyd ki, mett az is zsugorodik, nem is kicsit.>>>>

    Ahogy nem mellesleg a tablet piac is elérte a telítési görbét, egy véges piacon nem tudsz végtelen számú eszközt eladni... Akinek tellett rá már van. Ahogy tablet is ehhez közeledik. Tudod a teljesítmény már nem nő annyira, hogy érdemes legyen cserélgetni... (értsd 95-ben az első családi gép 100 Mhz 16 Mb SD ram, az utca csodájára járt... 2000-ben már vicc volt. Csere. aztán újabb csere. Aztán 2004-ben a családi gép 2,4 Ghz volt 512 Mb DDR rammal. Az én első gépem 2007-ben már egy 3,2-es prescott proci volt. Ami 2012-ig szolgált. Amin fejlesztés csak egy Intel 2 magos proci volt egész ideig. És elég is volt)

    Szóval ami az Intel AMD szempontjából a piac csökkenése, a Microsoft szempontjából messze nem az...

    """Tenyleg erdekel, hogy mire lehetne hasznalni a win mobilos rendszeret, mivel tudna mas platformon eloket meggyozni a valtasrol?"""

    UWP... Amit egy milliárdos piacra már megírnak. 1000 mobilra nem. Viszont UWP. Tudod asztali gépen is. És még mindig az asztali piacon dolgozik a cégek 99% így az üzleti progikat még mindig oda írják. Mivel a Microsoft nyomja az UWP-t, ezért előbvb-utóbb lesz aki arra írja. Tadam!!!

  • Pttypang

    veterán

    válasz #84490496 #63 üzenetére

    Nem volt celjuk, hogy kivaltsak a mobillal az asztali gepet a wp eseteben. Az meg eleg messze van.

    Everybody lies.

  • redgreg

    tag

    válasz #84490496 #63 üzenetére

    """Ha én nem windowst használok asztali gépen ( mint ahogy a cégemnél is a gépeken linux fut még az irodában is!), akkor az UWP "cuccot" kb felrúghatják a holdra, mert semmit nem ér."""

    Ez remek, én meg mint írtam az összes linux disztró együtt sincs 2 %. Szóval szted, ha egy új win alapú featurerel meg akar a Microsoft szólítani egy piaci szegmenst akkor az a 80 %-nyi windows felhasználó vagy a nem egész 2 %-nyi linux felhasználó lesz?

    """"A linux rendszert tényleg sokkal kevesebb otthoni gépen találod, mint a windowst. Ellenben aki nem gémer és szeretne programozni, szereti a szabadságot és szereti használni az eszét, az nem windowst futtat. Kinek van kedve a mazoizmushoz?""""

    Hűűű erre most kedvem lett volna azt válaszolni, hogy aki nem appbuzi, és szeretne egy telefont csak használni az nem androidot futtat, kinek van kedve a mazoizmushoz? Csak mert két kb hasonló piaci részesedésű szegmensről beszélünk...
    De a helyzet az, hogy ez baromira nem igaz, mivel ha valami a piac 70-80%-át uralja, akkor ott masszívan jobb mint a többi versenyző. Mobil fronton az Android (az appok 99% app, olcsóság, ma már alsó közép kategóriában is csak bekapcsolod és használod) PC fronton a Windows (a programok 99%-a, szinte nem kell a driverekkel, beállításokkal szüttyögni, ma már alsó kategóriában is csak bekapcsolod és használod) És elárulok neked egy óriási titkot, az emberek 99%-a ha hazamegy nem picit programozni akar, és közel felétől ha megkérdezed milyen oprendszer van a gépén nem fogja tudni... Akkor miért is lenne mazochista, hogy linuxot használjon???

    """"Népszerű" a windows platform PC-n, ez igaz. Viszont ugyanaz a helyzet a windows-linux fronton, mint a WP -Android-IOS fronton."""

    A jobb rendszer uralja a piacot, miközben rajta kívül normális részedést csak a felső szegmens királya képes elérni?

    """A Microsoft szempontjából valóban. Ők stagnálnak. Ráadásul ahogy a mobil részleggel bánnak, esik is a népszerűsége. A win10 felhasználóinak száma növekedhet, de nagyrészt az xp-ről átállók miatt "csupán".A kiábrándulók száma meg az- ismerőseim körében - egyre szaporodik.Vajon miért is?"""

    Igen a Microsoft leginkább tartja a pozícióját, átalakítva az üzleti modelljét. De láthatóan működő modellre. A win10 felhasználók meg pont nem az xp-ről átálók közül kerülnek ki többségében... Ami meg a népszerűséget illeti. Amíg az almán kívül minden más rendszer statisztikai hibahatár, addig nyugodtan beszélhetünk arról, hogy népszerűsége töretlen. (és ez igaz az Androidra is mobil fronton)

    """És még mindig: NEM.. A bérszámfejtésen használnak csak windowst nálunk és csupán azért, mert van egy szép cégünk: NAV. Az összes többi gépen linux fut"""

    Még ha a világ leges-leges-leges-legnagyobb cége lennétek önmagatokban ugye érzed, hogy akkor is az 1% alatt lennétek... De van egy sejtésem, hogy a teljes gépparkotok nincs 1000 gép... Szóval még mindig DE. Amíg a cégek 99%.-a windowst használ arra fogják írni a programokat...

    És te egy 2%-os kisebbséget akarsz kivetíteni a teljes népességre...

  • Ryoo

    senior tag

    válasz #84490496 #63 üzenetére

    "Mindenki ezzel az UWP "feature"-rel jön.Itt érkezünk vissza ugyanoda, ahonnan a kérdésem indult anno: Ha én nem windowst használok asztali gépen ( mint ahogy a cégemnél is a gépeken linux fut még az irodában is!), akkor az UWP "cuccot" kb felrúghatják a holdra, mert semmit nem ér."

    Te és a céged ugyanakkora részesedéssel bírtok a világon, mint jelenleg a W10m részesedése. Durván a világon 1% használ otthon linuxot, és ezen emberek nagyrészének azért még pihen egy valamilyen verziójú windows is a gépén. Céges környezetben is igen elenyésző a linuxos gépek száma, szerverek fut leginkább linux, az, hogy a cégednél pont olyan szoftver van, az egy szerencsés/szerencsétlen véletlen, ez tipikusan a kivétel erősíti a szabályt effektus. Rengeteg kis cég van, ahol az átlag titkárnő elé raknál egy linuxot és csak pislogna, nem fogja tudni használni, és azt még mindig állítom, ahol szükség van szövegszerkesztőre és táblázatkezelőre ott sem alternatíva a linux, mert a doc fájlok még mindig nem ugyanúgy jelennek meg, mint akármelyik verziójú wordben, még egy word 2007 és 2013-ban készített doksi se ugyanolyan a másikban.

    Nem értem mit nem tudsz ezen megérteni, neked semmit nem ad, másoknak viszont igen, mivel a döntő többség windowst használ a számítógépén. Telefon téren maximum annyi előnye lehet számodra, hogy zárt rendszer, sokkal biztonságosabb, mint bármelyik android verzió. De ha azok az appok nincsenek meg a platformon, amiket napi rendszerességgel használsz, akkor értelem szerűen nem éri meg. Azt hangoztatod, hogy elfogadod, hogy másnak jó, de az írásaidból nem ez szűrődik le, azon kívül, hogy minden posztodban odaírod. Neked nem felel meg, másnak megfelel a fentebb leírtak alapján. Halkan megjegyezném, lassacskán már nekem se felel meg ilyen-olyan okok miatt, de semmiképp sem szeretném, ha eltűnne a rendszer, mert a két pólusú világ senkinek sem lenne jó.

    OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

  • Gabesz84

    őstag

    válasz #84490496 #76 üzenetére

    Te félreértettél valamit, az UWP nem csak annak jó aki PC-n windowst használ, az UWP mindenkinek jó, aki bárhol windows 10-et szeretne használni.
    Neked azért jó az UWP, mert megírják windowsra a következő my little pony appot UWP-ben, és ennek hála a lányod megkapja a Lumia 820-ra is, mert az is tudja futtatni.

    Téged nem az UWP fog meggyőzni, hogy Windows 10-es telefont vegyél. Igazából én sem tudom jelenleg mi győzhetne meg bárkit is, hogy Windows 10 Mobile-ra váltson. És itt a probléma szerintem, mert aki jelenleg használja az nehezen vált másra, mert egy nagyon jó rendszer, de a jelenlegi helyzetben nagyon kiábrándító az MS szerencsétlenkedése a mobil részleggel. Én is majdnem lecseréltem a 640-em egy 5X-re, de sajnos hozzájutottam egy 950XL-hez hasonló áron :D és megint elcsábultam... Lehet ez az utolsó Windowsos telóm...

  • brek666

    tag

    válasz #84490496 #94 üzenetére

    "Én pl rühellem az androidot a memória kezelése miatt, az miatt is, mert a stock rommal szinte egyetlen készülék sem használható úgy,ahogy kéne normális állapotban, előre telepített sz**rokkal tolják az arcomba a készülékeket a nagy nevek, holott sztem én jobban tudom, mire van nekem szükségem."

    Fejtsd már ki...
    Mi a baja memória kezeléssel?
    Stock rommal használhatatlan? Mesélj.,,G4 en az égvilágon semmi gond vele.
    Mert aztán a micro genyó nem tol az arcodba skype,office és a többi trágyája...---Androidnál letíltom mi nem kell aztán csá.

  • rbertkrl

    aktív tag

    válasz #84490496 #76 üzenetére

    Én csak annyit fűznék hozzá azokhoz a dolgokhoz amiket leírtál, hogy a w10m nem akar senkit sem meggyőzni. Legalábbis itt Európában nem észlelem a marketinget és a törekvést sem a mobil oprendszer irányába(talán nem véletlen van a folyamatos visszaállíthatósági lehetőség 8.1-re). De ha windowst használsz, akkor vegyél windowsos telefont, mert jól tudnak kommunikálni és egyre több fejlesztett funkció érhető el gép-mobil között. Egyre jobban hangolják egymásra a kettőt. Itt ez a lényeg. Nem az a kis réteg a lényeg aki linuxra, os x-re, androidra, stb. esküszik. Azoknak egyértelműen nem ezen a platformon a helye. De ha unja a droidot, vagy az ios betegségeit nyögi(amiből valljuk be azért a néhai bugokon kívül nem sok van) és szeretne kipróbálni más alternatívát, annak a MS az arcába tolja mi a harmadik lehetőség. Ezzel pedig semmi baj nincsen, mert verseny van. A kegyeinkért. Azzal, hogy folyamatosan próbálsz ezen kérdésedre választ kapni, morogva erre meg arra, meg kijelenteni, hogy "köszönöd az érvelést" már nem feltétlen egészséges önbizalom mértékének meglétére utal. Mindenki érvelt neked, mindenről, de mindíg újabb témát húzol elő, miközben Te "elfogadod" elméletileg ezt a rendszert is. Így tényleg nehéz érvelni a mondandót mellett/ellen, ha harítasz.

    Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

Új hozzászólás Aktív témák