Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanya

    nagyúr

    válasz Penge_4 #104 üzenetére

    Magyarul adócsalás. Értem, hogy nem úgy gondolod, de ettől még a bitcoin huszárok (bányászok) adót csalnak. Az ezzel kereskedők is, hacsak pénznek nem tekintjük a kriptovalutákat. Ekkor a kereskedelme adómentes. De a bányászata adóköteles tevékenység.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Penge_4 #104 üzenetére

    Ezt most légyszíves 3 sorban, mert ennyi időm nincs, éy nem is lesz.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • vg

    addikt

    válasz Penge_4 #104 üzenetére

    "Épeszű ember szerintem normális célokra szívesen adna a közösbe, amennyiben átlátható lenne, mire mennyi megy."

    A magyar költségvetés nyilvános, átlátható, te is megnézheted, áttanulmányozhatod mire megy el az adód, tételesen: [link]

    Minden mondat amit itt leírtál butaság. Bányász csak tovább, de azért ne felejtsd el adót utána majd fizetni, mert már azt is kell ám: [link] Ha tetszszik, ha nem.

  • updog

    senior tag

    válasz Penge_4 #104 üzenetére

    Ne vedd személyeskedésnek, többször végigolvastam amiket írtál, de van az a mondás hogy "amit nem tudsz elmondani egy 10 évesnek három mondatban, azt te sem érted igazán".

    Én nagyon próbálom értékelni, hogy megpróbálod elmagyarázni a nézeteidet, az ilyenek miatt változott sokat az én álláspontom is az elmúlt években, de elég zavaros amiket írsz, ami meg nagyjából érthető, az borzasztóan irreális és idealista, és remélem te sem hiszed el.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • KROK640

    veterán

    válasz Penge_4 #104 üzenetére

    Penge 4 #97 #98 #104 :
    Nagyon sokat írsz mindenféle dologról, és nem azt mondom, hogy baromság, de az egyetlen használható "érved" az, hogy talán az energia forradalom következhet be. De ez is csak feltételes mód, egyébként pedig ha mégis bekövetkezik, akkor is feltehetjük maginknak jogosan a kérdést, hogy megérte ezt az árat?

    Azonkívül te magad is azt csinálod amit oly sok bányász, hogy rögtön mutogatsz, hogy mennyi rossz dolog van a világban, élelmiszerpocsékolás, nem 100%-os kihasználtsággal felszálló repülők etc. De attól, hogy vannak más rossz dolgok is az életben, még nem szentesíti a cripto-t. Olyan mintha eltörnéd a karodat, utána azt mondanám, hogy akkor most eltöröm az ujjaidat is, mert már úgyis fáj a kezed, és akkor mindegy.

    Persze értem én, azért kardoskodsz mellette mert beletetted a sok pénzt, és most úgy vagy vele, hogy működnie kell, mert nem bukhatod el. Mert beálltál mögé. Ezért elnézed, elbagatelizálod vagy kimagyarázod minden káros hatását, csak legyen munka nélkül pénz, vagyis "ingyen ebéd". Pedig az nincs. A legnagyobb baj ezzel, hogy negatív értékteremtéssel akar pénzt teremteni, tehát mintha bemennék az étteremben, megenném a fogást amit rendeltem, és utána elvárnám, hogy a melléírt árat még az étterem fizesse ki nekem.

    Ezenkívül ez is csak arra jó, hogy szegény és gazdag között növelje a különbséget : Hiszen akinek van pénze 2-3-4-sok mai modern VGA-ra (itt darabonként 1-1 autó áráról beszélünk!) majd mindezt üzemeltetni is (megemelkedett villanyszámla, adott esetben a rig hűtése stb) az szerinmtem igazából nincs rászorulva ilyesmikre! Gondold el, akinek meg igazán jól jönne a pénz, annak egy VGA-ra sem telik!

    Ha legalább orvosi, meterológiai stb. kutatásokban használnák ezt az egészet akkor azt mondanám, hogy right, mert az emberiség előrehaladását szolgálja. De az, hogy kapzsi emberek terhelik vele a környezetet és a gazdaságot, csakhogy elméletben nagyobb vagyonuk legyen, na annak semmi értelme.

    Ez tulajdonképpen egy olyan MLM amin az is bukik aki nem száll be (környezetszennyezés és elborult VGA árak*). A rendszer felépítéséből adódóan nagyon-nagyon sokan hatalmasat fognak bukni és csak néhányan nyernek majd. Persze mindegyik szentül hiszi, hogy okosabb mint a többi és majd ő lesz az aki szakít... Innen tudom, hogy nagyon maximum is átlag esze lehet mindent egybevéve, hiszen az átlag emberekre jellemző, hogy az átlag 80%-ánál okosabbnak hiszi magát.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák