Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz baluka #37 üzenetére

    Szia,

    köszi a véleményt. Az a helyzet, hogy nem huszadrangú utcákról van szó. A budai hegyek között számos utca nem létezik (ott laktam 20 évig, nem ma került rá az aszfalt), de a leghajmeresztőbb az volt, amikor az M5 felett átvezető utca (Nagy Sándor József) tetején szólt, hogy nyomjak egy balost. Az meg két főút, azért nem mindegy.

    Most is megírtam, hogy el lehet létezni a TeleAtlas alapú cuccokkal is, de én pont kiélezett helyzetekben igénylem a navit, amikor nagyjából odatalálok magam is a környékre, de a pontos utca-házszám miatt kell a perfekt térkép.

    Megjegyzem, a TomTom a hannoveri szállásunkat úgy 500 méterrel arrébb jelezte a CeBIT-en, pedig egy igen nagy darab youth hotel volt.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz baluka #37 üzenetére

    "egy navi vásárlásnál számomra ignorálható, hogy egy bizonyos berendezés ill. szoftver csak abban jobb a másiktól, hogy néhány elhanyagolható utcával, úttal többet ismer egy bizonyos országban a - mondjuk - 42 közül"

    ha csak erről lenne szó...
    tegyük föl, h pl. Szegedre kell utaznod, a legalább 100 éves Szerb utcába - de a TeleAtlas nem is ismeri, szerinte nem is létezik ilyen nevű, mert összekeveri a vele párhuzamos Magyar utcával... :W
    (utcaszámokról így már ne is beszéljünk)

    márpedig egy navigáció elsődleges feladata a többség számára az, h pontosan odavezessen az úticélhoz, és ehhez alapfeltétel a használható térkép - amiben itthon a TeleAtlas sajnos tényleg a fasorban sincs, jogos a fikázás...

Új hozzászólás Aktív témák