Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baluka

    tag

    Ez már a sokadik navigációval foglalkozó cikk, teszt (akár PNA, PDA, okostelefon szintjén) a Mobilarénán, ahol a szerzők azzal kezdik, hogy a TeleAtlas térképeket használó progik (TomTom, Sygic) milyen sz@rok, mert Bp-n neadjisten nem találja meg egy hatodrangú földút és a Pista bácsi kapubejárójának kereszteződését...bezzeg az IGO (esetleg a Garmin) az ám az űbercsúcskirály, midenki vegye azt, aki mégis TomTom vagy Sygic párti, az sürgősen viszgáltassa magát a legközelebbi elmeklinikán...komolyan mondom, mintha az IGO gyártója a Mobilaréna kiemelt támogatói közé tartozna....
    Jómagam kibróbáltam nagyon sok alternatívát a teljesértékű autós navik kinálatából (TomTom, Sygic, Garmin, IGO2006, IGO 8, Mio Moov, Navigon, illetve a kocsim [link] beépített navigációját, ami a Navteq-től származik) és a térképek részletességét és pontosságát, aktualitását tekintve abszolút semmi hátrányát nem tapasztaltam a TeleAtlas térképeit használó berendezéseknek a TopMap-os cuccokkal szemben, sőt, Nyugat-Európa útjain a TeleAtlas bizonyult pontosabbnak , valamint Csehország, Szlovákia és Lengyelország útjain is.
    Az persze evidens, hogy MO-n a TopMap a nyerő, de egy navi vásárlásnál számomra ignorálható, hogy egy bizonyos berendezés ill. szoftver csak abban jobb a másiktól, hogy néhány elhanyagolható utcával, úttal többet ismer egy bizonyos országban a - mondjuk - 42 közül.
    Nekem sokkal fontosabb a bállítások részletessége, a testre szabhatóság (itt kifejezetten nem a skinekre gondolok...), az ésszerű és egyszerű használat és a megbízhatóság, ezen tényezők alapján pedig nekem legjobban Sygic és a TomTom jött be, bár a TomTom-nál a magyar nyelvű útvonalutasításokat bemondó női hang magyartalansága hajmeresztő (után menjen négyszáz méter... :) ). Ettől függetlenül természtesen elismerem, ha másnak nem jön be az általam preferált két szoftver, ízlések és pofonok különbözőek, én viszont nem írok egy erős látogatottsággal bíró szakmai weboldalra cikkeket, teszteket, így nem is próbálom befolyásolni az olvasókat (főleg az abszolút laikusokat) nem teljesen korrekt infókkal...ennyi...

Új hozzászólás Aktív témák