Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    A kedvenc zenéimet igyekeztem mindig beszerezni FLAC-ben. Nem azért, mert problémám lett volna a 320-as mp3-al, de már a tudat is zavart, hogy az bizony veszteséges és gondja van a magas tartomány precíz kódolásával. Nehezen leírható, de zenében a 20kHz feletti tartalom is befolyásolja, hogy végül milyennek érezzük a zenét, ezért szokás egy erősítőt is 20kHz sávszélesség fölé méretezni, jellemzően 100kHz-ig célszerű.

    Aztán most került hozzám egy régi, de jobbfajta lemezjátszó és beszereztem hozzá pár kedvenc albumomat lemezen is. Ugyanazokat a számokat meghallgatva (van hozzá saját építésű JLH végfokos erősítő méretes hangfalakkal meg Asus Xonar hangkártyával a gépben) bakelitról az a kellemes meglepetés ért, hogy minden máshogy szól, különösen a basszus lett jelentősen erőteljesebb, de az egész zene úgy általában teltebbnek, élőbbnek hat.
    Nyilván nehéz pontosan leírni mert erősen szubjektív az ember véleménye, de azt tudom javasolni, hogy akinek van rá lehetősége, adjon egy esélyt a bakelitnek. - meg is lepődtem, hogy tegnap a Mediamarktban egy új, bakelittel teli pultot fedeztem fel. :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Alabástrom #87 üzenetére

    Erősítőt fülre tesztelni csak minőségi hangfallal érdemes, de normál használatban fordított a helyzet, ott az erősítő a lánc legfontosabb eleme. Az átlagos, otthon fellelhető erősítők többsége kommersz cucc, nem hozzák ki egy hangfalból azt, amit tud.

    Az érdekes, hogy az ő esetükben nem hallottak különbséget 4 erősítő között, mert egy bizonyos szintig mindegyiknek van csak saját magára jellemző karakterisztikája, mind az amplitúdó, mind a fázismenet terén, azok pedig visszaköszönnek az erősített hangban.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Alabástrom #90 üzenetére

    Jah, világos.

    Amúgy Technicsből hallottam már gagyikat meg jót is. Volt egy "kis" Technics sztereó erősítőm, integrált végfokkal és olyan hőcsöves hűtéssel amit azóta sem láttam erősítőben, na az egyszerűen jobban szólt az átlagnál. Aztán később lett egy nagyobb, komolyabb Technics, de az erős visszalépés volt hangzásban, nem is maradt meg sokáig... Azóta meg már építem a cuccokat magamnak. :)

    Most a következő megálló egy rendes csöves rendszer lesz a lemezjátszómhoz, már nagyrészt össze is forrasztottam, már csak össze kellene raknom. - de lusta vagyok. :D

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #00137984 #102 üzenetére

    Denon, nekem meg olyanhoz volt szerencsém tőlük, aminek alig volt mély hangja, pedig nem volt öreg cucc. :) Az én Technicsem valamilyen kisebb cucc volt, de sajnos a típusára nem emlékszem.

    Cingáriusz: számtalan koncerten voltam már, ahol borzasztó volt a hangosítás. Jellemzően mindig csak a hangerő számított, akkor is, ha már nem bírta a cucc. Még az életben nem láttam olyat, hogy valaki emiatt szólt volna a hangosítós embereknek, hogy csináljanak valamit a helyzettel.
    Szóval az átlag népnek sajnos mindegy, hogy mit zenélsz és hogyan. :U

    A szemfülesebb emberek elve a hangosító pult környékére állnak egy koncertnél, mert ott van esély normálisabb hangzásra.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #00137984 #141 üzenetére

    Sima sztereó erősítőre értettem a Denonnál. A házimozi erősítőt zenére használni nem feltétlen tartom jó ötletnek (nekem is volt pl. Yamaha RX-V350, de nem igazán hozta a szintet minőség terén), egyrészt mert jellemzően kikerülhetetlen bennük a DSP, másrészt általában IC-s végfok (ami akár jó is lehet, ha jól tervezik meg) van bennük, harmadrészt a normál házimozi hangfalszett a szatellitekkel meg a mélynyomóval se igazán arra való, hogy zenét hallgass rajtuk.
    Én visszaálltam filmezésnél is a sztereó rendszerre. Mikor bejött az 5.1 korszak, én is összeraktam az 5.1-et, először "fadobozos genius" cuccal, majd később 3 komplett sztereó erősítő és méretes hangfalak használatával. Aztán bejöttek a 7.1-es filmek is és akkor mondom most mi van? Lesz 9.1 meg 11.1 is nemsokára? Szóval ott tartunk, hogy gyakorlatilag nincs olyan szoba, ahol értelmes módon el lehetne helyezni ennyi hangfalat, főleg ha normális méretűek. :)

    Cingáriusz: Jaja. Nekem amúgy az a bajom az átlag koncert hangosítással, hogy ha csak nem használsz valami füldugót (ami mondjuk nagyon jól ki tudja szűrni a torz mélyeket, ha rossz a hangosítás), akkor két nap fülzúgást kapsz eredményül. Nem tudom, hogy mi az a pont, amikor ilyenből maradandó problémája keletkezik az embernek. És ez nem szokta érdekelni az átlagos népeket a koncerteken.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz borix #152 üzenetére

    Hi-fi klubbot működtető volt tanárom (ahol mindent ők építettek) mondta, hogy van olyan drágább erősítő, ami kijelzi neked, hogyha nem jó "irányban" dugtad be a dugvillát és felcserélődött a fázis meg a nulla a tervezett bekötéshez képest. Majd hozzátette, hogyha ez számít az erősítőnek, akkor az egy rossz erősítő. :)

    A jel meg hangfal kábelek milyensége egy dolog, ők is ilyen 5cm vastag kábelt használtak a hangfalakhoz, de a tápkábelen rágózni az már kemény, mert akkor igazából ha csak nincs házi generátorod, Paksig vissza kellene bontani a kábelezést. :) Mondjuk vannak páran akik akksikról járatják a cuccukat otthon, de annak nem ez az oka.

    Hieronymus: javítani nem javíthatja, az fizikailag képtelenség, de a különböző harmonikusokra máshogy reagál a hallásod, van amitől kellemesebb lesz, van amitől rosszabb. Érdemes elmélyedni a "csöves hangzás" témában, remek példa. Persze jó, ha hallottál csöves dolgoz szólni élőben, mert addig csak elhiszem vagy nem hiszem amit leírnak.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz lezso6 #157 üzenetére

    Így van. Elég szép nagy torzítás számokat mutatna egy mérő egy átlagos csöves cuccnál, de ha leülsz hallgatni utána azt fogod mondani, hogy ebben van élet. Szokták mondani, hogy a félvezetős erősítő elvesz valamit a hangból, addig a csöves hozzátesz valamit. A biológiánk meg úgy alakult, hogy ez utóbbit kellemesnek érezzük, és végül is ez a célja az otthoni zenehallgatásnak, hogy elégedettek legyünk.

    Hieronymus: természetesen semmi értelme nem lenne. Ezt arra írtam, hogy van-e értelme kicserélni a tápkábelt az utolsó 1.5 méteren valami drágára.

    Amúgy nem szoktam meg a csöves hangzást, ahhoz túl fiatal vagyok. Viszont építettem magamnak egy OTL csöves fejes erősítőt meg egy PCL86 SE sztereó erősítőt mert kíváncsi voltam rá és azt kell mondjam, hogy igazán odavernek minőségben mindennek, amit eddig hallottam szólni. Mondom ezt úgy, hogy van épített JLH 70W tranyós erősítőm is és jelenleg azt hallgatom megelégedéssel.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Kisgépkezelő #208 üzenetére

    Nekem volt logout cikkem a témában, szerintem arra gondolsz. De örülök, hogy nem csak engem zavar ez a dolog. :)

    Dißnäëß: én csak azt tudom, hogy megvettem a Liwe Wire-t meg a Number of the beast-et a lemezkuckóban eredeti régi bakeliten és egyszerűen jobb volt hallgatni őket, mint ezek Flac-es, pc-s verzióját. Több ember aki hallotta nálam, ők is így vélekedtek róla.
    Ezen a ponton nem érdekel, hogy precíz-e vagy sem, mert az egésznek az a célja, hogy a zenehallgatás után elégedetten keljünk fel a székből.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz envagyok #672 üzenetére

    Az egész Audigy széria (mert mind ugyanazt a procit használta) jellemzője, hogy nem tudta a megadott paramétereket, legfeljebb csak bizonyos rikta esetekben, de az meg nem az átlagos felhasználás volt.
    A későbbi X-FI széria már ilyen szempontból normális volt, de ott meg a gyári driver "chrystalyzer" funkciója ölte meg a hangzást, mert nélküle elég lapos volt a kártya hangja, vele meg úgymond szépen szólt, csak nem az eredeti felvételt hallottad... Volt is valami váltás benne zene meg game mód között, tiszta agyrém.

    Normál / megfizethető árú PC-s hangkártyák közül talán csak az Asus Xonar kártyák tekinthetőek megfelelőnek erősítő meghajtására. (külső dac-ot most nem nézve)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz PuMbA #744 üzenetére

    Normális fejhallgató után agybadugós... :U Sigh, egy újabb jó embert vesztettünk. :K

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz PuMbA #753 üzenetére

    Én Audio-Technica M40X-et vettem magamnak 32k-ért a nagyon jó linearitása miatt, apám meg talált egy M30X-et jó állapotban 11k-ért használtan. Na ezekkel már lehet zenét hallgatni, már csak egy jó meghajtás kell nekik.

    Csináltam magamnak ehhez egy OTL csöves fejes erősítőt, amit egy USB-s hangkártya-DAC hajt meg. Ezzel már meg lehet küldeni minőségben a fejest. Emiatt vagyok azon a véleményen, hogy a részemről mindegy mit tud az új mp3 vagy az opus, ha van rá lehetőség akkor flac-et szerzek be az adott zenéből.
    Ma már nem jelent problémát a tárhely, így nem igazán látom értelmét bármi lossy formátumnak, ha az adott lejátszó eszköz tud flac-et...

    A melóhelyen meg van egy kis Creative E1 USB-s külső hangkártyám ami persze nem szól olyan jól mint a csöves, de nem is nyom 5 kilót és még így is jobb, mint kb. bármelyik alaplapi hangkártya, plusz van benne mikrofon meg line bemenete és aksi is, mindezt 10..12k körül, full jó vétel.

    A Shure fejesekhez még nem volt szerencsém, de esetleg nézz rá az M40X-re, mert azt viszont össze tudtam hasonlítani az egyik 120e körüli Bang and Olufsen fejessel meghajtva a csövesről és nem volt köztük érdemi különbség, az anyaghasználatot kivéve. Vagyis piszkosul jó az ár/érték aránya az M40X-nek.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz lezso6 #761 üzenetére

    A róla látott mérések nem támasztják alá a V karakterisztikát. Mély részen van némi kiemelése, de ez minden. https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/audio-technica/ath-m40x/

    PuMbA: emiatt nem vettem az M50X-et. Majd ha egyszer látok olyan Shure-t, akkor meghallgatom. :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz lezso6 #765 üzenetére

    M40X - "The headphone sounds better than it measures and has a (somewhat fatty and elevated) bass but no ‘warm’ sound. This is caused by the ‘dip’ between 200Hz and 1kHz. This gives voices a ‘clear’ sound and because the FR drops off above 2kHz there is no ‘shrill’ sound. The highs are ‘clear’ and soft but the ‘details’ (the part above 10kHz) is elevated too much but not annoyingly high. The overall sound is ‘good’ albeit a bit on the bassy side and the treble is smooth but a bit ‘artificial’. left, right"

    Egyébkén valóban, nem a lineáris kifejezést kellett volna használnom, hanem inkább a természetest. A lineáris az az M30X és M50X-hez képest volt valamelyik cikkben írva. Egyébkén jól hangzik az idézett elemzésből az a mondat, hogy jobban szól mint amilyen eredményeket a grafikon produkál. :D

    Egy ilyen Shure-t majd meghallgatok ha lesz rá lehetőségem valahol. :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz borix #801 üzenetére

    Nekem megvan az ACDC Powerage és az Iron Maiden Number of the beast albuma mind digitális FLAC, mind bakelit formátumban. Megvan hozzá a JLH 75W saját építésű végfok a szép méretes Pio erősítőben, ehhez méretes hangfalak társulnak és PC-s meghajtást egy Asus Xonar DX hangkari csinálja.
    A bakelit (ami sosem készült bakelitből) is erre a JLH erősítőre van kötve, szóval a körítés ugyanaz. Maga a lemezjátszó meg egy 80-as évekből származó, direkt hajtásos, linear tracking rendszerű nem bóvli cucc, de nem is egy drága valami.

    Mindkét verzió nagyon jól szól, de a bakelit verzió bizony egy kicsit élet telibbnek hat. Főleg a mély az, ami jobban emlékeztet arra, amit egy rendesen hangosított koncerten hallasz. Nehéz leírni szavakkal, de nincs köze a sznobsághoz, egyszerűen _szerintem_ egy kicsit jobb.

    Ez olyan, mint a csöves erősítő téma. Amíg valaki nem hallott normális csöves erősítőt szólni, addig hiába is olvas a csöves hangzásról, nem fogja tudni miről van szó.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz borix #809 üzenetére

    Van 3 saját lemezem, meg egy lejátszóm. A lemezek 3-4e forint körül mennek boltban és nyilván karcos példányért nem adunk pénzt... A lemezjátszó volt 10k, szóval nem egy extrém költséges hobbi...

    Időnk meg arra van amire szeretnénk fordítani, a költségeket nem tartom hihetetlen nagynak annak tükrében, hogy a 100+e forintos okostelefonokat is tucatjával veszi a nép, hogy jobban pörögjön rajta az aktuális nyomkodós játék.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz dabadab #811 üzenetére

    Az olyan mint a TV a Futuramaban... "nagyobb a felbontása mint a valóságnak" :))

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz borix #815 üzenetére

    Linkelheted nyugodtan a drága lemezeket, miközben beestem a lemezkuckóba és éppen ott virított egy gyűjteményből előkerült Iron Maiden lemez a pulton, amin nem láttál karcot. Kértek érte 3500Ft-ot védőtokkal... Kell egy kis szerencse az élethez. :)

    A 160k plusz átkebelezés egy használt lemezjátszónál meg bocs, de nem életszerű. Pénzből élek, így én a jó ár / érték arányra megyek rá, nem az übermensh+++ szintre. Hívd aminek akarod.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz borix #817 üzenetére

    Pár száz hozzászólás után minden topikban ez van. Ilyenkor jönnek a bújtatott véleménynyilvánítások meg hasonló dolgok a posztokban.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Donki Hóte #819 üzenetére

    Te sem jártál még a Pécsi Vásárban, az tuti!

    Amúgy nem tudom átjött-e, hogy nem mai példány, újkorában nem ennyibe került. Az új gyártású lemezjátszók árait én is láttam, kissé el vannak szállva, miközben kérdéses, hogy mit tudnak nyújtani annyi pénzért...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz PuMbA #871 üzenetére

    Ez azon is múlik, hogy mivel hajtod meg. Pl. a népszerű DAC-ok esetében több olyan kapcsolással is találkoztam (PCM17.. valami például), ahol már a dac kimenetén ott volt a szűrő 20kHz körülre méretezve, mert az IC a belső kialakítása miatt igényelte.

    Na egy ilyen kimenetre aztán hiába kötsz 24kHz-es hangfalat... Emiatt építettem a saját DAC-omat egy teljesen más IC köré, aminek nincs ilyen baja.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz lezso6 #879 üzenetére

    Én a Texas PC5102A dac-ot fogtam, erről mi a véleményed? 384kHz / 32bit módig mindent tud, a kimeneti szűrője meg 150kHz-re van állítva és nincs szüksége soros csatoló kondira. [link]

    Nálam a fejhallgató erősítőben ezt egy USB-s I2S "hangkártya" hajtja meg, a dac meg egy OTL csövest, aminek a színuszos sávszélessége valahol 300kHz felett van. (ez utóbbi mért adat, még az előző nyák verzióval, de azóta újraépítettem)

    Meg olyan raspberry PI feltétet is vettem amin ez a Texas dac van, egyből mehet majd rá külső erősítő, abból lesz az új lakásban a házi zene szerver, localhoston. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz lezso6 #888 üzenetére

    Jah, ez is "csak" sztereó I2S-es. Ha esetleg érdekel, átdobhatom az egész projektet, eagle-ben csináltam.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #71562240 #1014 üzenetére

    Te mit szedsz? :F

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz szaszlaci #1031 üzenetére

    foo_abx 2.0.6c report
    foobar2000 v1.5.1
    2020-02-15 13:15:58
    File A: FLAC.flac
    SHA1: a5c4ff7af7ea8f804812957b86f96805a4961c6f
    File B: OPUS 80kbps.opus
    SHA1: 41eebf6937272b539aad01a3775f6688dc5406cd
    Output:
    DS : Primary Sound Driver
    Crossfading: NO
    13:15:58 : Test started.
    13:23:54 : 00/01
    13:26:32 : 01/02
    13:43:06 : 02/03
    13:43:48 : 03/04
    13:46:06 : 03/05
    13:47:48 : 03/06
    13:48:54 : 03/07
    13:49:54 : 04/08
    13:50:15 : 04/09
    13:51:01 : 04/10
    13:51:30 : 05/11
    13:53:13 : 06/12
    13:53:53 : 06/13
    13:54:23 : 07/14
    13:54:39 : 07/15
    13:55:54 : 07/16
    13:55:54 : Test finished.
    ----------
    Total: 7/16
    p-value: 0.7728 (77.28%)
    -- signature --
    397102488f12a297727e2124c2258385ff2080f7

    Mondjuk Linux alatt csináltam ahol a foobar wine emulációval fut, így valszeg nem tökéletes a teszt végeredménye. Foobar helyett kellene egy rendes, multiplatform ABX progit nézni, nem akarok emiatt átbootolni Windowsra... Megnéztem 3 másik ABX teszt progit, de egyik se kezel lossy formátumokat...

    Szubjektív véleményem:
    Elég közel áll egymáshoz a két fájl, de van köztük egy minimális különbség. Fejhallgatóval hallgatva véleményem szerint egy kicsit a sztereó szímpad kevésbé jön létre az Opus-nál. Valamint a mély hangok ereje és a magasak lecsengése egy kicsit más, talán tompább.

    Ez a 3 említett különbség viszont eléggé elenyésző, átlagos cuccal hallgatva szerintem ki sem jönne.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    Toltam egy tesztet Windows alatt is. Kicsit nehéz volt, mert a Foobar nem nem támogat 192kHz feletti mintavételezést a kimenetnél, így egy ideig totóztam, hogy miért dobál hibakódokat, mikor minden más progi tud szólni...

    foo_abx 2.0.6c report
    foobar2000 v1.5.1
    2020-02-15 14:58:13
    File A: FLAC.flac
    SHA1: a5c4ff7af7ea8f804812957b86f96805a4961c6f
    File B: OPUS 80kbps.opus
    SHA1: 41eebf6937272b539aad01a3775f6688dc5406cd
    Output:
    DS : Fejhallgató (USB2.0 High-Speed True HD Audio)
    Crossfading: NO
    14:58:13 : Test started.
    14:59:02 : 01/01
    15:01:22 : 02/02
    15:02:42 : 02/03
    15:03:45 : 02/04
    15:04:26 : 03/05
    15:04:59 : 03/06
    15:05:30 : 04/07
    15:06:40 : 05/08
    15:07:31 : 06/09
    15:09:05 : 06/10
    15:09:05 : Test finished.
    ----------
    Total: 6/10
    p-value: 0.377 (37.7%)
    -- signature --
    8f11a96c3012b5903b175faa0570e0c66a044d25

    liszi70: arra, hogyha oda-vissza váltasz A-B között mikor énekel a faszi, akkor egy kicsit máshová hallod a térben, egy kicsit bejön középre, vagy visszamegy oldalra. Cskély az eltérés, kell hozzá fejhallgató, mert fejhallgatónál by default nincs keresztbe hangzás, így teljesen elszeparáldóik a két oldal.
    Az opus fájl alapján azt mondanám, hogy pont középen áll az énekes, szemben a mikrofonnal. A flac alapján meg azt, hogy talán egy kicsit ballra áll, nem pont középen.
    -De a fenti teszt is azt mutatja, hogy az eltérés marginális. Mindkét fájl teljesen élvezhető.

    Ettől függetlenül a magam részéről maradok a Flac-nél ha elérhető, mert a lossy vs. lossless téma az olyan, mint az alkohol mentes meg a rendes sör kérdése. Rendes ember nem ad pénzt mentes sörért, hiába ugyanolyan az íze. :N

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz benedekco #1036 üzenetére

    Számold bele, hogy most először csináltam ABX tesztet. Szerintem legalább 2-t rosszul pipáltam a 16-os körben...

    De próbáljátok ki, tegyetek fel a fejest, aztán mondjátok meg, hogy szerintetek igazam van-e.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz benedekco #1036 üzenetére

    Nagyon belefizozófiázól... Kár érte. Egyszerűen leírtam (próbáltam humorral, de neked nem jött át... - mondom ezt úgy, hogy egy pohár kv-nál nagyobb adag koffeinre már érzékeny vagyok), hogy ha van rá lehetőség, akkor nem fogok lossy zenét letölteni, mert miért tenném? A teszt szerint mindkettőt ugyanúgy tudom élvezni, de a lossy esetén mindig ott van az ember fejében, hogy akkor ez most vajon olyan jó mint egy nem lossy verzió? Egyszerűen tisztább, szárazabb érzés a flac. - ez a humoros megfogalmazás már csak átmegy? :)

    #1038 - nem azt írtam, hogy egyértelműen arréb lép két lépést. Azt írtam, hogy szerintem egy kicsit mintha balra kerülne a középpontól. Azt is írtam, hogy marginális a különbség. Ezek alapján ne várd el, hogy 100%-ot hozok a teszten. Én sem vagyok már 20 éves, valszeg az én hallásom se üti meg azt a szintet, ami ide kellene, mert annyira csekély az eltérés. Nekem csak van egy elég jó hangcuccom, ennyivel vagyok előrrébb az átlaghoz képest.

    De mondom, erről addig nincs értelme tovább beszélni, amíg nem teszitek fel a fejhallgatót.

    Jah és még egy kis megjegyzés a végére, az elektronikus zene az zaj. ;]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz lezso6 #1040 üzenetére

    Hát, szerintem ez a zene nem alkalmas erre. Konkrétan a részleteken érződik, hogy ezt program csinálta, a dob meg hasonló dolgok egyszerűen mosottak és kopypészteltek, amit az orbitális hangerő próbál meg elfedni.

    Egy The Kelly Family számot javaslok inkább, valamit a "Gold" c. albumukról. Eleve pokolian jól szól az album és ott vannak olyan finom hangszerek a zenében, amik alapján meg lehet mondani, hogy mi a jó és mi nem.

    Tulku: nekem itt elég egyforma volt mindkettő a 1040-ben.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz benedekco #1046 üzenetére

    Az elektromos gitárról levett jel utána átmegy egy csöves erősítőn és olyan szép torzítással, meleg felharmonikusokkal telik meg, hogy öröm hallgatni. :P Meg a hangfalba is elektromos jel megy be, szóval minden hangosított zene elektronikus zene... ;]

    Egyébként akkor még hozzáteszem, hogy mikor a faszi magasabb hangokon énekel, ott is véltem felfedezni némi eltérést, de ez is annyira marginális, hogy nem tudtam vele egyértelműen beazonosítani egyik vagy másik fájlt. Nevezheted belemagyarzásának, nálam az itteni hangcuccal ez a véleményem. Ezért is írtam, hogy szubjektív a véleményem, csak ez sem jött át úgy érzem.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz lezso6 #1044 üzenetére

    Megnézve a 1040-ben felrakott 2 fájlt, tényleg halkapbb az opus.


    Flac


    Opus

    Kérdés, normális, hogy az Opus így tömörít? Mert így nem csoda, hogy 100% ABX-et produkálsz. Amúgy válaszolva a kérdésedre, az a gond a "szubjektíve szar" zenével, hogy az agyad a felfedezett hibákra áll rá.

    arnyekxxx: csak egy vicces példa volt, szerinted nem tudom? :) Amúgy sokan használnak régi csöves cuccot gitárhoz ma is. Tudom, egy mai DSP-vel mindenféle hangzást elő lehet állítani, de ez sok régi zenészt nem győz meg.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz arnyekxxx #1052 üzenetére

    Nem, de olyankor szokás smylit rakni a kommentbe. :P :D

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz lezso6 #1054 üzenetére

    Azt értem, hogy alapból se jó a számod minősége, mindegy utána milyen formátumban hallgatod. Azzal van gond, hogy valami progi rakta össze és ez baromira hallatszik a dobon, hogy nem túl jó minőségű minták vannak benne beillesztve tucatjával.

    Ez miatt nehéz objektíven összehasonlítani a fájljaidat, mert a mosott, részlettelen zene elvonja a figyelmet.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz lezso6 #1067 üzenetére

    Közben rájöttem, hogy valami nálam nem oké. Véletlen a szokásos SMPlayer helyett VLC-vel halgattam meg a számodat és egészen máshogy szólt, VLC alatt precízen megjött minden részlet. Ilyennel még nem találkoztam. Pár napja raktam fel a rendszert, még nem konfigoltam be se bitmélységet se mintavételi frekit a dac-hoz, talán ezzel van valami gond...

    Ez meg érinthette az elsőnek posztolt mérésemet is... Egyébként Borix véleményét támogtom, amiket linkelt, azokkal lehet igazán minőséget tesztelni. A tieddel inkább a diszkófelszerelést bejáratni lehet jobban, mert nem igazán derül ki ezt hallgatva, hogy pl. kisebb hangerőn mit tud a cucc, mert nincs benne kis hagnerőn semmi. :)
    Gyors és ütős zenére csak említés szintjén, az én kedvencem a Motorhead Overkill c. száma, 5:50 intenzív zúzás tisztán hangszerekkel és énekkel, más zenekarnál se nagyon tudok ilyen példát mutatni. Szerintem ez az emberi zenélés határa, amit élőben még le lehet nyomni.

    Hieronymus: meghalgattam azt a DG számot, és valóban, egy kicsit kevésbé tolakodó mélyhanggal is elégedett lennék, de ahhoz a zenéhez még illik is ez az erős mély.

    Amúgy most összepárosítottam egy hagyományos Onkyo erősítőt egy pár nagyobb Magnat hangfallal a héten, az említett Kelly Family album számaival eléggé maszírozós mélyet csinálnak, azt szerintem nem keveselnéd. Úgy egyébként egyfaja etalonnak szoktam használni ezt a KF albumot, mert amin ez jól szól, azon minden más is.

    Frawly: én megnéztem 3-at is, de egyik se tudta az Opus-t, vagy úgy általában a lossy formátumokat. Többet nem találtam, úgyhogy feladtam. A többire meg a magyarázat a posztom elején van.

    arnyekxxx: mit mondjak erre? ;] Gonosz nézésű avatarod beír valami egysorost smájli nélkül. Jöjjünk rá belöle, hogy humorizálsz? :)
    Szegény avatarod olyan, mintha a South Park "Erdei karácsony" epizódjából került volna elő, az aranyos kisállatok közül, akik az antikrisztus eljövetelét akarták elérni. :D

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Frawly #1074 üzenetére

    Na haver is lenyomta tesztet, egy B&O H6 mark2 fejhallgatóval, ami 100e kategória. 50%-ot produkált. Ő is elműlt 30, bennünk van a hiba?

    lezso6: érdekes, beállítottam az elérhető legjobb resamplert Linux alatt, azóta az SMPlayer alatt is úgy szól a zenéd, mint VLC alatt. Amúgy ami nekem hiányzik az ilyen stílusú zenéből, az a rendes sztereó szímpad. Ahhoz mikrofon, meg térben különálló zenészek kellenének... Ez is egy ok, hogy codec teszt helyett inkább diszkó hangcucc tesztre való. - független attól, hogy nekem tetszik vagy sem ez a stílus. (nem mintha meg tudnám nevezni ezt a stílust ;] )

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz benedekco #1102 üzenetére

    No, megcsináltam két 30sec-es részletet a lentebb említett KF album két számáról. Itt vannak a fájlok, meg egy spektrumkép is róluk: [link]
    Az eredeti flac-eket csak daraboltam, majd a darabokból csináltam opus 80k-s tömörítést.

    Úgy a tizedére tömörít az opus, miközben még elég jól megmarad a lényeg, nem rossz teljesítmény! Ezzel a 2-2 fájllal olyan 7/10 körül találtam el abx-en. A számok egyes részein könnyebb volt kihallani eltérést, mint másokon.

    arnyekxxx: Blood Bunny... Én ehhez már öreg vagyok. :) Vérnyúl: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Hieronymus #1211 üzenetére

    33 évesen, Sound Blaster Creative-E1 külső hangkártya + régi Sony MDR-CD250 fejessel 15kHz körül van vége nálam, az fölött már ilyen pattogásokat hallani.

    Majd otthon megpróbálom a rendes fejessel meg a rendes fejes erősítővel. Nálad a 11-12kHz az egy kicsit gyanúsan alacsony. Nagypapámnak mértek ilyen hallást, de ő akkor már 80 felett volt. Azt a vizsgálatot anno én is megcsináltam neki otthon egy ilyen tone-generátor cuccal, pont ugyanazt mértem én is mint az orvosok.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz benedekco #1213 üzenetére

    Én most meghallgattam itthon is ugyanazt, a fasza fejesemen az épített erősítővel. Itt se hallok tovább, viszont 16k felett nem hallottam semmit, szóval az a pattogás az a másik cuccból jött. Az mondjuk nem csoda, mindössze 14k körül kapni az E1-et.

    Simán lehet, hogy a cuccod valamilyen korlátját hallottad vissza.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz benedekco #1218 üzenetére

    Nehéz megmondani a hangerőt, nem túl hangosra tettem, oda, ahol a 8-10k környéke még nem üti ki a fülemet.
    Amúgy ha feltekerem a hangerőt maxra, akkor 18-20kHz nél is hallok olyan magas hangokat, mint mikor a régi rádiót hangolod és sípol össze-vissza. Ez már mondjuk az online rendszer hibája.
    Ezt abból gondolom, hogy az itteni frekvencia generátor által letöltött wav fájlt lejátszva nincs ilyen jelenség, nagyobb hangerőn hallok is belőle valamit: https://www.wavtones.com/functiongenerator.php

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz benedekco #1221 üzenetére

    A wav verzióval is ez a helyzet?

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz benedekco #1228 üzenetére

    Szerintem jó. Hallásügyileg akkor jól jártál, pedig feltétlezem te is 30 körül vagy. Eddig egyik haverommal együtt 4 embert számolt, mi csak 16k-ig halljuk ezt. :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Kisgépkezelő #1232 üzenetére

    Igen, ezekben a fejhallgatókban jellemzően oldalanként egy darab, 40mm-es driver van, annak kellene a teljes hallható tartományt lesugároznia. Nyilván a membrán tehetetlensége és egyéb fizikai paraméterei miatt nem tudja teljes hangerővel kiadni a nagyon magas hangokat, ahogy mélyekben sem fog lemenni annyira.

    A gond az, hogy mérő mikrofon meg precíz EQ kellene hozzá, hogy be tudjunk állítani egy olyan meghajtást a fejeshez, amivel az egész tartomány nagyjából egységes hangerőn szól, úgy lehetne utána hallást vizsgálni, csak hát ehhez kinek van cucca?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #67032832 #1238 üzenetére

    Ebben az árkategóriában szerintem nem érdemes cserélned az AKG-t semmire, bőven jó. Jó meghajtással többet érsz el, mert annak a javulása egy ilyen belépő szintű fejhallgatónál is érezhető javulást tud okozni.

    A Philips mp3 lejátszódról nem tudunk semmit, annak az ápgrédje inkább érdekes lehet, mint fejhallgatóé. Ha az adott lejátszó tudja a flac-et és van is rá tárhely benne, akkor miért ne mehetne abból a zene? Hátrányod nem származhat belőle, csak előny, még ha marginális is. (btw igen, utcára kb. tökmindegy, de oda amúgy se javasolt zárt fejhallgató, mert elüt a busz)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #67032832 #1241 üzenetére

    Az ilyen EQ megoldásoknak annyira semmi értelme, mint ahogy anno a Winampban lévő EQ is csak ott volt és tologattuk a potikat mindenféle mögöttes tudás, vagy mérőfelszerelés nélkül. Az EQ-nak a célja az átviteli lánc amplitudómenet hibáinak kiegyenlítése lenne, de ehhez tudni kellene mérni a lesugárzott hangot, mert különben nincs mi alapján beállítani az EQ-t... Az ember füle minden, csak nem precíz mérőeszköz. :)

    Úgy általában egy ilyen auto EQ úgy tud működni, hogy a halkabb részeket amik jellemzően a mélyebb és a magasabb részen vannak, azt hangosabbá teszik, vagyis rátolva a "V" karakterisztikás kiemelést a jelre, csak a pillanatnyi jelnek megfelelően beállítva. Az ember meg úgy működik, hogy amit hangosabbnak hall, az jobban is tetszik neki...

    Neked el kell dönteni, hogy mit szeretnél. Ha ez az auto EQ dolog bejön, akkor használd úgy, de annak tudatában, hogy nem azt fogod hallani amit kellene. Legalább is nem úgy, ahogy kellene.

    A másik lehetőség, hogy kicsit többet áldozol rá, veszel egy normális, káros kiemelésektől mentes fejhallgatót ami sok évig kiszolgál és akkor azt valami normális forrásból járatod meg, mindenféle auto EQ nélkül. Ezen a ponton fog értelmet nyerni a flac is.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz szaszlaci #1253 üzenetére

    Igen, persze.

    A fejesnél meg arra gondoltam, hogy ne olyan fejhallgatót vegyen valaki, mint pl. a Beats by Dr. Dree basszmonszter szörnyetegei. Nyilván lineáris fejhalgatót se igen fogsz kapni, de némi keresés után találni normális, túlzott kiemelésektől mentes fejhallgatót is megfizethető áron.

    Bikau "csöves" hozzászólására meg annyit mondanék, hogy igaza van. Az a fajta csöves torzítás amit a cső + kimenő trafó visz bele a zenébe, az élővé teszi a zenét. Ezt hallani kell élőben ahhoz, hogy elhidd. Amíg csak olvas róla az ember, addig nincs miről beszélni. :)

    bikau: a hangfal az mi alapján készült? Anno én is építettem, sőt, tervezte, is a Tie-Small paraméterek alapján, de a végeredmény eléggé nem lett jó. Aztán random átépítettem nyitott dobozra és azóta jó, miközben a számítások szerint pont így nem kellene jónak lennie... 70%-ban ezotéria a hangfal tervezés. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz szaszlaci #1279 üzenetére

    Célprogit használtam a tervezésre, winisd vagy mi volt a neve, a Rádiotechnika újság mutatta be hogyan kell használni. A gond az, hogy akkoriban az ilyen Mnc Eclipse1 hangszóró szériát tudtam csak megfizetni ami csak annyival volt jobb a többi bóvlinál, hogy egyáltalán voltak T-S adatok megadva... Hogy aztán mennyire voltak valósak...

    Azóta nem terveztem több hangdobozt, az igazán jó hangdobozt amúgy is betonból kellene megcsinálni, nem fából. :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Elf #1281 üzenetére

    Aztán bedugják ezt a 4 millás kábelt abba az aljzatba, amiben már feketedik az öreg réz vezeték. :DDD

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz proci985 #1311 üzenetére

    A PC táp viszont (csak a fő alkatrészeket nézve) egy egyenirányító hídból és az azt követő 2 darab puffer elkóban létrejövő egyenfeszültségről működik, ebből állítja elő a többit, emiatt nagyrészt érzéketlen a hálózati zavarokra, vagy a jelalakra.
    A hálózati jelalak maga valóban nem valami szép és ráadásul függ a hálózaton lévő kapacitív és induktív terhelésektől, így pl. iskolai körülmények között mi is egy színusz generátort használtunk méréstechnika laborban, de az egy nagyobb valami volt az asztalba építve és képes volt leadni mindössze 60W-ot...

    Az erősítőknél se hallod ki, hogy mennyire nem emlékeztet a hálózati jelalak a színusz hullámra, mert szintén egyenirányítás és méretes pufferelés szolgáltatja a tápot a végfokoknak. Az viszont létezik, hogy az egész betápot megoldják pár nagyobb autó aksi használatával a fanatikus high-end rajongók és valóban, annál jobb minőségű tápot nem tudsz előállítani. Csak hát nem túl praktikus +- 48V-ot előállítani 12V autó aksikból... :D

    Visszatérve a PC tápokra, ott még egy rakás vezérlés, visszacsatolás meg minden elpkerül, mire előáll az a kb. 12 különbőz feszültség, amiről megy a géped. Egyrészt tökéletes tápegységet még nem csináltak, másrészt az OC sosem garantált és így utólag a fene se mondja meg miért volt instabilitási problémád.
    De biztos vagyok benne, hogyha megvennéd azt a 4 millás tápkábelt amit linkeltek lentebb, akkor nem lenne ilyen problémád. Na? Na? :D

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz szaszlaci #1320 üzenetére

    Jah, de ki tud ilyen dolgokat megmérni otthon? :D

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #71562240 #1385 üzenetére

    Nincs hangjel. Engedd el ezt a dolgot, mert csak még többen meg fogják kérdezni, hogy mit szedsz. :)

    Csomagkapcsolt rendszerről van szó. Csomagok vannak, amik ha megváltoznak, akkor egy pontig a kódolás tudja javítani (tökéletesen helyreállítani), azon túl meg eldobja a rendszer és újraküldi a forrás azt a csomagot. Vagy nem küldi újra, de akkor meg nem is lesz az egészből semmi a célállomáson.

    Fizikailag lehetetlen, hogy a sikeresen célba ért csomag különbözzön a feladott csomagtól. Ha nem így lenne, akkor most nem beszélgetnénk itt, mert nem lenne Internet se...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #71562240 #1390 üzenetére

    Uhh. Jól van, hívd hangjelnek azt a bithalmazt, ami az analóg hanghullám mintavételezett, digitális leképezése.

    Akkor most egy rövid mondatban (ami nem körmondat) válaszolj arra, hogy ha a "hangjel" átmegy csomagokként egy csomagkapcsolt rendszeren, mondjuk egyik PC-ről egy másikra mindenféle hálózati eszközön keresztül, akkor hogyan tudja azt befolyásolni az alátét a router alatt?

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák