Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz sicli #73 üzenetére

    vele sem feltétlenül lenne sokkal jobb, vagy csak más kompromisszumok árán, például nem engedne betenni néhány új funkciót.
    újabb és újabb funkciók az új ios (fő)verziók megjelenésével, amik okán több és több hibalehetőség adott.
    az ios 8-hoz képest fapados ios 6 emiatt kezelhetőbb volt adott szempontból - bár a javításokat nézve, ott is volt már bőven (al)verzió; link -, illetve akkor még kevesebb eszközre is kellett optimalizálni, de mostanra ez pláne megváltozott, aminek hozadéka van, sajnos negatív jellegű is.
    a 8.1.1 már nem kimondottan problémás.

    [ Szerkesztve ]

  • kali

    legenda

    válasz sicli #105 üzenetére

    nem csak marhaságok varázsolhatják el az embert, hasznos dolgokra, de akár munkára is használható a 5" és felette kijelző, és úgy már teljesen más megvilágításba kerül a nagy(obb) kijelző, és úgy már pont a kis méret lehet a kompromisszum...
    egy példát írok csak, ami engem érint; van az a fontos e-mail, amire azonnal, de legalábbis nagyon gyorsan válaszolni kell, ráadásul úgy, hogy sokszor a mellékletben szereplő képek alapján kell dönteni.
    pénzről van szó, így megtettem ezt az 5s használatával is - mert a mobiltelefon mindig nálam van, de az nem opció, hogy notit...stb mindig hurcolásszak magammal -, viszont előtte két 5" kijelzős telefonom volt, azokkal praktikusabb, jobban kezelhető volt a dolog, nem beszélve a jelenlegi 5.7" kijelzős telefonomról.
    járok továbbá routereket...stb beállítani, és akkor sem mindig viszem magammal a notit, végszükség esetén 4" kijelzővel is megcsináltam - már ha nem ac szabványról is volt szó, mert azt az 5s nem tudja -, de sokkal kényelmesebb most az 5.7" esetén.
    ér ennyi kompromisszumot, sőt, netezni sokkal jobb 5" és felette, mint a 4" kijelzőn.
    egy kézzel valóban sokkal egyszerűbben és jobban használható volt számomra is az 5s, mint a 5" és feletti kijelzős telefonok, de sokkal több érv és tartalom szól már a nagyobb kijelzők mellett, így ha valaki szélesebb körben kihasználja a telefonját, akkor több előnye származhat a nagyobb méretből, mint hátránya a kezelhetőség és hordozhatóság okán.
    érthető, ha valakinek elég a 4" és a hozzá társuló telefonos méret, az viszont nem, ha a nagyobb kijelzőn jobban használható tartalom kapcsán csak a facebook meg az ilyen marhaságok jutnak eszébe.
    androidos fronton pláne nincs 4" környékén jó csúcstelefon, 4.6" a minimum és a készülék mérete is meghaladja az 5s-ét, de wp és ios fronton is az már a helyzet, hogy a legjobb specifikációval a nagyobb készülék rendelkezik, így akaratlanul is rákényszerül az ember a nagyobb kijelzőre/készülékre, ha a legjobbat akarja.
    abban is szinte biztos vagyok, hogy ha az apple piacra is dob a későbbiekben a 6 és 6 plus mérete (kijelző és telefon mérete alapján is) alattit, azokban sem lesz adott minden jóság a nagyokhoz képest.

  • kali

    legenda

    válasz Cyberpunk #107 üzenetére

    nyilván, de arra próbáltam rávilágítani, hogy nem feltétlenül csak marhaságokat lehet csinálni a telefonnal, bár már az is erősen megkérdőjelezhető, hogy akár a facebook is marhaság, mivel elég sokrétű lett, sokan ott tartják akár a napi kapcsolatot is, amolyan sok az egyben lett.

    sicli; én nem ügyfelek tekintetében írtam, legalábbis nem direktben, vagyunk x fő egy csapatban, körlevélben jönnek különböző megkeresések, amiben vannak alkalmi munkalehetőségek meghatározott feltételekkel, illetve különböző megvásárolható cuccok is leírásokkal és képekkel - olyan műszaki termékek, amiknek a leírását és képét amúgy nem egyszerű megtalálni a neten, illetve egy típus többféle kialakítással...stb rendelkezik, így még a típus ismerete is kevés, kell hozzá a kép -, és bizony a reagálási sebességen múlik, hogy ki melyiket tudja megkaparintani magának annak függvényében, hogy milyen gyorsan csapott le rá, ha az számára épp megfelelt.
    én tiszteletben tartom a kis kijelzős és ahhoz kapcsolódó méretű telefont használókat - magam is tartoztam közéjük többször is, talán fogok is még, ha a sors úgy hozza -, de ők is tegyenek így az ellentáborral, és ne minősítsék az alapján, hogy miként használják a nagyobb méretű telefont, milyen tartalmakat fogyasztanak a készüléken, miként élik az életüket...stb.
    aki például engem lát, hogy a westend city center valamelyik kajálós helyén még kaja közben is a telefonomat pötykörészem, az arra is gondol, hogy valóban sürgős és épp sikerült lecsapni valamire, amiből anyagi hasznom származik, és néhány perc elteltével talán már késő lett volna? mert ilyen is van ám!
    van igény a kis telefonos méretre, de még inkább a nagy(obb)ra, amit az is bizonyít, hogy korábban is sokan pártoltak el csak emiatt az iphone használók táborából, illetve emiatt készült el az iphone 6 és 6 plus, és azok eladási számai is tükrözik a valóságot, illetve az igények arányát.

Új hozzászólás Aktív témák