Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • troviko

    senior tag

    válasz *Mukeey* #55 üzenetére

    Nagyon igaz, nagyon igaz, DE:

    Alapból ott indul, hogy nem csak az app store volt hulladék, hanem az OS kinézete és működési "logikája" (ill annak hiánya) is katasztrófa volt. Nem vitatom, hogy néhány embernek tetszhetett (a statisztikák alapján úgy 100-ból 1-nek), de egy ilyen OS-el kódolva volt a bukás.

    Aztán persze ott voltak a hangok, akik a "szemét TP fejlesztőket" hibáztatták, amiért nincs sok és minőségi app a store-ban, csak éppen az nem tűnt fel nekik, hogy az MS saját szolgáltatásai, appjai is jobbak voltak Androidon és IOS-en, mint WP-n. Tehát igazából fejleszteni sem lehetett rá.

    "A wp-re úgy fog a világ emlékezni pár év múlva,mint a mobilos oprendszerek Zune-jára" - lehet, hogy a világ így fog rá tekinteni, de az értelmesebb emberek pár óra használat után már a WP7 megjelenése környékén úgy tekintettek rá. Én már akkor tájt mondogattam, hogy ha nem változik valami radikálisan (már pedig hosszú évek alatt sem változott annyit a rendszer, amennyit kellett volna), akkor halálra van ítélve a rendszer.
    Persze nyilván le voltam hülyézve, ki voltam utálva a fórumokról, de végül kivétel nélkül mindenben nekem lett igazam. Az események pontosan úgy alakultak, ahogyan 5 évre előre megjósoltam. És ehhez nem kellett varázsgömb, meg misztika, sőt, még csak különösen jó elemzői készség, egyszerűen némi józan paraszti ész kellett, meg egy minimális projekciós készség. Mint mondtam, a bukás kódolva volt, már a kezdetekben.

    Amúgy én anno nagy WP hater voltam, de azért, mert alapvetően MS párti vagyok, és Windows felhasználó, és nem akartam, hogy a cég rossz irányba menjen. De rossz irányba ment, nagyon is, és még büszke is volt rá, sőt, ahogy te magad is mondtad, magasról sz@rtek a felhasználók véleményére, igényeire. Azt hitték, hogy ők is megtehetik azt, amit az Apple. De ők nem az Apple. Még ha a WP rettentő sokat lopott is az iPhone-ból. Csak sajnos nem azt a részt koppintották le, amiért az emberek imádják az Almás termékeket, hanem pont azt, amiért utálják. Szeretni valót pedig nem adtak mellé.
    Erre még fűzzük rá, hogy a fejlesztés is hihetetlenül lassan, és bénán ment, a legtöbb felhasználójukat cserben hagyták. WP7-8-10-es átállások, stb.

    Sok olyan hibát követtek el, amit max olyan környezetben lehet, ahol nincs konkurenciájuk. De ezen a piacon volt, méghozzá olyan konkurencia, ami fényévekkel jobb volt náluk, és jobban is fejlesztett.
    A WP kb. 3 éves hátránnyal indult a konkurenciához képest, de 10-nek érződött, és a WP éra végén ez a lemaradás 20 évre nőtt.

    Ezt ma egy kapitalista cég nem teheti meg. Nem indulhat ennyire versenyképtelenül, nem fejleszthet ilyen lassan, és főleg nem ignorálhatja a felhasználói igényeket.

    Egy kapitalista cégnek a felhasználó igényeket kell kielégítenie. Ha a felhasználók olyan biliárddákót akarnak, ami csillámpóni zenét játszik, és finggal töltött buborékokat fúj, akkor azt kell gyártani, és nem lehet nekik marsi talajmintavevőt gyártani. Ennyire egyszerű a kapitalizmus.
    Ezt nem vette észre az MS.

    https://www.oldtech.hu/

Új hozzászólás Aktív témák