Hirdetés

2018. december 19., szerda

Gyorskeresés

(#1) RetepNyaraB

RetepNyaraB
(PH! kedvence)

Mert a márkanévre mindenki emlékszik és (legalább is a csúcsmodell(ek)) nem okoztak csalódást. Valamint a support jelenleg példás, amit szintén alig pár gyártó mondhat el magáról.
Csak így tovább!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2) Zigur válasza RetepNyaraB (#1) üzenetére

Zigur
(senior tag)

Erről jut eszembe, illetve nem jut, hogy a Mircosoft féle Nokia telefonoknak mi is volt a neve...

(#3) altecsóka válasza Zigur (#2) üzenetére

altecsóka
(lelkes újonc)

blindóz zéfia.

(#4) turbulencia8 válasza Zigur (#2) üzenetére

turbulencia8
(PH! addikt)

Lumia.

(#5) Azie válasza Zigur (#2) üzenetére

Azie
(senior tag)

segítek: Microsoft volt rájuk írva. nem kell az arcoskodás. azok között is volt remek készülék, a 950 kamerája még most is odaveri a csingcsangokét meg a sziamiaút is. csak pistinek a csilliómag csillió-ká-felbontás meg csillió gigaram és az instagram a prió. ezt nem vette észre a ms és nem szolgálta ki ezt a debil szegmenst. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra // Eladó Black And Decker BEG110 Sarokcsiszoló

(#6) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Lesznek még előkelőbb helyen is. Jó telókat pakolgatnak le az asztalra. A 7 Plus az egyik kedvencem a telefonok között.

Azie, na a végén még kilyukadunk oda, hogy aki Lumiát használ, az az emberiség felett áll. Mondjuk lehet egy picit igaz is. :))

[ Szerkesztve ]

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#7) altecsóka

altecsóka
(lelkes újonc)

Nem azért a két hüanért de most is jókora kettőség jellemzi a HMD-féle Nokiát.
Zupport ide vagy oda a 2.1 mellett az egyesnek semmi létjogosultsága nincs,ráadásul x pénzért adja azt ami
x/3-at ér.
A 7plus azért már ott van ahol kell.
A Sirocco is jó az ára mellett is.
Azért ha lassan is,belejönnek... :)
halyreá!

(#8) 8Ball válasza janeszgol (#6) üzenetére

8Ball
(tag)

Nem érzem magam emberiség felett állónak, de köszi. ;]

Inkább olyan alap dolgok hogy DualSIM ÉS SD kártya egyszerre nehezen tejesül mostanában… (A meghámozós módszert nem számítom most ide.)

Illetve nem akarok iSheep( ;] ) lenni, az Android-tól meg sikítozós lábrázást kapok...

[ Szerkesztve ]

Haters gonna hate...

(#9) Roaming

Roaming
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Érhető. Egészen jó mobilokat gyártanak, az összeszerelési minőség külön jó, pl. a tavaly Nokia 6 nagyon erős 7, szinte lehetetlen meghajlítani. Valamint ott a Nokia 7 Plus, nagyon jó, erős közép-felső kategóriás mobil. Egyedül a 2;3;5 szériákkal van némi probléma, de majd csak sikerül kijavítani. :)

Áldott ünnepeket!

(#10) Giovan! válasza janeszgol (#6) üzenetére

Giovan!
(senior tag)

Több köze van egy Lumiának a régi Nokiákhoz, mint ezeknek a droidos gépeknek, csak szólok.

A katasztrófa tulajdonképpen tárgyiasult veszély.

(#11) Fred23

Fred23
(PH! kedvence)

A Sony a Tecno alatt van, de durva! :U

[ Szerkesztve ]

(#12) tomboy0013 válasza Azie (#5) üzenetére

tomboy0013
(PH! kedvence)

Egy normális frissítést képtelenek voltak az utolsó évükben összehozni... A W10M már a szánalom kategória volt. Miután a Nokia név eltüntet a telefonjaikról elindult a lejtmenet szoftver és hardver tekintetében is.

Őszintén szólva nem sok esélyt adtam a HMD-nek a Nokia telefonokkal de örülök, hogy ennyire jól fogadta a nép a telefonjaikat. Imádtam az első generációs Lumiákat és ezek eléggé azt idézik külsőben és még minőségibbek már a középkategóriában is. Egyedül az áruk az amin lehetne mérsékelni.

(#13) Kamikaze75

Kamikaze75
(kvázi-tag)

Főleg ha zeiss optikával jobban összehangolódnak akkor a Nokia újra régi fényében tündökölne kamera fronton,és akkor vakarhatja a fejét a samu és huawei

(#14) Azie válasza tomboy0013 (#12) üzenetére

Azie
(senior tag)

már csak egy oprendszert kéne alájuk rakni

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra // Eladó Black And Decker BEG110 Sarokcsiszoló

(#15) zolka95 válasza Azie (#5) üzenetére

zolka95
(senior tag)

Pont az instagramhoz kell a remek kamera. :D

Hát ja, a felbontáson kívül eléggé fontos a SoC és a RAM. Engem például nem érdekel, hogy a 950 kamerája odaveri a legtöbb telefonét stb. Pont nem használom a kamerát. Inkább az a lényeg hogy minél tovább kapjon frissítést a telefon és a vas bírja, hogy ne kelljen 1-2 évente cserélgetni, ami divat manapság.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#16) leviske válasza Fred23 (#11) üzenetére

leviske
(PH! nagyúr)

A HTC meg el is tűnt a listáról. Valahol meg is érdemlik.

(#13) Kamikaze75: A Huawei és Samsung megszorongatásához nem a Zeiss lencse kell. Nem a csúcs a készülékekből fogy a legtöbb. Ez alól az Apple az egyetlen kivétel.

[ Szerkesztve ]

(#17) #67417600

(törölt tag)

Vannak egész jó telefonjaik tiszta droiddal, de semmi kiemelkedő. Idén már igazán jöhetne a régóta emlegetett Nokia 9

(#18) hyperspace

hyperspace
(őstag)

A leszállított telefonok százalékos megoszlásából hasít ki ~kilencszeres hasábot, nem a piaci részesedésből. A piaci részesedés 2% körül van még (nagyjából).

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#19) Azie válasza zolka95 (#15) üzenetére

Azie
(senior tag)

hát igen, fontos a soc meg a ram, főleg ha a nem hardveroptimalizált hulladék OS-t erőből akarod működtetni :D

(#20) TTommi

TTommi
(senior tag)

Ez azert erdekes hir, mert maguk a keszulekek egyaltalan nem valami hiresen extra szuper ketyerek. Sot. De ezek szerint a Nokia nev ennyit er, ha androidot futtat. Nem semmi!

SXZ2 és SXZ5c

(#21) sunpower válasza Azie (#19) üzenetére

sunpower
(tag)

:)
Áprilisban múlt 3 éves a Lumia 830-am.
Szikra hibája nincs, pedig kevés RAM, szar SoC.........
Ja, és az akksi is kivehető. :DDD

(#22) csongi válasza Azie (#5) üzenetére

csongi
(PH! kedvence)

Ez is egy nezopont :).
Szerintem engem arcon kopott mikor a tavlati terveket felvazolva belehazudott a kepembe.
Nem sikerult egy ev alatt sikerre futtatni ? Akkor befejezzuk, aki meg vett MS telefont, igy jart:) Van ez igy! 200ezer Ft ugyan mar , ki lehet birni.

Nokia igy tovabb, kezdek kellemesen csalodni, es a kezdeti benazas talan kisimul, es eroteljes szereplo lesz ujra.

(#23) Fall-N válasza tomboy0013 (#12) üzenetére

Fall-N
(őstag)

Csak pár MS bérenc nyomta itt a hülyeséget, hogy soha nem lesz Androidos Nokia, meg hogy nem lesz népszerű. Érdekes módon nem jött be a jövőbe látás és ők is eltűntek a süllyesztőbe a fórumról. ;]

Ha így folytatják.lesz ez jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#24) pengwin válasza zolka95 (#15) üzenetére

pengwin
(PH! addikt)

Barátnőm Lumia 640 DS-e köszöni szépen, a mai napig példásan teszi a dolgát, 3+ éves okostelefon létére, pedig abban tényleg a minimális hardver van (1GB RAM, 8GB tárhely, 4 magos A53-as CPU).

Az ugyanilyan hardverrel szerelt céges készülékem (Lenovo A6000) még úgy is használhatatlanul lassú volt, hogy rengeteg háttérben futó Google alkalmazást letitottam.

Szóval nem kell annyira fikázni a Lumiákat, hosszabb távon sokkal inkább élhető megoldásnak számítottak pár éve, mint a hasonló árú androidos készülékek.

Üdv, pengwin "A belépőszint mindig ott van, ahol a fájdalomküszöbünk."

(#25) m1lan válasza sunpower (#21) üzenetére

m1lan
(senior tag)

Nem elég nagy hiba az operációs rendszer, ami fut rajta? ;]

Telekom HU | Honor 10 Phantom Blue

(#26) Roaming válasza m1lan (#25) üzenetére

Roaming
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Ezen nagyot nevettem :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Áldott ünnepeket!

(#27) atike

atike
(PH! nagyúr)

Nem meglepő. És nem igaz, hogy csak a név adja el, van nem egy nagyon jó ajánlatuk.

(#28) pauliboy23 válasza Fall-N (#23) üzenetére

pauliboy23
(fanatikus tag)

Nincs is androidos nokia. Ez egy androidos telefon licenszelt márkanévvel. 😏

[ Szerkesztve ]

| Welcome to Crystal Lake | Jason Voorhees |

(#29) EclipseGT válasza pengwin (#24) üzenetére

EclipseGT
(PH! addikt)

"Szóval nem kell annyira fikázni a Lumiákat, hosszabb távon sokkal inkább élhető megoldásnak számítottak pár éve"

Ja, azokkal aztán lehetett hosszú távra tervezni.
A WP7-es telók nem kapták meg a 8-at, csak mert.
A 10-nél is össze-vissza variáltak, aztán nagy nehezen kiizzadták pár telóra atom bugosan.
Utána meg szép lassan kihalt a store a rendszerrel együtt. :D

(#30) Pinky Demon

Pinky Demon
(PH! addikt)

A Nokiának az egyetlen esélye a Windows. Az android piac telített, ott már eltűnne a süllyesztőben.

(#31) Viktor0610 válasza Pinky Demon (#30) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Hahahahaha.

Remélem, csak vicceltél. :))

"Bármennyiért adják ezeket a gyenge kínai kacatokat, úgyse kell. Ebben nincs meg a jóságnak az a foka ami az Apple termékeiben megvan." - LOL :-DDD

(#32) atike válasza Viktor0610 (#31) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

...csak a smiley maradt le... :) Mármint a Windowsos "okfejtésről"... :DDD

(#33) #67417600 válasza atike (#32) üzenetére

(törölt tag)

Pedig egy jó Windows Mobile elférne a piacon, kár hogy szétcseszték...

(#34) enginev3.0

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Viszi a név, semmi meglepő

Persze a telefonok sem rosszak

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Xiaomi Mi 8

(#35) atosan válasza Azie (#19) üzenetére

atosan
(PH! addikt)

Ha a droidra érted, akkor megkérdezném hogy mikor használtad utoljára? Főleg natúrban?

(#36) tomboy0013 válasza #67417600 (#33) üzenetére

tomboy0013
(PH! kedvence)

Egy jó elférne, csak az volt a baj, hogy a Windows Mobile minden volt csak jó nem. Lumia 930-on, 640-en, 650-en és 950-en is katasztrófa volt az egész(ezeken használtam és teszteltem). Voltak jó rom-ok, de mindig volt egy újabb verzió ami kivégezte a viszonylag jól működő rendszert. Az app-okról meg inkább ne is beszéljünk. A WP8.1-ig szerethető volt a rendszer a korlátaival együtt. De a 10 adott egy fejlövést az egész koncepciónak.

[ Szerkesztve ]

(#37) #67417600 válasza tomboy0013 (#36) üzenetére

(törölt tag)

Persze, ezzel egyet is értek, megérett a pusztulásra, csak azt mondom hogy anno valamikor volt benne potenciál.

(#38) janeszgol válasza Giovan! (#10) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

És mitől lenne több közük? Azt elhiszem, hogy a tervezők között több eredeti figura volt, akik megtartották a szellemiséget. De ez csak az elején volt igaz (WP7, és a WP8 kezdeti készülékek), utána már nem.
De írd le kérlek, mire gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#39) sunpower válasza m1lan (#25) üzenetére

sunpower
(tag)

:)
Nekem a WP8 volt gázos (a 830 is azzal jött ki), kb. ugyanolyan katyvasz volt mint a droid.
Sokan fikázzák a WP10-et, de nekem nincs vele bajom. Mondjuk nem vagyok egy hard felhasználó. Telefonálás, sms, gps/térkép, pár fénykép, zenehallgatás, netezés...... ezekkel hibátlanul teszi a dolgát.
A több mint 3 év alatt talán kétszer fagyott ki.

Természetesen képben vagyok hogy kinyírták az egészet és kénytelen leszek droidra váltani. Céges telefonként van egy P9-es nálam, de annyira nem vagyok elájulva a rendszertől. Majd megszokom.
Más alternatíva meg nincs (a rohadt almát hagyjuk).

Természetesen én is drukkolok a Nokia név alatt kiadott új termékeknek, mert kezd jönni a minőség is

(#40) Giovan! válasza janeszgol (#38) üzenetére

Giovan!
(senior tag)

A mérnökök, a tervezők, a gyártósorok, minden, ami a Nokia mobilos üzletágához tartozott, a MS-hoz került a felvásárláskor. Az hogy egy nevesincs kínai gyár licenszeli magának egy halott, egykor patinás gyártó nevét, nem jelenti azt hogy ezzel a régi Nokiás csapatot is megkapták, mivel mint mondtam, az a MS-nál van (vagy volt).

Volt valami mobil OS koncepció ami az egykori MeeGo-ra épült, talán nekik volt a legtöbb közük az eredeti Nokia szellemiséghez, de az a projekt meg nem futott be, én sajnos már a nevére sem emlékszem.

A katasztrófa tulajdonképpen tárgyiasult veszély.

(#41) janeszgol válasza Giovan! (#40) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

De senki nem mondta, hogy ez a Nokia az a Nokia. Ez már a Lumia érában sem volt igaz, max a WP7-es készülékeknél.

[ Szerkesztve ]

(#42) Juhaszatti válasza Giovan! (#40) üzenetére

Juhaszatti
(senior tag)

Halott? A Nokia köszöni szépen jól van, jelenleg is az egyik legnagyobb cég a telekommunikációs szegmensben. Csak épp leválasztották magukról a veszteséges üzletágat, és a hálózatfejlesztésben és építésben hasítanak tovább.
A nevesincs kínai gyártó meg konkrétan az egyik legnagyobb gyártó a világon.
Nem csak az iPhoneokat gyártják de pl a Sonynak gyártanak PS4-eket, a Microsoftnak Xbox-okat, vagy pl Nintendokat is. Egyikkel kapcsolatban sem hallani minőségbeli problémákról. Pont ahogy az új Nokiak is teljesen rendben vannak. Egyébként a Sharp is az ő tulajdonuk.

(#43) Kamikaze75 válasza leviske (#16) üzenetére

Kamikaze75
(kvázi-tag)

Na de ha árban jobb lenne bár ezt én is kétlem a felső kategóriában....
Egyébként ha ugyanolyan strapabíró telókat épít a HMD mint anno a Nokia van esély a felső kategóriában
Nokia 9 nagyon várós!
Illetve Nokia 10 abszolút csúcs lesz,állítólag.......

[ Szerkesztve ]

(#44) Balzak83

Balzak83
(senior tag)

Nekem a Nokiáról mindeig az jut az eszembe, hogy mi lett volna, ha a Symbian 3 csak egy kicsit is előbb érkezett volna, mondjuk 6-8 hónappal korábban. Nagyon durván lekésték a hullámot, pedig nem lett volna az rossz. És ott még volt mögötte tartalom, jók voltak az appok. A C7-em nagyon szerettem, egy baromi jó telefon volt.

(#45) Bivaly26

Bivaly26
(újonc)

AndroidOne-nal jönnek 2 év garantált fejlesztések frissítések!Csábító lehet egyeseknek!Én Xiaomi RN5 használok több mint egy hónapja!Feleségem nokia párti volt mindig is.Most Lg g4c van neki de az lassan elavultnak számít nincs belső tárhely a frissítésre.De a Nokia x6 Eu: 6.1 plus jó választás lesz neki kisebb mint a RN5. Ugyanaz a gyors SD636 mint nekem!

(#46) #67417600 válasza Kamikaze75 (#43) üzenetére

(törölt tag)

Másfél éve pletykálják, hogy a Nokia 9 a csúcsok csúcsa lesz és most már aztán tényleg nagyon jön, legutóbb azt hiszem idén év elejére mondták (vagy csak odáig követtem :F ), vájunk még azzal a tízessel szerintem..

(#47) Hadrian

Hadrian
(tag)

Ne legyünk már ettől hanyatt esve. Azt látjuk csak, hogy kb egy évvel ezelőtt indultak és ahhoz képest idén Q2-ben mennyit szállítottak le. A köztes negyedévekben mennyit szállítottak? Jövő ilyenkor mennyit fognak szállítani? Földrészenként mennyit adtak el? Szép látványos számok, de ez alapján felesleges trónra emelni őket.

(#48) Hadrian válasza Juhaszatti (#42) üzenetére

Hadrian
(tag)

Olyan jól vannak, hogy azt is elbírta a büdzsé, hogy a Withings felvásárlást és a beindítandó healthcare üzletágat gyakorlatilag földbe állították és be is zárták, a márkanevet meg kiadták bérbe. A telefon is hasít, mert nem ők csinálják. A Navteq felvásárlása után csináltak belőle Here-t és csak kínlódtak vele. A telekomon kívül semmihez sem értenek igazán. VIszont a szabadalmak licenszelése jól hoz a konyhára.

[ Szerkesztve ]

(#49) Pinky Demon válasza Viktor0610 (#31) üzenetére

Pinky Demon
(PH! addikt)

Nem, csak ironizaltam azokon a fanboiokon, akik az Elop eraban ezzel a szoveggel jottek allandoan es nem lehetett meggyozni oket az ellenkezojerol. Persze akkor meg a "telitett" android piac olyan nevekkel volt telitve, mint pl az LG, Sony, HTC, Motorola, manapsag ehelyett mar olyanok vannak mint Oppo, Vivo, Xiaomi. Csupa olyan nev, akiknek valahogy megis sikerult betorni a "telitett" piacra. Az mar hab a tortan, hogy egy meggyalazott, tonkretett Nokia csak a nev altal ilyen eredmenyeket tud elerni most, mi lehetett volna akkor, amikor meg ereje teljeben teljes fenyeben all be az Android moge... Na mindegy, mint latjuk, csak windows-zal volt eselye....

[ Szerkesztve ]

(#50) Viktor0610 válasza Pinky Demon (#49) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Gyanús voltál ám te nekem?! :DDD

"Bármennyiért adják ezeket a gyenge kínai kacatokat, úgyse kell. Ebben nincs meg a jóságnak az a foka ami az Apple termékeiben megvan." - LOL :-DDD

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.