Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hwopapa

    tag

    válasz Just486 #78 üzenetére

    Nyilván, mivel nem is erre vonatkozott az egész hozzászólásom, csupán a vitaindító BKV-s példa miatti párhuzam miatt hoztam fel.

    Oh wait, nyilván te ezt jobban tudnád illusztrálni - miért is nem csinálod a nonszensz okoskodásod helyett? :R

  • Somatom

    veterán

    válasz Just486 #78 üzenetére

    Ahhoz, hogy hamisítványról beszéljünk, először azt kell meghatározzuk, hogy mitől lesz valami hamisítvány. Attól biztosan nem, hogy Te, vagy én azt mondjuk rá.

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Just486 #78 üzenetére

    "Én is boldogabb lennék hogyha valaki meg tudná magyarázni hogy a hamisítás / másolás miért nem nem jelent valódi poblémát."

    Hamisítás (azonos márkanév illegális használata), egyértelműen elítélendő, mert valószínűleg az eredeti tulajdonos sokat elkövetett azért, hogy az a márkanév ismert és elismert legyen, amin a hamis kétes minőségű termék nagyot ront.
    Másolás (eltérő márkanév, nagyon hasonló termék). Itt már nem érzem egyértelműnek, hogy mennyire elítélendő. Mindenki tisztában van vele, hogy egy másik cég termékéről van szó, tehát nem fogja rontani a másik márka presztízsét. De sok esetben meg rengeteg mérnöki munka van egy termék mögött. Viszont, ha egy termék népszerű, már-már monopól helyzetben van, akkor gyakran kötelezik a céget, hogy az adott fejlesztést relatív olcsón licenceljék bárkinek. Az, hogy ez mikor történik meg, tartalmaz elég sok szubjektív elemet.
    Konkrétan visszatérve a legóra, vegyes érzésem van. A legfőbb mérnöki munkát a gyártástechnológiában látom. Azt kénytelenek a másolók is kifejleszteni, tehát ők is belerakják a magukét. A fogyasztó meg majd eldönti, hogy a 99%-os minőségű kell, vagy jó a 80%-os is fele annyiért. Ha előáll a legó egy új alkatrésszel, akkor az ahhoz szükséges fröccsöntő szerszámot a másolónak is elő kell állítania, tehát ugyanazt a munkát neki is el kell végeznie. De itt előfordulhat már "visszamásolás" is, tehát a másoló jön elő egy egyedi kockával és a legó is felhasználja.
    Eddig a pontig teljesen problémamentesnek látom a másolást.
    Amikor lemásolnak egy konkrét készletet, az már kicsit neccesebb. Itt sem igazán érzem, hogy olyan hú de nagy munka lenne kitalálni, de egyértelműen ronthatja a másik cég nyereségességét. Szóval itt úgy gondolom, hogy amíg forgalomban van az eredeti is, addig nem lenne szabad másolni. Ha már nem elérhető az eredeti termék, akkor megjelenhetne az utángyártott is. (Persze ugyanúgy megfizetve a névhasználatot, ha olyan termékról van szó Pl. StarWars. Mert ha nem, akkor a hamisítás esete áll meg.)
    Lehet, hogy nem jól látom, de gondoltam megosztok egy szürke álláspontot a fekete és fehér mellé.

Új hozzászólás Aktív témák