Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tatala77

    tag

    válasz haxiboy #31 üzenetére

    Akkor kicsit off, de rávilágítok a problémára több odalról:
    - Kezdjük magán emberként, de informatikusként, itthon. Anno 2 éve, mikor akciós volt a Win8 ~14 euróért, ha beadtál egy XP/Win7 licenszt, én is beáldoztam az asszony régi notijának az XP licenszét, vettem egy SSD-t, azóta repül itthon a Win8.1 Pro, 100% megelégedettségemmel. Nem kell Win10 itthonra, mert a kémkedős dolgok, az automatikus frissítés kikapcsolhatatlansága (igen, még AZ IS idegesít, ha csak szkenneli a nyamvadt OS az MS szervereit frissítés után, és nem szedi le), a gyermekbetegségek, a régebbi harverek driver problémái mind mind idegesítenek, és egyszerűen sajnálom az időmet rosszabb esetben 3 OS telepítésére (W10 fel, W8 vissza, W8.1-re frissítve). Ez egy belőtt OS, megy még vagy 5 évig tuti. Arról nem is beszélve, hogy milyen az az OS, ami a megjelenése után ~ 3 hónappal már egy full SP1-t kap?? Minek? MIt hagytak ki belőle/mit kell ilyen gyorsan foltozni??

    - Céges szempontból (ez most 10k FELETTI desktop PC-t jelent, több, mint 200 egyedi fejlesztésű szoftverrel): most fejezzük be 95%-ra a Win átállást, és az XP írt programok portolását. El sem lehet képzelni, hogy ez mennyi összegbe kerül (új hw ezerszámra, PC, nyomtatók, szkennerek, stb..), új sw licenszek ezerszámra ( csak a Win7 + Office 2013 licensz 100 M feletti összeg!!), szóval itt, biztos nem lesz átállás....

    A SteamOS-ről pedig annyit, hogy itthon biztos nem cserélem le az op.rendszerem erre, a fentebbi okok miatt, nekem már az a "big screen mode" is visítós menekülős pánikot váltott ki :DDD ....

    [ Szerkesztve ]

    Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

Új hozzászólás Aktív témák