Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz arty #83 üzenetére

    Nem fordított logika, egyenes, csak tán nem emlékszel rá, hogy volt idő, mikor még az volt a mondás, hogy ha van egy közepes videokártyád(pl Geforce 7600GS), mikor kezd nem elég lenni a teljesítménye, vehetsz belőle még egyet olcsóbban/használtan, és akkor még egy jó ideig el lehet vele lenni, és anyagilag is jobban jöttél ki, mintha negyobbra/újabbra váltottál volna. Ugyanez volt érvényben pl a játékok egy részében a GF6600GT(akkoriban népkártya) és GF6800GT esetében, a két kicsi együtt pár játékban(pl Halo) eléggé elpáholta a 6800GT-t
    Akkoriban egy 6800GT árából(90e Ft) két 6600GT-t lehetett kapni...

    Ma már ez nem igaz, pl. két 3070 jóval többe kerül egy 3080-nál, és még a teljesítménykülönbség is nagyobbnak tűnik köztük, mint amit SLI-vel be lehetne hozni...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Tomcat

    őstag

    válasz arty #83 üzenetére

    Szerintem teljesen nyilvánvaló az AMD CF pozitív skálázódása. Érdemes megnézni a linkelt adatbázist. Ez alapján azt kijelenteni hogy hogy megbízhatatlan vagy hogy nem működik nem felel meg a valóságnak.

    AMD CF in Games

    Az igazsághoz hozzátartozik hogy a legtöbb kezdeti (0-day) kompatibilitási problémát az újabb AMD driver-ek mindig javították (a megjegyzésekben olvasható hogy melyik kiadás) és legvégső estben ha mégsem működött volna (pl. natív DX12) vagy negatív skálázódás volt tapasztalható akkor a driver egy kártyás működésre kapcsolt. Ez alig néhány címet jelent az elmúlt két évtized terméséből.

    Az érem másik oldala hogy soha életemben nem volt volt nVidia kártyám, így az SLI-ről nekem semmi személyes tapasztalatom nincs, azt viszont több helyen is olvastam hogy az nVidia SLI hatékonysága mindig is messze elmaradt az AMD CF-től.

    Tomcat

Új hozzászólás Aktív témák