Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cog777

    senior tag

    válasz #06658560 #748 üzenetére

    "1) Sosem szoftverfejlesztésről beszéltem, amikor szakmai dolgokat hoztam elő, pláne, hogy végig hangsúlyoztam is a gépészetet."

    Akkor ertheto miert nem talalkozott a velemenyunk. Viszont nem igazan lehet altalanossagban beszelni teruletekrol, szakmakrol. Szoftverfejlesztes teljesen mas. Gyakorlatilag minden teruleten mar ott van, kemia, biologia, elektronika, fizika stb. Arra celoztam korabban hogy keptelenseg minden teruletre felkesziteni a hallgatot ugy hogy gyakorlatban nem latja az elmelet hasznossagat raadasul nehany nem szorosan szoftverfejleszteshez kapcsolodo teruleten pl matek, elektronika stb "tultoljak" a profok az anyagot mikozben szoftverfejesztes kevesbe kap hangsulyt. Ez az eltolodott arany ellenben nem jo.

    "2) A topikban a lakáskérdéshez és a szakmai elméleti tudás fontosságához szóltam hozzá. Programozási szakmai kérdésekhez, karrierhez nem."
    Ezt ertem viszont mint emlitettem, szakmai elmelethez mennyire tartoznak a fent emlitett matek, fizika, elektronika? Ezen kivul az IT vilaga hihetetlen gyorsan valtozik nem lehet teljesen felkesziteni a hallgatot mindenre, es sajnos a tanarokat sem ilyen gyorsan. Stabil alapokat lehet adni, valamelyest kovetni a trendeket de kb ennyi. Majd a cegnel az adott szituacioban megtanulja. Legalabbis ez van kulfoldon es pont ez a problema M.o.-n hogy a cegek nem akarak egy fikarcnyit sem penzt aldozni tanitani az odakerulo uj dolgozot ellenben elvarjak hogy penge legyel 5-7 dologbol.

    HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

Új hozzászólás Aktív témák