Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haddent

    addikt

    Mégis kinek fáj az hogy van 16 Gb -os is? Kit érdekel? Kényszerítenek bárkit, hogy csakis azt vegyék..? Jó, talán az árazás a háttértárral eggyel lejjeb kúszik most, de kb ennyi.

  • haddent

    addikt

    válasz Dr. Akula #38 üzenetére

    Már nem azért, de miért kell "kereskedőtől" venni? Ott van 3 nagy szolgáltató, ott van az Apple.hu. Kell ennél több? Ja hogy fél áron meg Áfa nélkül okosban kéne és még válogatunk is..?
    Értem én hogy piszok drága és jogos, hogy túlárazottak, de akkor mondjuk ki azt, hogy a csúcskészülékek túl drágák. Ne azt, hogy rossz, hogy van kis háttértárral is..

    Oliverda téged sem értelek.. ezt már kész tényként kezeljük, hogy minden iphone (/más telefon is) kötelezően kiszivárog mindig? :DDD

  • haddent

    addikt

    válasz Oliverda #56 üzenetére

    Világos, hogy szándékos egy jó része. De azért attól még, hogy eddig nincs kiszivárgott infó azért hivatalos ne zárjunk már ki semmit :DDD

    Dr. Akula nem értem miről beszélsz. Iphonokra 1 év gari van. Ha nem jó a szolgáltató (amit megértek), akkor Apple.hu ott a hivatalos "kereskedő". Ennél mi kell jobb? Névreszóló számla ingyenes kiszállítás, bármelyik háttértárral raktárról mindig kb. kivéve első hetekben.

    janeszgol a memória és a kamera felbontása üres számok. Semmit nem mond. A memória minek ha ennyiből is megoldják, mert értelmes nyelven programoznak értelmes fejlesztők. A kamera meg rendes obi nélkül mit akarunk dobálózni a számokkal?

    [ Szerkesztve ]

  • haddent

    addikt

    válasz Dr. Akula #69 üzenetére

    Semmi, mondom, érthető, ha a szolgáltatót valaki ki akarja kerülni. De ettől függetlenül a "sarki nepper" árai miatt és készlethiánya miatt biztos nem fogom elítélni sem az Applet sem a Samut. E két gyártónak pont vannak bemutatóboltjai / honlapja ahol lehet rendelni ,egyenes a gyártótól, márkaboltból, függetlenül, mindenhol azonos áron.
    Ha ez alá megy valahogy a nepper gyerek , akkor valamit mégis "bugázott" :DDD Persze ez tök mellékes és engem sem érdekelne, de azért formális keretek közt ne ezt tekintsük már a mérvadónak talán.. Ez inkább olyan "adódó pillanatnyi üzlet/lehetőség".

  • haddent

    addikt

    válasz Dr. Akula #76 üzenetére

    Nem érted mire gondolok. A Samu/Apple esetében pont vannak márkaboltok / bemutatótermek / hivatalos honlap ahonnan lehet rendelni /venni egyenesen a gyártótól készülékeket az eredeti áron. Ennél kevesebbet nyerészkedni szerintem lehetetlen, csak mókolással. Ami mondom, nem baj, jól tud jönni az embernek, de nem lehet erre számítani, hogy stabilan mindig adódig a lehetőség.
    A szolgáltató az rendben van, gagyi és drága, egyetértünk, azért mint legutolsó lehetőség még él.

    Az is világos, hogy így sok áttételen miért is jó, hogy nem lesz 16GB csak nagyobb verzió. Egyetértünk ebben is.
    Én csak azt nem értem továbbra sem, és itt most áttérek csak az Apple-re végülis arról szól a cikk, hogy miért baj ha van kicsi is? Ott az Apple.hu, onnan aztán azt rendel bárki amit akar akár gravíroztatva is a gyártótól egyenest. Nem szolgáltató, gyártó!

    Keem1 hát annyiban lehet azért reménykedni, hogy az ársávok megmaradnak, magyarán a 16GB áráért kapod most a 32GB -ot. De itt sokaknak nem emiatt nem tetszik a lépés, hanem mert amúgysem beszerezhető a nagyobb (?)

  • haddent

    addikt

    válasz brumi1024 #113 üzenetére

    Főleg, hogy abba az irányba tartunk, hogy minden fel a felhőbe, teljesen globális olcsó (ingyen) 3G sőt LTE és mindenki boldog. Ez kicsit rémisztő is mert miért tárolgassa és lássa a szolgáltató a cuccomat, de ugyanakkor a legkényelmesebb és praktikusabb dolog amit évtizedek óta kitaláltak szvsz. Akinek nincs mit rejtegetni annak baromi jó / a rejtegetni valót tartsa offline.
    Én már még arra is lusta vagyok hogy a Google Music Unlimited előfizu mellett lerántsam offlineba az albumokat.. minek? Telenoros vagyok, nem is a legjobb/leggyorsabb szolgáltató mobilnettel, és mégis, még túllépett keret, vagyis lassítás után is simán tudom streamelni a zenéket jó minőségben, max. 5 másodpercet várni kell az elején amíg kicsit pufferel.
    Pedig tölhetnék amit akarok, 128gb -os telefon, a szó legszorosabb értelmében több hely van a telefonomon mint a pc -men, amiben ugyanis csakugyan 128gb -os ssd van, csak abból a gyártás miatt / ubuntu után jó ha marad 100gb :C :DDD
    De épp volt erről is egy hír / topik nem rég, vannak akik zabálják a helyet és kell nekik a 2 terrás SSD meg a 20 terrás hdd, van -mint én-, aki meg 120 gigán el van évekig, az is csak azért kell hogy szigorúan átmenetileg elférjen 1-1 letöltött 1080p 3D film, mert amúgy helyigényem az akkora mint amekkora a projekt amit épp programozok általában 2 megabyte :DDD

  • haddent

    addikt

    válasz Lirion #116 üzenetére

    A kézikonzolok is egérmozik, pontosan. De elfelejted, hogy azoknak legalább a kijelzőjük dedikált és van külön rendes kontroller, a telefonnak meg nincs rendes fizikai gombjai és joystickja, valamitn ráadásul a virtuális is a képernyőből vesz el..

  • haddent

    addikt

    válasz catroot #165 üzenetére

    Ha neki úgy jó és megérte akkor egészségére. Csak az a tapasztalat, hogy sokan ennek analógiáján élnek minden értelemben mert a képmutatás nagy úr ám ;)

  • haddent

    addikt

    válasz Emtra #170 üzenetére

    Manapság már vannak jó droidok, de i5 idejében is voltak már. Néha elcsábulnék én is, de számomra, mivel szakmabeli vagyok/leszek, borzalmas visszataszító az a szintű erőforrás pazarlás amit a droid művel és irtó vonzó amit az iOS -sel kihoznak egy gyengusz prociból meg nettó 1 giga ramból :Y

  • haddent

    addikt

    válasz alkatraz3000 #173 üzenetére

    Félreértettél, i6 -om van és marad is és szeretem, tud mindent amit a 8 magos csodák 4 giga rammal. Épp ezt szeretem benne. 2 magos, még az architektúra is azonos (ARM), még az órajel is alacsonyabb, és 1gb ram összvissz. és ugyanazt tudja, csak stabilabban :B
    Hát itt köszön be a hellószia "-O3" kapcsoló ;]

  • haddent

    addikt

    válasz #79335424 #175 üzenetére

    Fizikához semmi köze, a programozáshoz viszont annál több. Nyilván nem tartja konkrétan a ram -ban a lapokat az 1 gigából mint te a 3 gigából, de ettől függetlenül pont olyan röccenés mentesen (vagy mondhatnám jobban, tudom miről beszélek, volt fél évig Xperia Z2 -öm Snapi 801 és 3gb ram, nem szardarab!).

    késsőbi hsz.-re: "Az vitathatatlan, hogy az egy gyártó, egy rendszer, kevés hardver miatt az Apple, optimalizálás terén hatalmas előnyben volt. Azért írom múltidőben, mert ez az előny csak addig érezhető a felhasználásban, ameddig a hardverelemek ár/érték aránya nem teszi lehetővé, hogy egy kevésbé optimalizált rendszer "vassal" pótolja a veszteséget. "

    Akkor miről beszélünk? Felhasználó (ma már....) ugyanazt látja a 20 ezredik magasságú szinten: megy azt kész. Emögött viszont 2 megoldás rejlik: egy agyonoptimalizált maxra kihasznált és kiismert, konkrétan a szoftver alá "hajlígatott" hardveresen is optimalizált saját soc vs egy oprendszer amit eredetileg kb hűtőgépekre terveztek nem játékgép/okostelefonokra és évekig valami hihetetlen jáva kódos dalvik vm -es gányból dolgozott. Csodálkozunk még, hogy melyik szokta összeszarni magát? Nem.

    batai15 kiemelik ami jól jön nekik, kussolnak arról ami hülyeség, ilyen ez a marketing. Most pl. Te, őszintén, meg tudod nekem indokolni miért jó ha android módra agy nélkül minden fut a háttérben, aztán majd bezárja magát meg egymást ha épp úgy alakul. Ja vagy nem, akkor viszont seg.fault. Ja mégse mert virtuál máchiné. Ja de azért mégis. Na jó hagyjuk is továbbra :DDD Szóval nem tudom használtál-e már winmo/ios telót, de érezted hiányát az android multitaskingnak? Nem hinném.

    Blyan Van az Android, aminek optimalizáltsága úgy általánosságban rossz. És van a Samsung ami botrányosan szar de cserébe még tele is pakolják bloatware -rel gyárilag. Meg szívinfarktusszenzorralmerazkellám. (Persze utólagos rommal már használható, hisz pont ugyanaz a soc van mindegyikben belül, nem arról van szó hogy szar a samsung hardver)

    [ Szerkesztve ]

  • haddent

    addikt

    válasz janeszgol #201 üzenetére

    A durva az, hogy fényképezőgépek, ha lehet, még jobban a beágyazott rendszerek közé tartoznak. A telefon is az volt még amikor elkezdték ezt, aztán ma már persze pc iparrá fejlődte ki magát és van kissmillió erősebbnél erősebb sokmagos brutális hardver meg miegyéb. Egyedül ez viszi a szekeret, mint ahogy a pc -ét is de ebbe most ne menjünk még jobban bele :DDD

    másik hsz. -edre: erről van szó. A sok hétköznapi nagymenőnek nagyon megy a lenézés/köpködés ha valaki minden pénzét és energiáját a szenvedélyébe öli, legyen az telefon, pc, autó vagy bármi más. Bezzeg amikor ők még hasztalanabb és kevésbé maradandó baromságokba ölik (pia, cigi, drog, buli miegyéb) az már fasza mert az normális :DDD (csak mondjuk normál != átlag) Szvsz. egyik se teljesen komplett de ha neki jó és másnak nem árt akkor nem kell elítélni csinálja ő baja

    hdanit610 na mi a helyzet mi fáj? :B Egy pár hsz. -el olvass már vissza kérlek, ott tárgyaltuk ki, hogy igen, laposra veri a középkategóriás droid hardvere is a csúcs iphone/ipadet is .Kivételesen még akár össze is lehet hasonlítani a hardvereket, hisz ARM mindkettő úgy sac/kb Sőt valszeg a böncsmárkokban is. Majd térjünk vissza a témára, ha valós használatban iphone -nal problémába ütközöl az erő hiánya miatt szerintem. Illetve ha túl oldalt meg nem

    [ Szerkesztve ]

  • haddent

    addikt

    válasz #79335424 #208 üzenetére

    Hát akkor te vegyél PC -ét minden kínjával együtt :B Ne menjünk bele, de meg vannak a maga okai a miérteknek. Azért olyan az iOS, mint amilyen, megbízható. Egyszerre nem lehet ultimátum globális mindenre való ÉS biztonságos optimalizált. Ilyen egész egyszerűen nincs.

    másik hsz.-edre: milyen lebutításról beszélünk? Mit vár el egy felhasználó a telefontól? Hát nem azt hogy hdd -ét meg pendriveot kezeljen és a háttérban pazarolja az akksi és a mobilnetet miközben akár vígan lopkodják az adataidat is. A "más liga" (jobban mondva kategória) még okés, de a hierarchia már nem. Hidd el jobban jár a droid ha ilyet nem próbálunk meg felállítani csak kimondjuk hogy "más a célközönség".

    Fejvadi van fogalmam. Már leírtam, hogy használtam fél évig Sony Xperia Z2 -őt, Snapdragon 801, 3gb ram. Csak 4 mag, de az erős. (A 8 mag sem 8 mag ha már itt tartunk hanem 2x4, ami nem csak marketing átfogalmazás, hiszen tök más a felhasználásuk... Inkább energiatakarékosság a cél, mint nyers erő).
    Tessék nézni bencsmárkot ha már hajlítgatni akarjuk a tér-időt. Egyébiránt meg "szarni rá" és valós életbeli példákat nézni.
    Engem kilóra a saját kényelmem vett meg maximum. Volt droidom, nem egy, mindig aktuális csúcskészülék. Mindig a legjobb romokat pakoltam rá törődtem vele, értettem hozzá. Valamiért itt kötöttem ki. Úgy mondanám hogy ezzel nem kell törődnöm megbízható társ. Számomra a droid nem volt az soha. Persze ebben a pszichológia is szerepet vállalt, hiszen tudtam mik folynak a háttérben, és ez már bizalmatlansággal tölt el.

    Egyébként nem értelek. Egyszer azt mondod nézzük meg mire képes, majd amikor linkelnek független böncsmárkót akkor meg sírsz hogy nehogy már megnézzük.

  • haddent

    addikt

    válasz #79335424 #242 üzenetére

    USB meghajtó kezelése telefonról szerintem irreális elvárás. Ha van akkor jó. Ha nincs akkor hekkeld meg magadnak hogy legyen. De gyárilag ezt engedélyezni veszélyeket rejthetne, nem véletlenül nincs. Meg most miért várjuk el ezt ha még bővíthető SD kártya sincs már a samukban sem..?
    A másik példád pedig a fejlesztők széthúzása, bénázása és egyéni faxsága. Egyébként feltalálták már az eseményvezéreltséget ami miatt nem kell folyamatosan zabálni a memóriát, procit és legfontosabb hogy az energiát (akksi). A változások egy központi rendszeren keresztül hívogatják ide-oda egymást és ugyanazt kapod, csak fagyaszthatod a dolgokat nem kell futtatni ész nélkül.
    De amint az akksi ipar lép egy nagyot és 1 hétig fog egy okosteló futni azt mondom hogy igazad van és szarni az egészre, legyen 8 magos SoC, 10 giga ram az akksi meg úgyse fogy el, ám legyen, tudjon minden hülyegyerek fejleszteni legyen meg az öröm és készülhessen még sok fingást imitáló applikáció, legyen a menő a Java a garbage collectorával együtt, nem kell optimalizáció, amit egyszer elindítunk fusson a világból úgyse fogy el egyik erőforrás sem. :R Na addig viszont szó sem lehet róla :DDD

Új hozzászólás Aktív témák