Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mimey

    tag

    Sziasztok!

    Hosszabb próbaidöszak után jelentkezem én is, és leírom - nem mindenre kiterjedő - tapasztalataimat, mint tulaj.

    Az Efox német raktárából november 27-én rendelve december 3-án kaptam kézhez a DHL-en keresztül a telefont, 145EUR-ót fizettem érte.
    Teljesen használható alsó-középkategósiás telefon.
    Amire én használom, tökéletesen megfelel. Telefonálás, WhatsApp, néha Viber, úton egy kis mobilnetezés, VNC, Yatse (Raspberry Pi2 irányítás), néha egy kis YouTube, Shazam.
    Amire viszont alkalmatlan, az a navigálás.

    Pro:
    viszonylag olcsó.
    van külön slot a második SIM-nek és az SD kártyának.
    Az előző Hammer után nem nagy előrelépés. A butított SOC kiváltképp visszalépés az előzőhöz képest.
    A 4G 800MHz jól működik, bár titkon reméltem, hogy a munkahelyem környékén lesz is vétel, de folyamatosan csak EDGE-et lát. Ez lokálisan rossz cssak.
    Az infra jó, hogy van, de nagyon irányba kell állítani, hogy például a tv érzékelje a jelét.
    Preroot-olt.
    8MPx-re visszállítva a gyári kamera app-ot hozza a kínai telefonok átlag minőségét.
    FM rádió van, de csak fülhallgató antennaként való csatlakoztatásával.
    2 óra 47 perc kijelzőidő után még 53% akksiszintet jelez.

    Kontra
    Nincs értesítési led.
    Kifejezetten lassan telepíti az appokat.
    Rohadt lassan olvassa be pl. az sms-eket.
    Kivételesen rosszul tartja a GPS jelet és csak kevés műholdat lát.
    Nem túl acélos a WiFi, másfél méterre a WDR3600 router-től már 1-2 pálcikát leesik a jel.
    Nincs hozzá gyári frissítés sem a neten sem az Umi RootJoy programmal, és custom ROM-okat sem találni hozzá.
    Nincs rá még Xposed Framework
    Ha egy bizonyos szint alá állítom a fényerőt, akkor néha random nem kapcsol be a képernyő, bár a képernyőzár kikapcsolás hangját hallom.
    Ilyenkor csak szerencse kérdése, hogy akksi kivétel után nem áll-e ugyanazon alacsony szinten a fényerő.
    A fém keret nekem is minden szőrfajtámat kitépte már. :)

    Vettem 9H edzett üveget a kijelzőre, de még mindig a gyári fólia van rajta, ha nagyon karcos lesz, felteszem rá.

    Egyelőre ennyi jutott eszembe az előttem leírtak után.

    Üdv: mimey

Új hozzászólás Aktív témák